Za nami Podkarpacki Rajd Rowerowy Green Velo

Image

Rajd szlakiem Green Velo przyszło przemierzyć rowerzystom w upalnym słońcu. To jednak nie było żadną przeszkodą by dobrze się bawić i podziwiać lokalną przyrodę.

Ponad 5- godzinna wycieczka miała miejsce 9 czerwca 2019 roku. Chętnych na jazdę w ognistym słonku nie zabrakło. Mieszkańcy bardzo licznie biorą udział w rowerowych imprezach. Rajd zorganizowało starostwo powiatowe. I tym razem nie zabrakło atrakcji. Choć zabawa trwa nieprzerwanie od kilku lat, od dwóch odbywa się pod patronatem samorządu Województwa Podkarpackiego i dzięki jego wsparciu, dlatego też po raz drugi nosi nazwę Podkarpacki Rajd Rowerowy Green Velo.

Nie był to wyścig, nie liczyło się więc kto jedzie szybciej, to raczej rekreacyjna wyprawa po drogach, dróżkach i duktach leśnych. Dlatego też podczas rajdu zorganizowano dłuższy, rekreacyjny postój, tym razem w Ulanowie, gdzie na rowerzystów czekali flisacy i galary.

Trasa biegła przez następujące miejscowości: Stalowa Wola – Pysznica – Kłyżów – Zarzecze – Wólka Tanewska – Ulanów – Wólka Tanewska – Zarzecze – Kłyżów – Pysznica - Stalowa Wola. Łączna odległość to ok. 56 km. Peleton ruszył spod starostwa powiatowego, a na metę dotarł na Centralny Plac Zabaw przy Spółdzielczym Domu Kultury.

W rajdzie udział wzięło około 250 osób.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.