Najpierw budynek, teraz dotacja dla Stowarzyszenia Kibiców

Image

Radna Joanna Grobel- Proszowska czuje się zbulwersowana faktem, że jedno ze stowarzyszeń otrzymało od miasta „podwójną” pomoc.

- Bardzo mnie zbulwersowało, że nie dość, że Stowarzyszenie Kibiców otrzymało super lokal przy ulicy Popiełuszki, obok baru Ravioli, tam, gdzie kiedyś był sklep obuwniczy, a potem kominki, to jeszcze dostało w tej chwili dotację z budżetu miasta w wysokości 60 tys. zł- mówi radna Joanna Grobel- Proszowska.

Stowarzyszenie Kibiców Stali Stalowa Wola (SKSSW) powstało we wrześniu 2008 roku z inicjatywy najbardziej zagorzałych kibiców Stalówki. To grupa miłośników i pasjonatów lokalnej piłki nożnej. Chcą dla sportu działać i pracować realizując różne inicjatywy. Mają na swoim koncie już kilka z nich jak np. Piłkarskie Turnieje Kibiców, Znicz Dla Zmarłych Sportowców, wyjazdy na mecze koszykówki i mecze piłkarskiej reprezentacji Polski. By uatrakcyjnić widowiska sportowe, a tym samym zintegrować środowisko kibiców, zakupili nawet kompresor do malowania flag i sprzęt nagłaśniający.

Ich działalność nie zamyka się jedynie w kręgu piłki. Od lat angażują się w życie społeczne, są widoczni wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego. Wraz z Miejskim Domem Kultury realizowali projekty: „Warsztaty Muzyczne", „Warsztaty Plastyczne Dla Dzieci i Młodzieży", na których powstał projekt maskotki naszego Klubu- Demona. Uczestniczą także w akcji „Przyjazny- Bezpieczny Stadion", którego celem jest uczenie kulturalnego dopingu młodego pokolenia kibiców. Są to odpowiedzialni ludzie, którzy promując dobre zachowania stadionowe wyrabiają w kolejnych pokoleniach prawdziwą miłości do piłki i swojego klubu, bez przemocy i agresji. SKSSW prowadziło również akcję „Ratujmy Stalówkę".

Stowarzyszenie otrzymało do miasta pomieszczenie przy ul. Ks. J. Popiełuszki, a podczas ostatniej sesji Rady Miasta dodatkowo jeszcze dotację w wysokości 60 tys. zł na zadanie „Upowszechnianie kultury fizycznej poprzez wspieranie szkolenia sportowego i imprez sportowych dla Stowarzyszenia Kibiców Stali Stalowa Wola na prowadzenie na terenie Stalowej Woli otwartego ośrodka Kibice Razem 2019”. Joanna Grobel- Proszowska zwróciła uwagę, że wcześniej stowarzyszenie dostało lokal w dobrej lokalizacji, o jakim inne stowarzyszenia mogłyby tylko pomarzyć, a teraz jeszcze daje się mu pieniądze.

- Wtedy była też mowa, że jest to stowarzyszenie dysponujące pieniędzmi i raptem to stowarzyszenie, po otrzymaniu takiego prezentu, dostaje kolejny prezent na prowadzenie ośrodka „Kibice Razem”. Co to w ogóle jest za zadanie i co to znaczy „Kibice Razem”?- dopytywała radna.

Jak wyjaśnił prezydent Lucjusz Nadbereżny jest to projekt prowadzony przez PZPN przy wsparciu środków rządowych, a dotyczący kształtowania świadomości środowisk kibicowskich, tworzenia odpowiedzialnych zachowań na stadionach i kreowania dobrego wizerunku swojego klubu.

- To jest z punktu widzenia Miasta Stalowej Woli bardzo istotny projekt i dlatego mieści się on na osiedlu Fabrycznym, i dlatego jest on skierowany na to osiedle, bo ja go rozumiem również jako ważną część procesu rewitalizacji tego obszaru miasta, bo w różnych obszarach miasta są różne grupy kibiców. Mamy Poręby, mamy Czarnieckiego, Śródmieście, Siedlankę, ale jest tutaj kwestia osiedla Fabrycznego, tego miejsca, które ma być integratorem środowisk. Ten projekt ma przede wszystkim za zadanie współpracę z organizacjami o charakterze społecznym, organizacjami o charakterze bezpieczeństwa, wypracowywaniu pewnych metod współdziałania, eliminacji zachowań niebezpiecznych, wspólnego prowadzenia spraw promocji sportu, rozumienia ruchu kibicowskiego w dobrym sensie. Inne miasta bardzo mocno korzystają z tych środków, jeszcze mocniej dotują organizacje kibiców, bo wiedzą, że wzajemne współdziałanie ma później dobre rezultaty we współpracy. Proszę tego nie odczytywać jako prezent dla nich, bo kibice nie są wcale inna grupą społeczną niż pozostałe grupy, które z racji działań środowiskowych ubiegają się o granty, czy dotację na terenie Miasta Stalowej Woli. Kwota dotacji będzie podwojona z punktu widzenia zadań, które są zrealizowane. W ramach udzielonej dotacji, czy to z miasta, czy ministerialnej stowarzyszenie będzie opłacać koszty utrzymania lokalu- wyjaśnił Lucjusz Nadbereżny.

- Panie prezydencie, ale te pieniądze nie są najwyraźniej na zadanie, tylko na utrzymanie lokalu- mówiła radna Joanna Grobel- Proszowska.

Jak wyjaśnił prezydent są to środki pozyskiwane przez PZPN z różnego rodzaju źródeł, a następnie przekierowane w formie dotacji. Zasada jest taka, że jest to minimum 50%. Włodarz Stalowej Woli powiedział, że środowisko kibicowskie posiada bardzo silną autonomię. Samorząd nie ma zamiaru jej łamać. Działalność stowarzyszenia przyczyni się do rozwoju piłki nożnej i ustalenia prawidłowego obrazu propagując dobre zachowania. Stowarzyszenie jako pełnoprawna organizacja ma prawo, tak samo jak i inne stowarzyszenia, ubiegać się o dotacje z miasta.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Ha ha ha

@Wiem
Pisać trzeba logicznie .Dlatego masz taki problem.Ale już widzimy ,że pierwsze co w imię pokoju ,który przecież preferujeWłodarz dla ciebie zrobi to przyniesie konfesjonał .No cóż zabawny ten elektorat Lucjusza dzięki któremu istnieje .

~Wiem

Proszowska i jej internetowi kibole obsrańce. Piszcie !

~prawica

a pisowscy sbecy i inne szumowiny też mają zejść ze sceny?

~wsiok

Grobel Proszowska powinna zostać skazana na karę więzienia za kontakt z radzieckim okupantem 30 lat temu, za przynależenie do pzpr i za zbrodniczą działalność powinna ponieść karę, działała przez wiele lat na szkodę naszego narodu, na szkodę naszej ojczyzny.
Bożę proszę o wybaczenia ale niech ta kobieta i osoby jej podobne zejdą ze sceny politycznej raz na zawsze .....

~Wazne

Uwaga nowym sponsorem Stali została holenderska firma z Rotterdamu Hany Service

~ha ha ha

Jusz
Policjant to taki sam zawód jak każdy inny . A dlaczego nie ???.....policjanci również kibicują Stalówce.

~jasio

kurde a ja chciałem zrobić inwentaryzacje żółwi błotnych w miescie żeby zobaczyć jak zyje siem w bagnie i dotacji nie przynano bo kazden wie jak zyje siem na dnie

~Jusz

Czy UM zrobił wywiad w policji z kim ma doczynienia i komu przekazuje pieniądze??

~Sergiusz

Wstawaj wiem , zesrales się

~Keno

Po co w mieście kolejna świetlica socjoterapeutyczna. Malowanie na płótnie można zorganizować na Sierpnia, miejsca starczy dla wszystkich podopiecznych.

~qwert

niestety mlodzi wyjezdzaja niejednokrotnie cale rodziny.. przykro to mowic nie obrazajac wszystkich miszkancow .. ale w wiekszosci zostaje tu pospolity motloch pijaki i element huciany.. wkrotce bedzie jak w tbg wymarle miasto.. inwestuja kase na sile w osiedla ale po poziomie dewastacji itp widac ze to pozory

~Pył

@Wiem
Masz duży problem.Stalowa Wola jest roznoszona jak to nazwałeś w pył Zobacz na statystyki wyludnienia.Pył

~Boombox JBL

Współczuję, ludziom tam mieszkającym, tego kibolskiego motłochu, w sąsiedztwie.

~Wiem

Moi drodzy mam pewne informacje że sponsorem naszej KOCHANEJ STALOWKI zostanie Pan Vanny Ly. Nas wspaniałych kibiców ogromnie cieszy ta wiadomość bo dzięki Panu SZANOWNEMU Vanny Ly już za rok nasza WSPANIALA STALOWKA będzie grać w esktra klasie. A za 5 lat nasza drużyna rozniesie w pył nawet reprezentacje Brazyli czy Niemiec.

~Jusz

Ludzie to, że powstają stadion z zapleczem to jedno ale jak miasto daje pieniądze i lokal ludziom, którzy wiele mają za uszami to już drugie. Raz w roku zaniosą kilka cukierków do domu dziecka i są usprawiedliwieni? Dajcie spokój

~Koniec

The end !

~Piszcie

Jakoś glupek wypisuje 70 do 30.To nawet nie była jedna trzecia.Ludzie nawet i tu nie są aż tak.glupi.Bardzo mała frekwencja niecałe 36 procent.
Nadberżny ma obowiązek zrobić porządek ze swoimi wypisującymi tu żulami chamstwa .Na to jeszcze przeznacza się publiczne pieniądzeJak mu nie wstyd.To jego elektorat

~~JOJO ~kibic

Szkoda że taki mocny jeden z drugim nie byłeś jak ci kolegę zamordowali motorowcy.Oj krótką macie pamięć kto uciekał władcy podkarpacia..I nie strasz bo ci co dzisiaj straszą jutro sami mogą się bać.Faktycznie ładną laurkę wystawiacie Nadbereżnemu i podatnikom dzięki którym ten stadion powstaje.Szlęzak miał jednak rację.

~jasio

a pozostali pacjenci się nad nim znecalo logladajac w tv seriale zamias meczykóf

~jasio

i taki kibic jak dostanie od przyjezdnych łomot będzie musial potem domagać się w sondzie odszkodowania za tortury bo podczas leczenia polamanych kosci rozbitygo nochala i skopanyj ,dupy było mu duszno

~ha ha ha

Proszowska i jej kibole . Przypomnijcie sobie wynik 70 : 30 piszcie komentarze nie krępujcie się .

~Lekarz

polak0009 przecież pisałem jak do wieczora czopki nie pomogą, to lewatywa, a nie wpisywanie głupot!

~JOJO

O rzesz w mordę jak to dobrze że istnieją te komentarze i można się przed całym światem pokazać. Jaka szkoda że banda gimbusów z pod znaku opozycyjjjjiiii wyje jak zwykle. Jaka szkoda że nikt z tych bahaterów komentatorów nie ma odwagi na wymianę arg. na żywo. Tchórzem wali na kilometr od gówniarzy i jedynie te komentarze są ostoją siedliska gówniarstwa opozycyjnego. Na nic te wasze ujadania lokal i dotacja jest! Aha póki co to szykuje się Ostateczne Rozwiązanie Kwesti AntyKibolskiej z uwzględnieniem szczególnym popaprańców wszelkiej maści i zwykłych debili pospolitych dla których jedynie wycie i obrane gacie że strachu są priorytetem egzystencji..... No co jest??? Podskoczy ktoś???

~kibic

do hejterów poniżej mocni to jestećie za klawiaturą a jak przyjdzie co do czego to uciekacie jak panienki nie zadzierac z stalowowolskimi kibicami lokalnym establishmentem w postaci SKSSW my robimy i tak swoje nie złamiecie nas z kibicowskim pozdrowieniem hej Stal

~Ha ha ha

Żulnia nieźle daje.Chyba nawet Pani Proszowska nie spodziewałasię takiego sukcesu..Obraz Stalowej Woli
Piszcie chłopaki komentarze.Nie krępujcie się.

~lonia

tak jak powiedziala ciciocia butrynowa haha smiech2 70- 30 dario

~...

Według trolli OPOZYJNYCH to hostel LGBT w tym miejscu by najlepiej było zrobić!

~Trds

Czegoś tu nie rozumiem. Jednego dnia Urząd Miasta funduje sprzęt dla policji w Stalowej Woli A drugiego daje kibicom 60tys i lokal. Co to za schizofrenia???

~~Anoaano

Pewnie nie starczy bo ten kamień tak samo warty jak i ten który po nim stąpał.Pozdrawiam.

~Anoaano

Do dojna zmiana.
Kup sobie rurki za ten kamień