Najpierw budynek, teraz dotacja dla Stowarzyszenia Kibiców

Image

Radna Joanna Grobel- Proszowska czuje się zbulwersowana faktem, że jedno ze stowarzyszeń otrzymało od miasta „podwójną” pomoc.

- Bardzo mnie zbulwersowało, że nie dość, że Stowarzyszenie Kibiców otrzymało super lokal przy ulicy Popiełuszki, obok baru Ravioli, tam, gdzie kiedyś był sklep obuwniczy, a potem kominki, to jeszcze dostało w tej chwili dotację z budżetu miasta w wysokości 60 tys. zł- mówi radna Joanna Grobel- Proszowska.

Stowarzyszenie Kibiców Stali Stalowa Wola (SKSSW) powstało we wrześniu 2008 roku z inicjatywy najbardziej zagorzałych kibiców Stalówki. To grupa miłośników i pasjonatów lokalnej piłki nożnej. Chcą dla sportu działać i pracować realizując różne inicjatywy. Mają na swoim koncie już kilka z nich jak np. Piłkarskie Turnieje Kibiców, Znicz Dla Zmarłych Sportowców, wyjazdy na mecze koszykówki i mecze piłkarskiej reprezentacji Polski. By uatrakcyjnić widowiska sportowe, a tym samym zintegrować środowisko kibiców, zakupili nawet kompresor do malowania flag i sprzęt nagłaśniający.

Ich działalność nie zamyka się jedynie w kręgu piłki. Od lat angażują się w życie społeczne, są widoczni wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego. Wraz z Miejskim Domem Kultury realizowali projekty: „Warsztaty Muzyczne", „Warsztaty Plastyczne Dla Dzieci i Młodzieży", na których powstał projekt maskotki naszego Klubu- Demona. Uczestniczą także w akcji „Przyjazny- Bezpieczny Stadion", którego celem jest uczenie kulturalnego dopingu młodego pokolenia kibiców. Są to odpowiedzialni ludzie, którzy promując dobre zachowania stadionowe wyrabiają w kolejnych pokoleniach prawdziwą miłości do piłki i swojego klubu, bez przemocy i agresji. SKSSW prowadziło również akcję „Ratujmy Stalówkę".

Stowarzyszenie otrzymało do miasta pomieszczenie przy ul. Ks. J. Popiełuszki, a podczas ostatniej sesji Rady Miasta dodatkowo jeszcze dotację w wysokości 60 tys. zł na zadanie „Upowszechnianie kultury fizycznej poprzez wspieranie szkolenia sportowego i imprez sportowych dla Stowarzyszenia Kibiców Stali Stalowa Wola na prowadzenie na terenie Stalowej Woli otwartego ośrodka Kibice Razem 2019”. Joanna Grobel- Proszowska zwróciła uwagę, że wcześniej stowarzyszenie dostało lokal w dobrej lokalizacji, o jakim inne stowarzyszenia mogłyby tylko pomarzyć, a teraz jeszcze daje się mu pieniądze.

- Wtedy była też mowa, że jest to stowarzyszenie dysponujące pieniędzmi i raptem to stowarzyszenie, po otrzymaniu takiego prezentu, dostaje kolejny prezent na prowadzenie ośrodka „Kibice Razem”. Co to w ogóle jest za zadanie i co to znaczy „Kibice Razem”?- dopytywała radna.

Jak wyjaśnił prezydent Lucjusz Nadbereżny jest to projekt prowadzony przez PZPN przy wsparciu środków rządowych, a dotyczący kształtowania świadomości środowisk kibicowskich, tworzenia odpowiedzialnych zachowań na stadionach i kreowania dobrego wizerunku swojego klubu.

- To jest z punktu widzenia Miasta Stalowej Woli bardzo istotny projekt i dlatego mieści się on na osiedlu Fabrycznym, i dlatego jest on skierowany na to osiedle, bo ja go rozumiem również jako ważną część procesu rewitalizacji tego obszaru miasta, bo w różnych obszarach miasta są różne grupy kibiców. Mamy Poręby, mamy Czarnieckiego, Śródmieście, Siedlankę, ale jest tutaj kwestia osiedla Fabrycznego, tego miejsca, które ma być integratorem środowisk. Ten projekt ma przede wszystkim za zadanie współpracę z organizacjami o charakterze społecznym, organizacjami o charakterze bezpieczeństwa, wypracowywaniu pewnych metod współdziałania, eliminacji zachowań niebezpiecznych, wspólnego prowadzenia spraw promocji sportu, rozumienia ruchu kibicowskiego w dobrym sensie. Inne miasta bardzo mocno korzystają z tych środków, jeszcze mocniej dotują organizacje kibiców, bo wiedzą, że wzajemne współdziałanie ma później dobre rezultaty we współpracy. Proszę tego nie odczytywać jako prezent dla nich, bo kibice nie są wcale inna grupą społeczną niż pozostałe grupy, które z racji działań środowiskowych ubiegają się o granty, czy dotację na terenie Miasta Stalowej Woli. Kwota dotacji będzie podwojona z punktu widzenia zadań, które są zrealizowane. W ramach udzielonej dotacji, czy to z miasta, czy ministerialnej stowarzyszenie będzie opłacać koszty utrzymania lokalu- wyjaśnił Lucjusz Nadbereżny.

- Panie prezydencie, ale te pieniądze nie są najwyraźniej na zadanie, tylko na utrzymanie lokalu- mówiła radna Joanna Grobel- Proszowska.

Jak wyjaśnił prezydent są to środki pozyskiwane przez PZPN z różnego rodzaju źródeł, a następnie przekierowane w formie dotacji. Zasada jest taka, że jest to minimum 50%. Włodarz Stalowej Woli powiedział, że środowisko kibicowskie posiada bardzo silną autonomię. Samorząd nie ma zamiaru jej łamać. Działalność stowarzyszenia przyczyni się do rozwoju piłki nożnej i ustalenia prawidłowego obrazu propagując dobre zachowania. Stowarzyszenie jako pełnoprawna organizacja ma prawo, tak samo jak i inne stowarzyszenia, ubiegać się o dotacje z miasta.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Huut

Na Facebooku już pisze, że prezydent miasta sfinansuje bądź sfinansuje wyjazd kibiców na mecz STALOWEJ Woli z zagranicznym klubem w Kielcach

~ekspert

Jutr rozpoczyna się ostateczny montaz murawy

~Kibic

Uwaga wszyscy członkowie SKSSW oraz zainteresowani są zaproszeni na pilne spotkanie o 18 w najbliższą niedzielę w noworemontowanym lokalu przy Popiełuszki 48 koło Ravioli prosimy o państwa obecność

~ekspert

przypominam że na meczach w pucharze Polski były pełne trybuny ze Śląsdkiem Wrocław i Zawiszą Bydgoszcz

~konpolski

Klub niech dokupi kilka autokarów dla tych tabunów ludzi, którzy z całego Podkarpacie będą tutaj walić drzwiami i oknami.

~kibic

Nic od politykow.Takie jest moje zdanie.A ci co biora od Zbereznego cokolwiek to nie kibice.

~Olo

matematyk tys taki durny się urodzil czy partia cie tak zmanipulowala?

~kibic

Mieszkam w PRZYSZOWIE i dopóki nasza STALOWKA grała na HUTNICZEJ nigdy żadnego meczu nie opóścilem bo jestem za STALÓWKĄ całym sercem.

~Matematyk

Osoby z innych miast Nisko Rudnik Pysznica Janów Lubelski Tarnobrzeg Jastkowice klub ma za zadanie przyciągnąć kibiców z całego województwa

manukun

@matematyk
Ze Stalowej Woli ubywa kilkuset mieszkańców rocznie. Kto będzie chodził na mecze? Emeryci?

~Łoj dana

Jarzębina wam zaśpiewa piniodze wam spadno z nieba.Wszyscy razem zaśpiewajmy potem.sie nachlajmy

~kibic

Zadnych pieniedzy od Lucka Lucyfera.Oto jest prawda.Kto bierze ten jest z Lucyferem.

~Mateuszki

Mistrza powiatu wręczy przewodniczący powiatu jakby coś

~Mariusz77

Jeszcze żadna partia nie wyszła dobrze na przymilaniu się do takiej czy innej patologii .
Jedni popłyneli na zboczeńcach a yrtaz drugim bokiem wyjdzie wcześniej czy później kibolstwo

~Polak

Stadionowe bydło i partia PiS, nic dodać nic ująć. Ten kraj osiągnął już drugie dno, czas wyjechać stąd i już nigdy nie wracać.

~ekspert

szykuje sie nowy sponsor firma bukcmacherska

~ekspert

wiem a w Niecieczy dobudowali trybuny przenosne u nas również tak zapewne bedzie w przypadku awansu do ekstraklasy pozatym projekt pana Gierulskiego zakłada trybuny na dawnych łukach i one bedą budowane w zależnoosci od poziomu sportowego druzyny

~~ekspert

Nie wiem czy wiesz że aby grać w ekstraklapie potrzebny jest stadion na 4.5 tysiąca miejsc.A tu 3.500 nawet nie ma i nie spełnia on wymogów.Słaby z pana ten ekspert.

~ekspert

istnieje i bedzie swiecił tryumfy najpierw awans do 1 ligi inwestor potem ekstraklasa a potem europejskie puchary i nic tego niezmieni ale niedowiarkom opadną kopary

~ssmiech

Zdobedziecie chyba mistrza ale powiatu a puchar będzie jakiś pisowski partyjniak wam wreczal heheheh zejdzcie na ziemie taki klubik na mapie polskiej pilki to nie istnieje !!

~Rafal

Kur*om patusom dali,

~Po skruchę

Kibice czas pójść do kościoła po skruchę .W sumie to nam na rękę jak ośmieszacie swoim chamstwemb prezydenta,ale nie chcemy być mściwi

~Jiokn

Pan Fabianowski wyprowadzi piłkarzy do mistrza Polski. On jest mega talent piłkarski i trenerski. Ogrywał się na stadionach świata. umiech

jazda

O odezwał się antystal pajac i manukun hejter i znawca od wszystkiego. I tak wasza noga nie stanie na stadionie. A jak stanie, to kopa w dupe u za bramkę.

~~~kibic

Ty taki sam z siebie dziwny jesteś czy ci płacą za pisanie tych bredni?Bo według PZPN-u to inaczej trochę to wygląda!

~kibic

wdlg transfermarkt.pl trenerami stali są Paweł Wtorek i Wojciech Fabianowski Czesław Palik figuruje tam jako koordynator pionu sportowego

~~ekspert

Jedynym trenerem jest tam Palik.Reszta to tylko nauczyciele wuefu.

~Felek

na jakich rzeczy sie zna P.Paweł .

~ekspert

Paweł zna się na rzeczy zawsze dobrze gralismy jak był trenerem i czują ten klub bo jest ich domem

~Felek

Fabianowski i Wtorek to są cwaniacy ktorzy wykorzystuja swoja kariere zawodową zawodniczą . Nic poza tym nie umieją .