Znów mniejsze bezrobocie

Image

W całym kraju pod koniec maja odnotowano spadek liczby osób bezrobotnych. Tak samo było na Podkarpaciu, w tym również w powiecie stalowowolskim.

Jak wynika z szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej stopa bezrobocia wyniosła w maju br. 5,4% i była o 0,7 pkt. proc. niższa niż rok temu. Co ciekawe, tak niski wskaźnik bezrobocia w tym miesiącu był ostatnio odnotowany na początku lat 90- tych. Pod koniec ubiegłego miesiąca liczba bezrobotnych wyniosła 907,1 tys. i w porównaniu z końcem kwietnia br. spadła o 31,2 tys. (o 3,3 %). W porównaniu z majem 2018 r. liczba bezrobotnych była niższa o 95 tys. (spadek o 9,5 %).

Spadek w maju br. odnotowano we wszystkich województwach, jednak najsilniejszy miał miejsce w województwach: warmińsko- mazurskim – o 5,8% (2,9 tys. osób), zachodniopomorskim – o 4% (1,8 tys.), podlaskim – o 3,7% (1,3 tys.) oraz śląskim – o 3,7% (2,9 tys.). W przypadku Podkarpacia odnotowano spadek o 3,1% (2,5 tys.).

W powiecie stalowowolskim na koniec maja było zarejestrowanych 2096 osób bezrobotnych, w tym 1206 kobiet, to o 72 osoby mniej niż miesiąc wcześniej. W przypadku pań pracy poszukuje o 43 osoby mniej niż pod koniec kwietnia br. Wśród ogółu osób bezrobotnych 505 (304 k.) nie ma kwalifikacji zawodowych, 419 (304 k.) nie posiada doświadczenia zawodowego, 833 (478 k.) zamieszkują na wsi. 97 bezrobotnych (59 k.) zostało zwolnionych z pracy z przyczyn dotyczących zakładu pracy. Prawo do zasiłku przysługuje 310 (190) bezrobotnym.

Wśród wszystkich zarejestrowanych osób w stalowowolskim pośredniaku w szczególnej sytuacji na rynku pracy pozostają 1743 osoby, w tym 1037 kobiet. Pracy poszukuje 532 osoby do 30 roku życia (362 k.). 607 osób bezrobotnych (242 k.) ma więcej niż 50 lat. 972 osoby (617 k.) są długotrwale bezrobotne. Bez pracy pozostają 184 (83 k.) osoby niepełnosprawne. 546 osób (472 k.) posiada co najmniej jedno dziecko do 6 roku życia. W szczególnej sytuacji na rynku pracy są także 122 osoby (71 k.) korzystające ze świadczeń z pomocy społecznej.

Sytuacja na rynku pracy, ze względu na zamieszkanie na terenie gmin, wygląda następująco: Stalowa Wola: 1196 bezrobotnych (689 k.), Bojanów: 133 (73 k.), Pysznica: 183 (101 k.), Radomyśl nad Sanem: 168 (93 k.), Zaklików: 199 (121 k.), Zaleszany: 217 (129 k.).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

@informator
Przygotowaniem fundamentów dla biznesu nazywasz niemalcororczne podwyżki podatków od nieruchomości? Nadbereżny zastał w 2014 kilkanaście uzbrojonych, gotowych do sprzedaży działek. Ilu inwestorów je kupiło?

Teraz będziemy czekać kolejne kilka lat. Na co? Na kolejne wybory?

W 2016 Nadbereżny obiecał 80 ha NOWYCH terenów inwestycyjnych. Gdzie one są?

W 2018 obiecuje już 140 ha terenów inwestycyjnych i elektrownię słoneczną w jelni. Gdzie są? Wybory minęły i temat zupełnie ucichl

~Wstyd!!!

Znowu ,znowu jeszcze bardziej mlekiem i miodem spływa StalowaWola.To już nie jest nawet snieszne

~~Logiczny

Ty nie masz czasu pisać na internecie ,ty musisz pracować,płacić podatki i głosować raz na jednych złodziei raz na drugich.Ciebie nie stać na marnowanie czasu.

~Logiczny

Do ~boot ,,Mało który bezrobotny dostaje zasiłek". No i to się nazywa samo zaoranie, sam sobie zaprzeczasz I jeszcze piszesz żeby się doedukowac. Niedostaja ale jednak dostaja

~Jeremiah

Koniec z rozdawnictwem DO ROBOTY DZIADY!!!

~boot

Zasiłki dla bezrobotnych? Haha! Dobre sobie! Mało który bezrobotny dostaje zasiłek. Idz i się doedukuj, nieLogiczny.

~Logiczny

Bezrobocie ma dwie przyczyny. Pierwsza, mniej ważna: istnieją zasiłki dla bezrobotnych. Jest to kara na tych, co uczciwie pracują i płacą podatki - i nagroda dla nierobów. Powiedzmy jasno: gdyby nie zasiłek, szukaliby pracy znacznie intensywniej. Druga, ważniejsza: podatek dochodowy.Ja płacę Kowalskiemu za pielęgnację ogródka 100 zł dziennie. Kowalski płaci Wiśniewskiemu stówkę za żywność dla całej rodziny. Wiśniewski tę samą stówę płaci dziennie mnie - bo uczę go po chińsku. Biorę te 100 zł i płacę Kowalskiemu na drugi dzień. On płaci Wiśniewskiemu... i tak dalej.

Jeśli jednak istnieje podatek dochodowy, to urząd skarbowy od razu z pierwszej stówki zabiera 20 zł. Potem z drugiej 20... Po pięciu wypłatach cała stówa jest w Skarbie Państwa! A my siedzimy bezrobotni i gapimy się w telewizor. Tam nas pouczają, jaki to dobry jest podatek dochodowy. I zachwalają polityków z "Bandy Czworga", którzy walczą z bezrobociem.Polityk, który mówi, że "walczy z bezrobociem", a nie likwiduje podatku dochodowego ani zasiłków dla bezrobotnych, jest idiotą. Albo oszustem. Na ogół: to drugie. ONI chcą, by istnieli biedni bezrobotni. Bo tacy na pewno zagłosują na socjalistów.Ten, kto musi pracować na utrzymanie kogoś innego, nazywa się niewolnikiem. Wszyscy jesteśmy niewolnikami u bezrobotnych! A ustrój niewolniczy jest niewydajny. To wiemy...Dlaczego dzisiejsze państwa utrzymują podatek dochodowy? Czy tylko dlatego, że jest to dogmat nowej religii, Kościoła Socjalistów? Przecież wpływy z tego podatku są niewielkie. W dodatku to wpływy od... emerytów i pracowników państwowych. Można im zlikwidować podatek, o tyle samo obniżyć wypłatę - i w ogóle by tego nie zauważyli. To czysta fikcja!

Nie. To jest po to, by mieć bat na drobnych przedsiębiorców. Jak który władzy podskoczy - nasyła się na niego kontrolę skarbową. A ta już na pewno coś znajdzie. A przynajmniej tak mu uprzykrzy życie, że mu się odechce. I o to IM chodzi. By na każdego mieć bat. Biednemu nie dadzą zasiłku. Drobnemu przedsiębiorcy zagrożą kontrolą. A bogaci... No, skoro są bogaci, to nie będą ryzykować zmian... I dzięki temu wszyscy pozwalają IM kraść. A ONI, rozzuchwaleni bezkarnością, kradną już sumy gigantyczne. I pora powiedzieć: DOSĆ!

~Anka

Bo ludzie wyjechały na zbiory a we wrześniu będą pisać że bezrobocie wzrosło

~Informator

Okej wiem ale w sierpniu zostaną sprzedana reszta działek przetrag na BIP 5 lat były pod budowę solidnych fundamentów dla biznesu spokojnie za 5 lat możesz rozliczać śmiało

~zawiedziony

Dzięki Pani Grzybowskiej poleca pracę za 1800 netto

~siwy

mniejsze bezrobocie bo tyle ludzi jedzie na zachód Europy

manukun

Ile osób wyprowadziło się ze Stalowej Woli?

manukun

@informator
Od 2014 "planowane są" miejsca pracy w branży IT i przemyśle lekkim. Minęło 5 lat i nic. Podobnie jak nowe tereny inwestycyjne.

Mariusz77

A nachcik dalej bez pracy.....

~Informator

Uwaga w Sierpniu zakończy się przetrag na działki w SSE więc wtedy poznamy nowych inwestorów Chętne są takie Firmy jak LG Fibrain Czy CCC

~wysoki90

bardzo fajnie ze spada bezrobocie umiech ale dlatego że większość stąd ucieka a nie dostaje prace ... chyba że w Alutecu i tym podobnych tworach aluminiowych

~bezrobocie

jak co roku o tej porze zaczynają się roboty sezonowe i bezrobocie spada.rzecz oczywista i tak będzie w następnym roku. Na pewno to nie zasługa super rozwijającej się gospodarki

~Kleofas

Sukces goni sukces. Każdy myślący który miał problem ze znalezieniem pracy już wyjechał. Nieroby socjalne i tak do roboty nie pójdą.

Teraz może być nerwowo na korytarzach pupu. Pracownicy jeszcze bardziej będą roznosili drukowane maile i inne papiórki po pokojach coby było widać jak bardzo są zapracowani.

~B.l.u.e.

Nowa galeria obok huty ma powstac, ciekawe kto będzie tam pracował ?

~Informator

Do pup planowane są nowe zakłady odzieżowe na terenie Strefy

~pup

dla kobiet nie ma żadnych ofert pracy już od dłuższego czasu

~angol

A ilu mieszkancow wyjechalo za chlebem za granice ?minimum 15 tys ze stalowej !!

~marii1

zmniejszyć ilość urzędników w PUP

~Ej ...

Jaki spadek ludność odnotowano?

~mieszkaniec

Oby tak dalej!