To nie Niemcy, to Krzyżacy. To nie Niemcy, to Prusacy. To nie Niemcy, to naziści

Image

W lutym w tym miejscu pojawiło się inne hasło, teraz ktoś zmienił banner. Kontrowersyjne słowa dają do myślenia.

„Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami i żyjemy w wolnej, niepodległej Polsce. Szanujmy siebie i innych - budujmy zgodę i rozwagę". Takie hasło powieszono na rozstaju dróg w lutym 2019 roku. Napis się opatrzył, właściciel działki zdecydował, że czas na coś nowego.

To nie Niemcy, to Krzyżacy. To nie Niemcy, to Prusacy. To nie Niemcy, to naziści”- teraz takie napisy, wraz z odpowiednimi fotografiami pojawiły się na ulicy Chopina, w miejscu widocznym i wyeksponowanym. Każdego dnia, tuż obok, przejeżdża kilka tysięcy samochodów. Przekaz więc dotrze z pewnością do wielu. Takie same hasła można już było przeczytać w 2017 roku na popularnych Demotywatorach z adnotacją: „Niemcy- najbardziej niewinna narodowość w historii”.

- Czy wobec nazywania obozów koncentracyjnych polskimi, to jakiś prztyczek w stronę zachodniego sąsiada, który próbuje odsunąć od siebie odpowiedzialność za błędy? Czy róża pod inną nazwą pachniałaby inaczej?- zastanawiał się starszy pan, który na ulicy Chopina w Stalowej Woli przyglądał się napisowi.

Przestudiowanie nazw pozostawimy samym Czytelnikom, i tym, którzy na historii i geografii znają się doskonale, i tym, dla których takie tematy to czarna magia.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Iwona

Serio, uważam, że takie rzeczy nie powinny być na bilbordach nigdzie, to nikomu nie służy tylko wzbudza nienawiść i agresję do innych narodów. Prezydent miasta lub inne władze miasta powinni interweniować i nakazać usunąć to dla dobra wszystkich mieszkańców.

~gość

Polscy patrioci to skinheadzi tylko nazwa się zmieniła. Wielu z nich ma tatuaże ze swastyką. Nie ma co sie oszukiwać rosną w sile jak kiedyś partia Hitlera

~kkk

Hasła dobre ,ujmujące cała prawdę o historii niemiecko - polskiej.
Natomiast Co do Timmermansa to sprawa się nie zakończyła. Jeszce parlament może nie zatwierdzi tych ustaleń. A nawet jak zatwierdzi to ten pan obejmie urząd zastępcy i będzie tak jak było. Obym się mylił.

~qqq

Dziwi nie treść na obecnym i poprzednim banerze, ale to, że nikt tego gów... nie usunie.

~wiemy

To że ten grubas z HOLANDII nie został szefem P.E. to największy sukces partii PIS do tej pory . Skończą się ujadania i wtrącanie się w nasze sprawy tych urzędniczyn z BRUKSELI. Przy okazji następni będą się bali wtrącac w polskie sprawy bo to by był ich koniec.

~edy

Czy komus sie na leb sufit nie spadl?

~lola

Ja nie wiem czy faktycznie jest tak wielu zwolennikow do jątrzenia, skłócania sąsiadów, poniżania innych narodów z wywyższaniem siebie czy może to robi grupa dwóch trzech osób? Tym wszystkim patriotom, narodowcom, ideowcom widać że marzy się konflikt zbrojny...! Ten piękny czas jaki przeżywamy to najdłuższy(oby trwał wiecznie!) okres bez wojny w Europie! To wam przeszkadza, to was uwiera? Potem będziecie lamentować, że dokonała się zbrodnia na nas... Zastanów się jeden/a z drugim/ą po co tworzyć sztuczne konflikty międzynarodowe, komu to ma służyć, po co to jątrzenie? Nie potraficie uszanować swojego to tym bardziej nie poszanujecie obcego. Jak żyć w tym kraju gdy na co dzień widoczna jest wrogość, gdzie człowiek człowiekowi wilkiem jest?

~Glamdring

matt, wśród SS były tysiące żołnierzy innych narodowości (Duńczycy, Holendrzy, Belgowie, Ukraińcy itd) nie można więc SS utożsamiać z Niemcami? Wiadomo - naziści hehe Dobry jesteś!

~kakato

tvni poslszmat nie popierał niemców ale jaja ale jaja smiech2 eksperci tvnu od wczoraj w szoku . bo myslał grzes szrek co szedł przez wieś ze wybiorą POLAKA Z PISU NA NOWA kadencje za rudego haha smiech2 kumate kumy. ja w uni eurszpejskiej musi być zamiana. . rudy bylz po a teraz bedzie szwabka ale coś za coś lallalala

~kakato

franio timermans gej z brukseli który sie nie dostał i popierał wiosne haha coś sep[leni ale jaja smiech2

~Igor

Morawiecki wybrał Ursulę von den Leyen z domu Timmermans
smiech2 smiech2 smiech2

~mIRKA

Pinokio, znowu sukces - znowu wstając z kolan walicie głową w deskę klozetową..

~@PAD

najnowsze rozdanie w Unii Europejskiej nie ułożyło się po myśli polskiego rządu, a ogłoszenie sukcesu przez premiera Morawieckiego jest tylko dobrą miną do złej gry.

Ale taki będzie przekaz dnia z Nowogrodzkiej i wszyscy wyznawcy sekty tak mają mówić smiech2

~PAD

PiS wywalczył, żeby wszystkie istotne stanowiska unijne objęli ludzie z Europy Zachodniej. Kolejny wielki "sukces" naszego premiera!

~matt

Wsrod Krzyzakow bylo wielu rycerzy z calej Europy Zachodniej - nie mozna utozsamiac Krzyzakow z Niemcami (nota bene, czegos takiego jak panstwo niemieckie wowczas nie bylo)!

~zły

@@zły: a jakieś konkretnie daty, przykłady, czy tylko jak przystało na prawdziwego, radzieckiego prostaka, będziesz mi zarzucał analfabetyzm, samemu robiąc podstawowe błędy w pisowni i gramatyce...

~zły

@set: to się popisałeś wiedzą... no co jeszcze?? co zarzucisz polakom amebo umysłowa??

~Glamdring

~set, polskie wojsko w tym okresie nie stanowiło samo o sobie, tak trudno to pojąć? Samo było ofiarą, uzależnioną od decyzji z Moskwy. Po za tym nie mordowali tam

art2deco

Im gorsi Polacy tym lepsi polskojęzyczni, stara narracja. Tylko skala nie pasuje :-)

~set

~zły@ Np. Polskie wojsko w Czechosłowacki. Pewnie powiesz ze to byli komuniści i to sie nie liczy

~Benek

Ten baner wywołał wielkie poruszenie w środowiskach lewicowych, zarz zacznie sie opluwanie patriotyzmu i rzucanie śmiesznych hipotez jakoby niemcy nie byli nazistami. Niemcy to tak samo wredny naród jak i bolszewicy.

~Benek

Ten baner wywołał wielkie poruszenie w środowiskach lewicowych, zarz zacznie sie opluwanie patriotyzmu i rzucanie śmiesznych hipotez jakoby niemcy nie byli nazistami. Niemcy to tak samo wredny naród jak i bolszewicy.

~pielęgniarka

Przychodzi baba do lekarza:
- Panie doktorze jestem z PiSu.
- Nie wynalezione jeszcze leku na to - odpowiada lekarz

~@Renia

A lewatywy próbowałaś?

~@fałszywi

Myślisz, że PiS nauczył się od Niemców fałszować historię? Nikt od nich bardziej nie potraf wciskać takiego kitu smiech2

~@zły

Poczytaj historii troche dalej niż II wojna światowa.A nie przepraszam trzeba umieć czytać

~fałszywi

Tu nie chodzi o baner i treśc tego baneru tu chodzi o dużo więcej a o co chodzi to trzeba ruszyc makówką. NIEMCY bez przerwy fałszują historie przypisując sobie dobre rzeczy a złe przerzucają na sąsiadów. Przyklad kiedy POLACY obalili komune [SOLIDARNOŚC] to NIEMCY rozwalając mur w BERLINIE długo po zwycięstwie SOLIDANOŚCI oznajmili całemu światu że to oni obalili komunizm. Tak się fałszuje prwdiw historie co dobre dla ludzi to NIEMCY a co złe dla nas to wszystko wina POLAKÓW.

~RaV

Fajny ten banner. Powinni takie porobić na wszystkich przejściach granicznych z Niemcami, najlepiej w kilku językach.

~huaponik

To nie politycy, to sprzedajne koorwy, i nie ważne w jakiej są partii.

~Luki

Piekne te słowa jak macie czas polecam odwiedzić miejsce Kochany i przy okazji zoo i ten piękny cmentarz jak NAZIŚCI mordowali naszych Polaków ile dzieci rozstrzelali czlowieka sparaliżowanego potrafili wynieść i go rozstrzelać jaki człowiek musi być ,to okrutna zbrodnia niech dzieci pamiętają ta historię co nasi dziadkowie przeszli byłem tam ostatnio z synem i polecam łza się w oku kręci