Na Podleśnej powstanie nowy plac zabaw

Image

Przy ulicy Podleśnej 4 powstanie plac zabaw. To długo wyczekiwana przez dzieci i ich rodziców inwestycja.

Sporo o tej sprawie mówiło się jeszcze w 2015 roku. Mieszkańcy osiedla zabiegali wówczas o piaskownicę dla swoich dzieci. Byłą też wizja lokalna z prezydentem i radnymi, podczas której była mowa o wybudowaniu placu zabaw na terenie „Katolika”. Mieszkańcy mieli różne uwagi co do lokalizacji i sposobu realizacji zadania. Ostatecznie minęło kilka lat, a miejsca dla dzieci pojawi się właśnie teraz przy Podleśnej 4.

Na stronie magistratu pojawiło się już ogłoszenie o zamówieniu publicznym. Zasadniczy zakres robót miałby objąć nie tylko budowę placu zabaw, ale i: roboty rozbiórkowe, sadzenie drzew, sadzenie krzewów, roboty ziemne, roboty brukarskie, roboty ogrodnicze, montaż obiektów małej architektury, rozebranie istniejącego ogrodzenia, znajdującego się od strony budynku mieszkalnego oraz budynku szkoły, montaż ogrodzenia stalowego (systemowe ogrodzenie panelowe pozbawione ostrych krawędzi, słupki zabetonowane w gruncie).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

Oczywiście Edziu nie mówi o konkretach, tylko jak zwykle bełkocze o leczeniu psychiatrycznym.

wyborca

Popyt na mieszkania jest, ale albo brakuje miejsc pod inwestycje, albo deweloperzy nie są zainteresowani budową osiedli. Przecież tyle jest nieużytków w okolicach VIVO. Mieszkania, które wybudował DEWELOPER - apartamenty Magnolia (teraz wszystkie nowe mieszkania nazywa się apartamentami?) - rozeszły się jak świeże bułeczki.

Podstawa na nowych osiedlach to parking podziemny lub wielopoziomowy z lokalami usługowo-handlowymi. Obecnie nie buduje się miejsc naziemnych lub w minimalnych ilościach.

wyborca

Na FB na stronie miasta jest ankieta. Dużo osób skarży się na BRAK DRZEW i ich masową wycinkę.

Ale drugie tyle skarży się na brak miejsc parkingowych. Może zacznijcie ludzie od siebie - jak są 3 samochody w jednym gospodarstwie, to jak ma starczyć miejsc dla wszystkich? I zróbmy coś z autami, które rdzewieją nieużywane. Tu chyba trzeba zmian w prawie ogólnopolskim.

Madea

Ludzie nie dajcie wyciąć drzew!Póki jeszcze czas! Zrobią Wam patelnię, która będzie świeciła pustkami w letnie dni!!!! Żądajcie aby zostawiono wszystkie drzewa, nie dajcie sie zabetonować!!!! Zainteresujcie sie tym co leży w Waszym interesie!!!Póki czas

~lesnik6

Znowu beda wycinac drzewa,bo to norma jest.Drzewa ida jako dodatkowy zarobek dla firmy.wiec firma woli jak jest wszystko do wyciecia,a potem wsadza patyki i ilosc sztuk drzew bedzie ta sama.Jak mieszkancy beda sie sprzeciwiac to Lucek odpowie ze o co chodzi,ilosc drzew jest taka sama/patyk = duze drzewo/ ,wiec maja skakac i cieszyc sie jak małpy.

~mieszkaniecP

Do anekn, skonsultuj się jak najszybciej z przychodnią na WYSZYŃSKIEGO bo twoje wpisy sugerują że masz poważne psychczne problemy , może jest jeszcze da ciebie nadzieja. Ty masz największy kompleks ''edzia'' z wszystkich tu udzielających się, lecz się dla własnego dobra.

manukun

Edziu, ale to nie ja się kompromituję, tylko władze miasta. Jak inaczej nazwać fakt zdegradowania nowych błoń za bagatela kilkanaście milionów złotych? To chyba oczywiste, że miasto nie ma pieniędzy na bieżące utrzymanie, więc obiecuje kolejne place zabaw. Na zadbane tereny rekreacyjne trzeba milionów złotych, których w budżecie nie ma i dofinansowania nie będzie.

Wczoraj byłem w parku miejskim i specjalnie liczyłem dzieci. Były 72 sztuki, nie licząc młodego i jego kuzynki. Daj se siana z wazeliną, ludzie już się przekonali, jakim krętaczem jest prezydent

Chodziłeś 2 lata za placem zabaw? To ciekawe. Ostatnio mówiłeś, że na Staszica w końcu nie będą jeździć ci pod oknem samochody, bo budują drogę szumnie nazywaną obwodnicę.

Druga ciekawostka: po co chodzić za placem zabaw, jeśli w 2015 prezydent zapowiadał konsultacje społeczne w związku z pojawieniem się inwestora chcącego zbudować nowy salon samochodowy? Nie powstał ani salon, ani plac zabaw. Odbyły się konsultacje chociaż?

~mieszkaniecP

Do manekin , kolejna twopja kompromitacja na nie spotykaną skale i ośmieszanie się w oczach wszystkich mieszkańców naszego miasta. Po pierwsze właśnie wczoraj jeździłem rowerm po tych pęknch błoniach i nic uschłogo tam nie zauważylem . Tylko oszołomy z pseudo opozycji takie bredni wypisują licząc na to że dokopi prezydentowi, rzucają gównem ale to gówno się od ściany odbija i ląduje na mordach tych co tym gównem rzucają. Dlatego obecny prezydent tak trumfuje w naszym mieście i już ma zwycięstwo w kieszeni w przyszłych wyborach na prezydenta naszego miasta. Będąc tam wczoraj zwróciłem uwage na wiele potężnych drzew tam rosnących które w przyszłości mogą zagrażac życiu miesZkańców naszego miasta. Jedno co przegapiono to nie zrobiono furtki przy tym placu zabaw dla dzieci, chodzi o furtke dojściową to tych drzew rosnących przy ogrodzeni tego placu zabaw i nie postawiono tam w cieniu pod tymi drzewami przynajmniej 2 ławeczek dla rodziców czy dziadków tych bawiących się dzieci. Tak jak to zrobiono w parku wodnym gdzie dziadkowie siedzą sobie w cieniu na ławkach a dzieci się pięknie bawią w tym pięknym parku wodnym [setki dzioeci codziennie jak jest gorąco] i to malutkie dzieci które ja bym na basen nie wpuścił bo mogli by się utopic. Dlatego będę rozmawiał z prezydentem by do tych drzew na błonich przy placu zabaw zrobił furtki przez które każdy może sobie zasiąśc w cienu pod drzewami i pilnowac swoje pociechy. Co do tego placu zabaw na PODLEŚNEJ to my już za tym placem zabaw chodzimy do prezydenta przynajmniej od 2 lat bo dlaczego inni mieszkańcy mają place zabaw dla dzieci pod blokami a my nic nie mamy?

manukun

Kilka lat ogłaszają przetarg i dalej nie rozstrzygnięty. Rok wyborczy w pełni, mydlenie oczu mieszkańcom trwa w najlepsze. Czekać tylko na kolejne konferencje prasowe i nowe wizualizacje tego samego obszaru.

~ekspert

CO DO JORDANOWSKIEGO TO LADA DZIEN BEDZIE OGLOSZONY NOWY PRZETARG

~babcia

Tężnia ,kiedy będzie?

~Andrzej

na zdjęciu stary już nie istniejący plac zabaw przy ul. 1 Sierpnia :(

manukun

Świta prezydenta pisząca artykuł zapomniała, że tenże zablokował budowę salonu samochodowego, rzekomo z powodu braku konsultacji. Po kilku latach, w roku wyborczym, magistrat przypomniał sobie o tym niezagospodarowanym terenie. Przypadek?

@expert
Porównujesz patyk z dorodnym drzewem? Na błoniach sadzonki usychają, więc te "drzewa nowe krzewy" są tylko dupochronem nieudolnych władz.

Obiecują nowe tereny rekreacyjne, a nie potrafią zadbać o stare...

~ekspert

Drzewa nowe krzewy beda co na to ekolodzy