Trwa budowa nowej hali warzywno- owocowej.

Image

Pełną parą idą prace przy budowie tzw. Zieleniaka. Odwiedziliśmy z kamerą plac budowy, by podpatrzeć jak przebiegają roboty.

Hala warzywno- owocowa została wyposażona w drewniany, półkolisty dach, szklane fasady. Nowoczesny obiekt ma wymiary 15 na 47 metrów. Powstaje z myślą o tych, którzy na stałe pracują w rejonie hali targowej. To ukłon zarówno w stronę kupców, jak i mieszkańców, którzy bez względu na pogodę, w godnych warunkach, będą mogli robić zakupy w tym miejscu.

Wewnątrz budynku ma znajdować się 21 stanowisk, z czego 4 będą „zamknięte”, 8 umieszczonych zostanie przy ścianach, a 9 po środku. Obiekt został zaprojektowany w ten sposób, by w przyszłości, gdy zajdzie taka potrzeba, można go było rozbudować

- Zbliżamy się już do końca. Zostały nam prace wewnątrz budynku i wykończenie elewacji. Wartość robót budowlanych budynku i infrastruktury towarzyszącej to około 4,3 mln zł, natomiast jeszcze wchodzą w rachubę drogi, parkingi. Jest to oddzielne zadanie i wartość tych robót wynosi około 3,5 mln zł- mówi Bronisław Drąg, kierownik budowy.

Finał wszystkich prac planowany jest na wrzesień br. Wszystko na to wskazuje, że wielkie otwarcie będzie mieć miejsce w zaplanowanym w harmonogramie terminie.

Materiał videoKomentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ggg

kolejna stodoła w stalowej wólce

~DO~senior

Że niby co? Że przeszkadza Ci prywatna własność w postaci baru piwnego? Co Cię to obchodzi? Prywatne i nie ruszać!!! Prywatna własność = rzecz święta. Oczywiście rozumiem, że dewocjonalia wolno sprzedawać by było? A skansen to masz pewnie w Twoim mieszkaniu i szpeci cały blok - ale prywatna własność rzecz święta... i niech sobie szpeci. Mnie to nie obchodzi. Prawo powinno stać po pierwsze na straży całej własności prywatnej.

~senior

A co z tym skansenem barem piwnym co szpeci cały teren należy on do zabytków czy właściciel jest nie do ruszenia .

manukun

@informator
Inwestycje? Od kilku lat w mieście nie było projektu generującego zyski. Ta Hala nigdy się nie spłaci, a kredyt wzięty przez miasto kosztuje. Licząc wszelkie koszty z dojazdem i odszkodowaniem za zburzenie budynku sięgnie niemal 10 mln. 10 mln zł za 21 stanowisk do sprzedaży marchewki i kilka parkingów.

Świetna inwestycja. Jednocześnie nie ma obiecywanych terenów inwestycyjnych od kilku lat, które mogłyby dać zyski

~Informator

Na końcu filmu pisze że jest miejsce na rozbudowę i pewnie taka będzie a podobno będą podobne inwestycje jeszcze w mieście

~ewka

wg mnie,,,ta budowla jest za mala...21 stanowisk...tylko...co sądzicie?

~mistrz

Akurat mnie biora dziwy bo na sesji wszyscy z opozycji jak jeden maz chwala prezydenta skonczy sie 22 glosami pozytywnymi pod wotum zaufania

~@MARNOS

I patrzcie usunęli mu chamskie wpisy, ten znowu wkleja... typowy troll opozycji!

~allo

Marnos zaklep sobie kolejke na WYSZYŃSKIEGO

~Zdzich

Na budowie wszyscy bez ka..ka..kasków ?

~Informator

A parkingi na hali nie potrzebne drodzy ekolodzy ?

Madea

szkoda tylko, że tyle spalin tam teraz będzie i betonu:(((

~życie

fajna ta mała

~buhahaaa

taki erdees by sie ucieszył gdyby krowe postawili pod hala targowa....by sobie cycka possał krowiego iby mu piana ciekła po brodzie...

~Hermann

I po co to buduja, ze jak za komuny chce centralizowac wszystko ok, juz sie przyzwyczaiłem, ale jakie warzywa jak sie rolnikom nie opłaci hodować, uprawiać to jeszcze ceny z kosmosu, drożyzna, a idź pan w cholere z takimi pomysłami

~eabt

Za socjalizmu było lepiej i nikt nie przeganiał handlujacych na chodnikach.

~he hee

za komuny i peło było lepiej co??? na chodniku prosto od cycka ,pachnące jeszcze krową mleko czy śmietana , było extra ,higienicznie estetycznie...umiech))

~kop

Napiszcie jaka kwote podatnik zapłaci za usuniecie szkieletora !!

Maurito

Stalowowolscy "rolnicy" doliczą koszty najmu w hali i ceny warzyw i owoców będą jak z bajki...

~kris35

Budynek sensownie wygląda i będzie funkcjonował. A po piętrach szkieletora komu by się chciało wspinać?

~Grzesio

Aparatczyki z pisu zakładają bramki w formie żółtych łuków . Pietruszka i inne niegdyś tanie płody rolne będą niedługo klipsowane.

~mandatowy

Z tym nagraniem to tylko teraz do BHP-owca i Inspektora. Pani gdzie ma kask i kamizelke?

~mieszkaniec

Fajnie zaczyna to wyglądać