W środę wielka kontrola na przejazdach kolejowych

Image

19 czerwca, w środę odbędą się wzmożone działania kontrolno- prewencyjne pod nazwą "Bezpieczeństwo na strzeżonych i niestrzeżonych przejazdach kolejowych", na terenie powiatu stalowowolskiego.

Wypadki na przejazdach kolejowych nie stanowią dominującej pozycji, biorąc pod uwagę wszystkie wypadki w ruchu lądowym. Jednak z uwagi na okoliczności w jakich do nich dochodzi, a przede wszystkim fakt, że charakteryzują się bardzo tragicznymi skutkami dla osób, które w nich uczestniczą, wymagają szczególnego nadzoru ze strony służb, w tym Policji.

W związku z powyższym, zostaną przeprowadzone wzmożone działania ukierunkowane na bezpieczeństwo na strzeżonych i niestrzeżonych przejazdach kolejowych. Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na wykroczenia popełniane w tych miejscach. Chodzi głównie o stosowanie się do znaków i sygnałów drogowych usytuowanych przed przejazdami kolejowymi. Swoją uwagę funkcjonariusze ukierunkują nie tylko na zachowania kierujących pojazdami, ale również pieszych pokonujących torowiska.

Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się i pokonywania przejazdów kolejowych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~prezes

Takich akcji więcej.

~Lol

Lala Święta prawda.Niestety rowerzyści to rodzaj świętych krów na drodze .Nagminnie wjeżdżają pod koła,udają,ze nie widza nadjeżdżającego samochodu,wymuszając pierwszeństwo .Nie daj Bóg wypadek,a opinia publiczna grzmi ,ze winny kierowca auta

brunetonsam

Jesli sygnalizacja świetlna jest zasłonięta a STOP nie to musisz się zatrzymać bo ten znak stoji i jest widoczny tak samo koło mrówki jest znak a pociągi jeżdżą tam raz na rok a mandat dostaniesz jeśli się nie zatrzymasz STOP to STOP wiec tłumaczenie policjantów będzie głupie ale proste STOP stoji wiec masz obowiązek się zatrzymać czy tory są czy ich nie ma.

kabi

lala, ty oczywiście schodzisz z roweru na przejściu, czy masz doopę przyspawaną do fotela swojej bryki

e2rds

Bardzo mnie ciekawi czy podadzą ilu kierowców zostało ukaranych na przejazdach kolejowych od Stalowej Woli do Zaklikowa.

~lala

Niech przypilnują rowerzystów którzy przejeżdżają przez przejścia dla pieszych i to jest nagminne. Dupy jeden czy jedna nie zsadzi z siedzenia tyko przejeżdża niejednokrotnie wprost pod samochód.Jest to przyzwolenie społeczne.Tak dzieje się na każdym przejściu dla pieszych.Z rowera schodzi 1 na 10 rowerzystów a póżniej tragedia i wina kierowcy.Tak robią dorośli i młodzież bierze z nich przykład..

~czesio

nie ma torów a dalej nie zasłoniete są znaki STOP czy w tym przypadku trzeba sie zatrzymywać?

~oalf

w rozwadowie koło parku przed przejazdem stoi znak stop bo światła nie działają, ale po co ten stop skoro tory rozebrane?

Polisowy

W związku z tym pragnę uczulić kierowców samochodów jak i jednośladów (rowerów też się to tyczy) że zgodnie z przepisami, wjeżdżać na przejazd kolejowy możemy dopiero po całkowitym podniesieniu się zapór i ustaniu sygnalizacji świetlnej. Mogą posypać się mandaty bo mało kto o tym wie i zazwyczaj każdy rusza, jak tylko zaczynają się podnosić. Zalecam cierpliwość, ewentualnie -100 pln.

~kierowca

Czy będą też dawać mandaty za brak ostrożności tam, gdzie tory rozebrane z powodu remontu? Może niech skierują jeden radiowóz pilnować w Pilchowie, ze dwa do Lipy...