Dwóch kierowców stracił prawo jazdy

Image

2 kierowców stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę. Kontrola drogowa była efektem zgłoszeń naniesionych przez mieszkańców na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, na drogach krajowych nr 19 i 77.

Policjanci prowadzą kontrole prędkości w miejscach wskazanych przez lokalną społeczność, jako niebezpieczne.

W ramach weryfikacji zgłoszeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, funkcjonariusze regularnie monitorują prędkość w miejscach wskazanych przez mieszkańców, jako narażone na częste łamanie prawa i niebezpieczną jazdę.

Odcinki drogi krajowej nr 77 w Rudniku nad Sanem i nr 19 w Nowosielcu, są miejscami, szczególnie narażonymi na przypadki łamania przepisów ruchu drogowego. To w tych miejscach kierowcy najczęściej przekraczają prędkość i tracą prawo jazdy.

W poniedziałek przed godz. 9:00 w Nowosielcu prawo jazdy stracił kierowca peugeota. 49-latek z Jeżowego, na odcinku z ograniczeniem do 50 km/h, jechał z prędkością 116 km/h. Przekroczył obowiązujące ograniczenie o 66 km/h. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy i nałożyli na niego mandat.

Kolejne prawo jazdy zatrzymali policjanci w Rudniku nad Sanem. Kierowca bmw miał na liczniku 102 km/h przy ograniczeniu do 50. 27-letni mieszkaniec Brzózy Królewskiej stracił prawo jazdy i otrzymał mandat. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu. W części interaktywnej pozwala zgłaszać przypadki zachowań, czy sytuacji, które przeszkadzają mieszkańcom. Należy jednak pamiętać, że zgłoszenia te nie zastępują formalnego zawiadomienia Policji o przestępstwie. W razie pilnej potrzeby, interwencję należy zgłosić telefonicznie, pod numer alarmowy 112. Informacje przekazywane za pośrednictwem tego narzędzia stanowią niezwykle istotny element współpracy naszej komendy z lokalną społecznością. Pomagają Policji szybko reagować na zgłoszone nieprawidłowości i zwiększać poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Policja zachęca mieszkańców do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwoli wspólnie dbać o bezpieczeństwo na naszym terenie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~manius

to tylko pis-owski dzban. dajcie mu spokój.

~Artur

Szanowni Państwo,
POPRAWCIE TYTUŁ. LITOŚCI.

~STW

Dwóch kierowców straciło a nie stracił

~baenaba

~kddp nie zgodzę się-miejscowość mocno zabudowana,z domostwami po każdej ze stron,do tego szkoła,kościół, kilka sklepów. Ruch tam zdecydowanie zmaleje po powstaniu obwodnicy. Dodatkowym powodem jest fakt iż jak by ograniczenie było powiedzmy 70,to 90% Polaków(w tym i ja) jechało by 90,bo przekroczyli by prędkość ,,tylko" o 20. A w porównaniu do obecnego ograniczenia jest to niemalże dwukrotne.

~kddp

w Nowosielcu powinno być 70 km bo droga spełnia wymogi trasy szybkiego ruchu

Krakowiak

Dwóch kierowców stracił prawo jazdy? A może tak po polsku redaktorze dwóch kierowców straciło prawo jazdy? Może tak czas do szkoły wrócić