Szefowa Torusa zatrzymana przez CBA

Image

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało Ewę P. w sprawie wyłudzenia co najmniej 75 tys. zł z subwencji MEN.

Kobieta jest właścicielką sieci szkół licealnych i policealnych działających na terenie kilku województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego. Centrum Kształcenia Torus mieści się również w Stalowej Woli.

- Właścicielka sieci szkół licealnych i policealnych, działających na terenie województw została zatrzymana przez funkcjonariuszy rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Śledztwo dotyczy podejrzenia wyłudzenia środków pochodzących z subwencji Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz bezprawnego wpływania na tok prowadzonego śledztwa realizowanego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. W trakcie prowadzonego postępowania przygotowawczego zebrano materiał wskazujący na przedkładanie do organów samorządowych, będących dysponentami środków Ministerstwa Edukacji Narodowej, dokumentacji poświadczającej nieprawdę w zakresie zarówno ilości osób będących słuchaczami prowadzonych zajęć, jak również ich indywidualnego w nich uczestnictwa. Wstępne ustalenia śledczych wskazują na wyłudzenie co najmniej 75 tys. zł. Zatrzymana kobieta usłyszała zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu- informuje CBA.

Czynności procesowe wciąż trwają, badane są kolejne wątki związane z działalnością placówek oświatowych, przesłuchiwani są świadkowie. Również w naszym mieście prowadzone było śledztwo, wzywano do przesłuchania osoby, które uczyły się w szkole lub ich nazwiska widniały na listach uczniów.

W związku z powyższym Delegatura Centralnego Biuro Antykorupcyjnego w Rzeszowie informuje, że osoby posiadające wiedzę w zakresie wytwarzania nierzetelnej dokumentacji, a zwłaszcza składania podpisów potwierdzających ich udział w zajęciach, w których faktycznie nie uczestniczyli, proszone są o bezzwłoczny kontakt telefoniczny pod numerem telefonu (17) 784 37 50 w dni robocze w godzinach od 7.00 do 19.00 do 28 czerwca 2019 roku, lub całą dobę pod numerem 800 808 808. Postawa osób, o których mowa może mieć znacznie dla późniejszej oceny formalno-prawnej zaistniałych z ich udziałem zdarzeń, ponieważ w prowadzonym postępowaniu należy liczyć się z kolejnymi zatrzymaniami, na co wskazuje rozwojowy charakter śledztwa[/i]- informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.