Nie wiadomo kiedy powstanie podwórko dla Pława

Image

Projekt podwórko dla Pława został w pewien sposób okrojony. Pozwoli to na zmniejszenie kosztów, które będą wiązały się z tym zadaniem.

W listopadzie ubiegłego roku okazało się, że nowa inwestycja sportowo- rekreacyjna na osiedlu Pławo będzie dużo droższa niż zakładano. W jej ramach planowane było powstanie takich atrakcji jak m.in.: nowoczesne boisko, gdzie będzie można grać zarówno w piłkę nożną, jak i koszykówkę, plac zabaw dla dzieci, siłownia plenerowa, fontanna z biczami wodnymi oraz elementy małej architektury, czyli nowe ławki, stojaki na rowery, kosze na psie odchody. Wszystko to bardzo ładnie prezentowało się na projekcie. Szacowano, że jego wykonanie pochłonie 1,5 mln zł, ale jak się okazało firmy zażądały dużo wyższych kwot, oscylujących między 3,48 a 4,56 mln zł. Mimo, że inwestycja ma być w pewnym stopniu dofinansowana z Ministerstwa Sportu i Turystyki, to jednak koszty wykonania tego zadania były zbyt duże, znacznie przekraczające budżet.

- Po pierwszym przetargu, po wartościach, które były zaproponowane przez wykonawców, oferty były nie do przyjęcia. Zostały wprowadzone pewne elementy oszczędnościowe. Potrzebujemy nowego pozwolenia na budowę. W tej chwili złożone jest ono w starostwie, oczekujemy na jego wydanie. Niezwłocznie po jego uzyskaniu będzie ono procedowane- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent ma nadzieję, że pozwolenie, o którym mowa uda się pozyskać jeszcze w czerwcu. Wówczas to będzie można zaprezentować projekt na nowo.

- Te zmiany były też wynikiem uwag ze strony mieszkańców. Proszono, by ograniczyć pewną uciążliwość. Niektóre elementy tego zagospodarowania podchodziły zbyt blisko okien mieszkańców. Były tutaj bezpośrednie uwagi, stąd w ten projekt zostały wprowadzone pewne korekty- mówi prezydent miasta.

Mieszkańcy bloków zlokalizowanych obok dużego podwórka na osiedlu Pławo będą musieli jeszcze jakiś czas poczekać na swój wymarzony, nowoczesny plac zabaw.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.