Na co pieniądze w „Małych Grantach”?

Image

Realizacja trybu „małych grantów” jest uproszczoną formą zlecania organizacjom pozarządowym realizacji zadań publicznych. Ofertę składają same organizacje pozarządowe.

Dzieje się to z pominięciem otwartego konkursu ofert. Realizacja zadań publicznych (tzw. projektów) przez organizacje pozarządowe odbywa się na zasadach opisanych w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Stalowowolskie organizacje podały zadania, które chciałyby zrealizować, a ich realizację zleci im ewentualnie magistrat.

Tematy tegorocznych małych grantów to: "Wakacje z Bogiem- czyli dziesięć słów, aby podróżować bezpiecznie", „Spotkania poświęcone przyczynom, przebiegu i skutkom II wojny światowej w związku z 80- tą rocznicą wybuchu II wojny światowej”, "Organizacja wycieczki do parku Miniatur i Parku Rozrywki Sabat Krajno", „Fiesta Harmonica Festival 2019”, „Poznajemy Moniuszkę”, „Poznanie dziedzictwa kulturowego Wrocławia i Sudetów”, „Letnia scena w Galerii Karpińskiego”, "Poznawanie dziedzictwa kulturowego Sądecczyzny i Pienin", „Aktywne ferie w kulturą w tle”, „Bohaterowie w cieniu Tatr”, "Zimowe przygody na Fabrycznym", "Przystanek- Rozwadów", Warsztaty dla rodziców "Od narodzin do przedszkola"- II edycja, Kreatywna profilaktyka- Kampania "Amazonki" w trosce o innych", "Rodzinne wakacje na Fabrycznym", "Historia Kołem się Toczy- Półkolonie w Rewitalizowanym Rozwadowie, „III Rozwadowski Piknik Militarny", „Rodzinny Piknik Kocykowy na Osiedlu Fabrycznym– integracja przedstawicieli sektora społecznego, publicznego i biznesu w ramach procesu rewitalizacji (II edycja ).", "Warsztaty śpiewu dawnego- Musica Caeli", "Tryumf życia- Szansą Amazonek na lepsze jutro", "Ferie w rewitalizowanym Rozwadowie", "Rodzinne ferie na osiedlu Fabrycznym", "Spotkanie integracyjne środowiska turystycznego w Stalowej Woli", POKÓJ I DOBRO II, UKS2, Ring Sikorski II, STAL STALOWA WOLA BOXING TEAM II, KAITO II, SPARTA II.

Szczegółowe informacje musiały zostać umieszczone we wnioskach. Pieniądze, o które ubiegają się organizacje będą spożytkowane głównie na zadania związane z kulturą, wypoczynkiem, integracją środowisk, sportem i kulturą fizyczną.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Adrian

~Jagoda kibice w tym mieście nie są niedorobieni tylko oszukiwani, jest ciągłe mydlenie oczu że klub który Kochają zmierza ku świetlanej przyszłości. To nie klub jest śmieszny tylko osoby nim władające. Przykład ? SMS Stali Stalowa Wola.
Mieć wszystkie pionki na planszy, grać bez przeciwnika i przegrać to trzeba być dopiero niedorobionym. Najgorszy w tym wszystkim jest brak szacunku do rodziców i ich dzieci.

~jagoda

Kibic. skończcie już pieprzyć wreszcie o tym śmiesznym klubie i tych niedorobionych kibicach bo to już się żenujące robi.

~kibic

Najpierw trzeba przynajmniej 5 milionów przeznaczyc na budowe hoteliku kolo CENTRUM SPORTOWEGO w miejscu pomiędzy dawną bramą wjazdową a ulicą HUTNICĄ. Chyba wszyscy mieszkańcy naszego miasta się ze mną zgodzą bo to największa potrzeba u nas w tej chwili.