Ku końcowi zmierzają prace na Skarpie

Image

Prawdopodobnie na przełomie czerwca i lipca zostaną zakończone prace związane z rewitalizacją Skarpy.

Mimo ciekawego projektu, który ożywił i uatrakcyjnił teren nad tak zwaną „kiszką” realizacja tego zadania spotkała się z różnymi opiniami mieszkańców. Część osób uważa, np., że wykonanie tej inwestycji ma negatywne skutki na bloki mieszkalne znajdujące się powyżej. Miasto zleciło ekspertyzę by mieć czarno na białym jak ta sprawa wygląda.

- W tej chwili przygotowujemy plan naprawczy- tak to trzeba nazwać, jeżeli chodzi o umocnienie tego elementu na długości 50- 60 metrów. To jest element skarpy nadwodnej nad tzw. kiszką. Tam będzie wykonany nasyp, zabezpieczenie siatką. To pozwoli nam na umocnienie. Z badań, które były tam wykonane wynika, że jest to wystarczające zabezpieczenie dla tej części. Nie ma żadnego zagrożenia, nie ma żadnych ruchów dotyczących skarpy. Prace, które były wykonane, umocnienia zieleni sprawdziły się. Nie występują tam żadne niebezpieczne ruchy ziemi- mówi prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

Przypomnijmy, że przetarg na tę inwestycję dotyczył m.in. zabezpieczenia skarpy przed osuwaniem się, budowy ciągów pieszo- rowerowych, placu zabaw, altany wypoczynkowej, punktów widokowych. W ramach tego zadania pojawiły się tam elementy małej architektury takie jak: ławki parkowe, kosze na śmieci, kosze na psie odchody, stojaki rowerowe, budki lęgowe. Wszystkie prace miały być wykonane do końca lipca 2018 r. Jak się jednak okazało wykonawca zostawił po sobie wiele niedoróbek, do naprawienia których miasto wzywało go kilka razy.

- Jeżeli chodzi o koszty, to będą to środki pokryte z budżetu komunalnego miasta. Są to sytuacje nagłe, również z punktu widzenia naszych budżetowych rezerw, które mamy przygotowane na sytuacje zagrażające- wyjaśnia Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent ma nadzieję, że jeszcze w czerwcu uda się zakończyć wszystkie roboty, a wtedy obiekt będzie mógł być oficjalnie oddany do użytku. Przypomnijmy, że bezpośrednio pod skarpą będzie przebiegała obwodnica Stalowej Woli i Niska.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.