Radosław Sagatowski nowym prezesem MZK

Image

Konsolidacja i lepsza współpraca spółek miejskich, realizacja nowych planów rozwojowych, a przede wszystkim zbudowanie modelowej gospodarki obiegu zamkniętego w Stalowej Woli. Takie zadania stawia przed Miejskim Zakładem Komunalnym w nowej kadencji Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli. Nowe zadania wymagają niesztampowych rozwiązań, które zapewni nowy Zarząd miejskiej spółki. 28 czerwca zakończyła się kadencja dotychczasowego Zarządu z prezes Anną Pasztaleniec na czele, a kierowanie MZK zostało powierzone dwuosobowemu Zarządowi.

Zmiany w kierownictwie Miejskiego Zakłady Komunalnego mają przełożyć się na nowe inwestycje, wzrost jakości usług i utrzymanie tanich cen usług komunalnych dla Mieszkańców Stalowej Woli. Nowe osoby odpowiedzialne za tę strategię posiadają ku temu odpowiednie doświadczenie i predyspozycje. – Najważniejszym zadaniem dla nowego zarządu MZK jest stworzenie w Stalowej Woli gospodarki obiegu zamkniętego połączonego potencjałem zakładów śmieciowych, komunalnych, wytwarzania energii, ogrzewania miasta, aby gospodarka komunalna była zintegrowana i pracowała na rzecz mieszkańców – podkreśla Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Po 4-letniej kadencji Anny Pasztaleniec zakończyła się jej misja. – Były to bardzo udane 4 lata dokonujące wielu pozytywnych i znaczących zmian na wiele lat – zauważa włodarz miasta. Wartym podkreślenia jest konsolidacja ZSKM i wprowadzenie nowych standardów skutkujących poszerzeniem usług, jakości i liczby pasażerów, wprowadzenie roweru miejskiego, ustabilizowanie i pozyskanie nowych partnerów w gospodarce odpadami, dzięki czemu zakład śmieciowy realizuje założone cele. Kluczowym i jednym z najważniejszych wyzwań minionych 4 lat było obniżenie opłat za wodę i ścieki. System wodociągów został rozszerzony o strefę gospodarczą, zapewniając nowym podmiotom możliwość prowadzenia działalności gospodarczej.

Zostały wprowadzone nowe usługi takie jak faktura elektroniczna i wiele udogodnień dla klientów. W tym okresie MZK poszerzył swoją działalność inicjującą nowe działania gospodarcze, innowacyjne, start-upy, wchłonął inkubator, zakupił Mostostal, zarządza Stalowowolską Strefą Gospodarczą i Kuźnią Przedsiębiorczości. Bardzo istotnym projektem, pokazującym odwagę działania MZK w tym okresie było uruchomienie miejskiej stacji paliw z najtańszymi paliwami w regionie. To wszystko wskazuje na bardzo udany bilans 4 lat pracy, za który prezydent oraz rada nadzorcza wyrazili podziękowanie.

W związku z nowymi planami dalszej konsolidacji, na nową kadencję został powołany zarząd 2-osobowy, którego celem jest stworzenie gospodarki obiegu zamkniętego oraz realizacja nowych inwestycji i planów rozwojowych dla spółki. Prezesem Zarządu został Radosław Sagatowski z racji posiadanego doświadczenia 4 lat pracy na stanowisku wiceprezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Jest to związane z niezbędnym doświadczeniem w realizacji programu gospodarki obiegu zamkniętego. Wcześniej pracował w sektorze prywatnym jako specjalista do spraw finansowych i ekonomicznych.

W minionych 4 latach, dzięki jego aktywności, PEC pozyskało nowe środki z programów europejskich na modernizację sieci ciepłowniczych oraz zostały przeprowadzone rekordowe inwestycje zwiększające bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców. W tym okresie udało się również zahamować wzrost cen za energię. To doświadczenie i te sukcesy pozwoliły na powierzenie misji prowadzenia zarządu MZK.

Radosław Sagatowski jest magistrem Politechniki Radomskiej o specjalizacji międzynarodowych stosunków gospodarczych. Posiada również odpowiednie kursy i szkolenia. Ukończył też studia managerskie Master of Business Administration na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.

Drugim członkiem zarządu w funkcji wiceprezesa został Przemysław Skrzypek, który posiada bardzo bogate doświadczenie jako dyrektor ds. produkcji w jednej z największych firm działających w strefie gospodarczej – firmie Cellfast. Przeszedł wszystkie szczeble kariery od stanowisk niższych do dyrektora kontroli jakości i dyrektora ds. produkcji. Ma to bardzo istotne i kluczowe znaczenie z punktu widzenia optymalizacji działań w zakładach wykonawczych MZK, ale również planowanych i prowadzonych inwestycji przez MZK. Doświadczenie działania na strefie gospodarczej w Stalowej Woli będzie również kluczowe z punktu widzenia roli MZK jako instytucji otoczenia biznesu.

Przemysław Skrzypek jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, wydziału Geofizyki, Geologii i Ochrony Środowiska, a więc posiada wykształcenie zgodne z profilem funkcjonowania Miejskiego Zakładu Komunalnego jako lidera ochrony środowiska.

Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli to nowoczesna firma z ponad 65-letnią tradycją. Jako lider w dziedzinie nowatorskich zastosowań służących ochronie środowiska naturalnego, spółka wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców i przedsiębiorców funkcjonujących na lokalnym rynku. MZK odważnie realizuje inwestycje służące ochronie zasobów wodnych, zagospodarowaniu odpadów stałych, a także odzyskiwaniu surowców wtórnych i energii z odpadów.

Źródło: www.stalowawola.pl

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Mike

Pracuję, w firmie obok zakładu przetwarzania odpadów MZK. Kiedyś na drugiej zmianie, poczuliśmy obrzydliwy wprost smród. Wraz z brygadzistą zadzwoniliśmy tam, żeby dowiedzieć się czy musi tak śmierdzieć, a facet w słuchawce mówi, że nie musi, ale on ma przykaz z góry, że w czasie spuszczania nadmiaru gazu z tego okrągłego zbiornika, ma wyłączać filtry żeby je oszczędzać.

~Marian

Z Radka to nie dość że, nieuk, to na dodatek krypto gej. Pamiętam jak w szkole, przyłapaliśmy go na robieniu laski swojemu koledze, w ubikacji.

manukun

@wiemy
Według waszego kalkulatora na Nadbereżnego zagłosowało ponad 20000 i zmiażdzyło konkurencję. Ciekawe, bo według pkw było to 17 tys z ponad 50 tys uprawnionych do głosowania.Mniej wazeliny i partyjnych mediów, a więcej obiektywizmu.

~wiemy

Do lama, tak obrażaj wszystkich POLAKÓW a na jesiennych wyborach 90 procent najmądrzejszych POLAKÓW zagłosuje na PIS i wiesz co się wtedy stanie.

~Jacek

~Humor sagatowska nie zrobiła mu kariery, dba tylko o siebie(os syna też), to kobieta bez pogladów, dba tylko o "złoty cielec", ludzie są narzędziami, pracują za nią a prezio, to bratanek biskupa i brat księdza i dlatego z nikogo został kimś, tak się podkładają klerowi i on rządzi

manukun

@mieszkaniec
Ja wam cytuję dokumenty z bip, a wy twierdzicie, że się nie znam. To są akta podpisywane przez Nadbereżnego, ale jak widać, macie jakąś własną alternatywą rzeczywistość.

Żaden z ujadaczy nie używa argumentów. Zamiast tego hejt.

~Lama

Chyba żartujesz nocny marku. Kto się odwróci? Ci debile co im wierzą? Czy może patologia co patrzy żeby tylko kasę wykombinować ? Dopóki im kapie na wódkę i kiełbasę to nic się nie zmieni. Mogą robić co chcą .

~Nocny Marek

Niestety nowa władza obrasta już w tłuszczyk władzy. Jak będą tak poczyniać dalej, wyborcy odwrócą się plecami. Panie L. N. proszę się zastanowić co Pan robi.

~Mieszkaniec

Przecież mamy manekina, wybitnego specjalistę od niczego, znawcę tematów wszelakich...

~nona

Na ten awans mam kiedyś zasłyszaną rozmowę na oddziale noworodków(poza Stalową Wolą!). Przed poranną wizytą lekarską, położna z przerażeniem w oczach mówi do p. ordynator, "dzisiaj w nocy urodził się chłopczyk pani ordynator bez głowy..." Pani doktor ze spokojem wiadomość przyjęła i tylko zapytała, ...pani położna a plecy to dziecko ma"? Tak, odpowiedziała położna! Proszę być spokojną, będzie mu lepiej w życiu niż pani! Taki prosty dialog z morałem!

~@PRAWDA

Bo taki motłoch jak ty nawet świeczka gromnicą nie oświeci

~galina

coraz bardziej kompromitujące działania w wyznawcy w transie łykają wszystkie bezeceństwa ((

~TKM

https://pl.wikipedia.org/wiki/TKM

~Polak

Zawód, synalek mamusi. smiech2

~PRAWDA

Ujadają opozycyjne pieski, a oni potrafią?
łażenie buciorami po pomnikach i świeczki pod sądem?

~Jaś

A i jeszcze jedno jak by nie ten wieśniak i ta ciemnota inteligencji nie mieli byście co żreć

~Jaś

A za PO były konkursy na stanowiska ale ustawione pod swoich ,zawsze wygrywał swoj

~MFW

Czy to nie jest klasyczny NEPOTYZM?

~Humor

No co chcecie? Sagatowska zrobila mu kariere, to dal jej synkowi stolek. Moralnosc i uczciwosc nie istnieje w slowniku Nadbereznego.

~piko

No skisłem. Czy partyjne mizeroty PiSu się już schlapały z radości że nadal są ostro brane od tyłu przez prezia i jego podkomendnych? Jak zindoktrynowanym trzeba być żeby nie widzieć że jedyna zmiana jak nastąpiła od wybrania PiSu to ryje przy korycie, nic więcej. Jak można uważać że w porządku jest obsadzanie stanowisk partyjniakami?! Aha no tak wyborcy PiS to głównie ludzie wychowani w PRL i tęskno im do czasu gdy komuna postępowała w ten sposób. Jesteście winni za całe zło w tym kraju!

~Lekarz

Czy trzy trolle opozycyjne wykwiczały się już?
Jak piecze nadal to 3 czopki i jakoś przeżyjecie.

~Maciek

kibic, a co ci Ikea przeszkadza, ty stadionowa mendo?

~nina

Dopóki suweren dostaje pare złotych na wódkę, to mogą robić co chcą

~Uwaga

Uwaga 7 lipca wystąpią zespół Piersi Classic Zenek Martyniuk Zagraniczny zespół Roksana Wegiel Filatov Karas

~Informator

Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina starszy czy młodszy chłopak czy dziewczyna Hej hej bawmy się Hej hej hej śmiejmy się

~kibic

Pamietajmy IKEA won z Polski!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~Edek

Mimo elektryfikacji całego kraju ,nadal panuje pisowska ciemnota !!!!!

~Stalowiak

Wyborca ,ty jesteś tak głupi sam z siebie czy ktoś tobą steruje !!!!????
Powiedz kto cię zrobił to cię pomszczę !!!!!;;

~Bokser

Adamek chciałby by Polską rządził Rydzyk! Chyba zbyt dużo dostał ciosów w głowę?

~@ekspert

Rozumem się kieruję i nie będę brać udziały w spędach TVPiSowskich kurwizji propagandowych!
Jakim prawem miasto finansuje z naszych podatków takie badziewie dla baranów+