Najpierw budynek, teraz dotacja dla Stowarzyszenia Kibiców

Image

Radna Joanna Grobel- Proszowska czuje się zbulwersowana faktem, że jedno ze stowarzyszeń otrzymało od miasta „podwójną” pomoc.

- Bardzo mnie zbulwersowało, że nie dość, że Stowarzyszenie Kibiców otrzymało super lokal przy ulicy Popiełuszki, obok baru Ravioli, tam, gdzie kiedyś był sklep obuwniczy, a potem kominki, to jeszcze dostało w tej chwili dotację z budżetu miasta w wysokości 60 tys. zł- mówi radna Joanna Grobel- Proszowska.

Stowarzyszenie Kibiców Stali Stalowa Wola (SKSSW) powstało we wrześniu 2008 roku z inicjatywy najbardziej zagorzałych kibiców Stalówki. To grupa miłośników i pasjonatów lokalnej piłki nożnej. Chcą dla sportu działać i pracować realizując różne inicjatywy. Mają na swoim koncie już kilka z nich jak np. Piłkarskie Turnieje Kibiców, Znicz Dla Zmarłych Sportowców, wyjazdy na mecze koszykówki i mecze piłkarskiej reprezentacji Polski. By uatrakcyjnić widowiska sportowe, a tym samym zintegrować środowisko kibiców, zakupili nawet kompresor do malowania flag i sprzęt nagłaśniający.

Ich działalność nie zamyka się jedynie w kręgu piłki. Od lat angażują się w życie społeczne, są widoczni wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego. Wraz z Miejskim Domem Kultury realizowali projekty: „Warsztaty Muzyczne", „Warsztaty Plastyczne Dla Dzieci i Młodzieży", na których powstał projekt maskotki naszego Klubu- Demona. Uczestniczą także w akcji „Przyjazny- Bezpieczny Stadion", którego celem jest uczenie kulturalnego dopingu młodego pokolenia kibiców. Są to odpowiedzialni ludzie, którzy promując dobre zachowania stadionowe wyrabiają w kolejnych pokoleniach prawdziwą miłości do piłki i swojego klubu, bez przemocy i agresji. SKSSW prowadziło również akcję „Ratujmy Stalówkę".

Stowarzyszenie otrzymało do miasta pomieszczenie przy ul. Ks. J. Popiełuszki, a podczas ostatniej sesji Rady Miasta dodatkowo jeszcze dotację w wysokości 60 tys. zł na zadanie „Upowszechnianie kultury fizycznej poprzez wspieranie szkolenia sportowego i imprez sportowych dla Stowarzyszenia Kibiców Stali Stalowa Wola na prowadzenie na terenie Stalowej Woli otwartego ośrodka Kibice Razem 2019”. Joanna Grobel- Proszowska zwróciła uwagę, że wcześniej stowarzyszenie dostało lokal w dobrej lokalizacji, o jakim inne stowarzyszenia mogłyby tylko pomarzyć, a teraz jeszcze daje się mu pieniądze.

- Wtedy była też mowa, że jest to stowarzyszenie dysponujące pieniędzmi i raptem to stowarzyszenie, po otrzymaniu takiego prezentu, dostaje kolejny prezent na prowadzenie ośrodka „Kibice Razem”. Co to w ogóle jest za zadanie i co to znaczy „Kibice Razem”?- dopytywała radna.

Jak wyjaśnił prezydent Lucjusz Nadbereżny jest to projekt prowadzony przez PZPN przy wsparciu środków rządowych, a dotyczący kształtowania świadomości środowisk kibicowskich, tworzenia odpowiedzialnych zachowań na stadionach i kreowania dobrego wizerunku swojego klubu.

- To jest z punktu widzenia Miasta Stalowej Woli bardzo istotny projekt i dlatego mieści się on na osiedlu Fabrycznym, i dlatego jest on skierowany na to osiedle, bo ja go rozumiem również jako ważną część procesu rewitalizacji tego obszaru miasta, bo w różnych obszarach miasta są różne grupy kibiców. Mamy Poręby, mamy Czarnieckiego, Śródmieście, Siedlankę, ale jest tutaj kwestia osiedla Fabrycznego, tego miejsca, które ma być integratorem środowisk. Ten projekt ma przede wszystkim za zadanie współpracę z organizacjami o charakterze społecznym, organizacjami o charakterze bezpieczeństwa, wypracowywaniu pewnych metod współdziałania, eliminacji zachowań niebezpiecznych, wspólnego prowadzenia spraw promocji sportu, rozumienia ruchu kibicowskiego w dobrym sensie. Inne miasta bardzo mocno korzystają z tych środków, jeszcze mocniej dotują organizacje kibiców, bo wiedzą, że wzajemne współdziałanie ma później dobre rezultaty we współpracy. Proszę tego nie odczytywać jako prezent dla nich, bo kibice nie są wcale inna grupą społeczną niż pozostałe grupy, które z racji działań środowiskowych ubiegają się o granty, czy dotację na terenie Miasta Stalowej Woli. Kwota dotacji będzie podwojona z punktu widzenia zadań, które są zrealizowane. W ramach udzielonej dotacji, czy to z miasta, czy ministerialnej stowarzyszenie będzie opłacać koszty utrzymania lokalu- wyjaśnił Lucjusz Nadbereżny.

- Panie prezydencie, ale te pieniądze nie są najwyraźniej na zadanie, tylko na utrzymanie lokalu- mówiła radna Joanna Grobel- Proszowska.

Jak wyjaśnił prezydent są to środki pozyskiwane przez PZPN z różnego rodzaju źródeł, a następnie przekierowane w formie dotacji. Zasada jest taka, że jest to minimum 50%. Włodarz Stalowej Woli powiedział, że środowisko kibicowskie posiada bardzo silną autonomię. Samorząd nie ma zamiaru jej łamać. Działalność stowarzyszenia przyczyni się do rozwoju piłki nożnej i ustalenia prawidłowego obrazu propagując dobre zachowania. Stowarzyszenie jako pełnoprawna organizacja ma prawo, tak samo jak i inne stowarzyszenia, ubiegać się o dotacje z miasta.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kibic

W ostaniej akcji strzelili w okienko do tego w drugiej połowie grało 7 wychowanków 17 19 letnich a Gornik 3 lata temu grał jeszcze w Ekstraklasie z przebiegu gry to my prowadzilismy z optymalną 11 mamy szanse na awans i żaden antystal tego nie zmieni Trener Wtorek i Fabianowski znaja się na rzeczy

~antystal

Ta smieszna druzyna nie ma w genach wygrywania dzisiaj znowu w du..ko dostali hahah cala polska się smieje z tych smiesznych kopaczy!!A policja co 2 dzień powinna kontolowac siedzibę karkow z psem od narkotykow!!Ich miejsce jest w pace a nie lokale za darmochę fundować !

~matematyk

w Mielcu też nie byli zainteresowani a teraz ile osob chodzi wystarczy wyjść z 2 ligi i bedzie z frekwencja dobrze a myślisz że na Legię chodzą sami Warszawiacy nie ludzie z innych miejscowosci chcą ogładać u nas ma być podobnie

manukun

@matematyk
Po co budować stadion, jak mieszkańcy miasta nie są zainteresowani meczami?

~Kibic

Na owtarcie stadionu szykujemy coś mega od wielu miesięcy trwają prace i przygotowania do tego dnia

~Niktwazny

Ale cyrk umiech sterydziarstwo z bojówki dostaje od miasta lokal na tej samej ulicy co policja umiech hehe dobre. Nie mam nic przeciw. Będzie wesoło.

~obiektywny

Ktos tu chce sobie kiboli przekupic.
Nic dziwnego jak przyklad kupowania poparcia idzie z gory

~matematyk

manukun inni z okolicznych miejscowosci klub ma zamiar otworzyc sier na Janów Lubelski Sandomierz Ostrowiec SW zgodnie ze strategią a u nas też znajdą się kibice przypominam że na meczach w PP ze Śląskiem i Zawiszą było ponad 4 tyś kibiców czyli awansując do 1 mamy ok regularnie 3 tyś na meczu

manukun

Ile ludzi przybyło do Stalowej Woli po wydaniu kilkudziesięciu milionów złotych na tzw. Piłkę nożną?

W zeszłym roku ubyło prawie 700 mieszkańców. Kto będzie chodził na stadion jeśli młodych w mieście prawie nie ma?

~Kijek

Do adwokat
Weź się edku trolu uspokój. Raz się na ulicy zaciągnąłeś do łikendowcow , innym razem mieszkasz na Wolności. Teraz znowu koło Wrzosu. Jak nie tanie cytryny to znowu wchodzisz el ę w dupę bez wazeliny. W każdym temacie usrasz swoje dyrdymaly. Po ciebie kozi bobie powinni podjechać pielęgniarze z kaftanem.

~Brawa

Widziałem jak przechodziłem szacun za malowanie budynku na zielono czarno naprawdę teraz to wygląda

~Myśl

Adwokat nie jest tajemnicą ,że elektorat Lucjusza inteligencją nie grzeszy. Kto jest za to odpowiedzialn?Umiesznodróżnić bezpodstawną wycinkę czy okaleczanie drzew,a zapewnienie bezpieczeństwa?,a co do wypadku to wiesz coś o nim,że cokolwiek piszesz,oprócz tego ,że coś na kogoś spadlo?
Człowieku poszerzaj horyzonty.Czasn nagli.

~Zorro

Ile tego by było za jedno rondo? Ale nas wierchuszka woziła na szczaw i mirabelki :-) I przyszłość w supermarketach żeby tu zostać. Epokowe osiągnięcie walenizmu.

~adwokat

Do ja2, oszołomie jeśli ciebie śmieszy że człowiek został ranny i zabrany do szpitala to ja ci gratuluje głupoty. Już dziś wszystkie te konary w koło DOMU KULTUY zostały wycięte.

~adwokat

Do ja2, oszołomie jeśli ciebie śmieszy że człowiek został ranny i zabrany do szpitala to ja ci gratuluje głupoty. Już dziś wszystkie te konary w koło DOMU KULTUY zostały wycięte.

~jeje

Ja wiem opozycja popiera jak chciał zrobić grubas. Jagodowa stolica Polski. Ni wyszło i ujadanie smiech2

~jeje

Ja wiem opozycja popiera jak chciał zrobić grubas. Jagodowa stolica Polski. Ni wyszło i ujadanie smiech2

~Robur

Do ja2
Nie podniecaj się. To jest ten dureń edek , płatny troll. Pisze bzdury w każdym temacie.

~podatnicy

Pisze w artykule wyraźnie dotacja z naszych podatkow a nie z PZPN !!Ciekawe kto tutaj klamie spoleczenstwo ?prezydent czy Proszowska ? Zobaczymy na co nasza kasa pojdzie ?!Ale znając zycie na pewno nie na promowanie sportu ale na zachcianki szefow kiboli!!!

~ja 2

@adwokat - pośmialiśmy się. "potężny konar, połamany kręgosłup, pół centymetra od dziecka, byłoby zabite, kaleka, wielkie odszkodowanie". Podrzuć coś jeszcze.

~Fixer

"Jak wyjaśnił prezydent są to środki pozyskiwane przez PZPN z różnego rodzaju źródeł, a następnie przekierowane w formie dotacji. Zasada jest taka, że jest to minimum 50%. "

A drugie 50% to z wybluzgania jakiejś prymitywnej piosenki w jakieś śmiesznej podwórkowej 3 lidze? A lokal?

Komu mydlicie oczy sebusie i funkcyjne trole?

~jagoda

jak PZPN pomaga to już nie pośpiewacie Jebać PZPN? umiech

art2deco

PZPN wspomaga. Ale żal totalnym pozostał.

~Ha ha ha

@adwokat
No właśnie oszołomie
Trzeba rozrozniac pielęgnację drzew od bezmyślnego scinania.Do tego przyda się myślenie.
Kto za to odpowiada oszołomie?
Jak już oprzytomniejesz ,to zastanów się jaką laurkę tacy jak ty i inne podobni robicie Lucjuszowi.
Daj sobie spokój z oszołomami itp.Wystarczajackogo już tymi komentarzani ośmieszyliście.

~milicjant

Czyli powstaje pewnie organizacja przestepcza !Mamy tego przykład w Krakowie gdzie podobne stowarzyszenie było i dostali zarzuty o charakterze przestępczym min handel narkotykami !!

~kibice

Do jagoda , czytanie ze zrozumieniem się do ciebie kłania, pieniądze dla nas pochodzą od PZPN [mam nadzieje że rozumiesz ten skrót].

~kibice

Do jagoda , czytanie ze zrozumieniem się do ciebie kłania, pieniądze dla nas pochodzą od PZPN [mam nadzieje że rozumiesz ten skrót].

~adwokat

Do hahaha, oszołomie w ten czwartek mieszkaniec naszego miasta spacerując koło DOMU KULTURY ze swoim dzieckiem w wózku spadł na iego potężny konar z drzw tam rosnących ja byłem świadkiem tego zdarzenia. Pytam się wszystkich dlaczego STALOWE MIASTO nic na ten temat nie pisze dlaczego tak ważne tematy dla mieszkańców zamiatają pod dywan? Człowiek z połamanym kręgosłupem został zabrany do szpitala a konar preliciał koło jego dziecka pół centymetra i dziecko by było zabite. Gdzie są ci pseudo obrońcy drzew z naszego miasta bo to że ten człowiek został kaleką to wina tych pseudo ekologów. Już zbieramy dane wszystkich tych obrońców drzew bo bedzie wielki proces w sądzie o wielkie odszkodowanie dla tego człowieka a zapłacą temu skrzydzonemu wszyscy pseudo ekolodzy.

~adwokat

Do hahaha, oszołomie w ten czwartek mieszkaniec naszego miasta spacerując koło DOMU KULTURY ze swoim dzieckiem w wózku spadł na iego potężny konar z drzw tam rosnących ja byłem świadkiem tego zdarzenia. Pytam się wszystkich dlaczego STALOWE MIASTO nic na ten temat nie pisze dlaczego tak ważne tematy dla mieszkańców zamiatają pod dywan? Człowiek z połamanym kręgosłupem został zabrany do szpitala a konar preliciał koło jego dziecka pół centymetra i dziecko by było zabite. Gdzie są ci pseudo obrońcy drzew z naszego miasta bo to że ten człowiek został kaleką to wina tych pseudo ekologów. Już zbieramy dane wszystkich tych obrońców drzew bo bedzie wielki proces w sądzie o wielkie odszkodowanie dla tego człowieka a zapłacą temu skrzydzonemu wszyscy pseudo ekolodzy.

~jagoda

Piszecie szanowni kibole, że jest was tysiące i jesteście wielką siłą. Nie możecie się zrzucić po parę stów w miesiącu i wynająć sobie lokum tylko żebracie o wszystko w Urzędzie Miasta? Jako podatnik nie mam nic by dołożyć do budowy stadionu bo czemu nie ale na wasze prywatne hobby dokładać nie chcę