Najbardziej znani producenci sprzętu narciarskiego

Image

Jeżdżąc na nartach, chcesz poczuć się jak prawdziwy zawodnik? A może zależy Ci wyłącznie na najlepszej jakości? W każdym z tych przypadków powinieneś wybrać sprzęt jednej z najbardziej znanych marek. W tym przypadku nie chodzi tylko o nazwę. Renomowani producenci to często najlepsi projektanci i duże centra badawcze nieustannie testujące nowe rozwiązania. Dlatego inwestujesz w innowację, bezpieczeństwo i świetny design.

Kto produkuje najlepszy sprzęt narciarski?

Wśród entuzjastów narciarstwa pokutuje wcale nie bezzasadne przekonanie, że najlepiej kupować sprzęt dużych, znanych marek. Często są to również firmy, które istnieją najdłużej, powstając najczęściej w rejonach alpejskich. I chociaż przez wiele lat swojej działalności często zmieniały one właścicieli, a dziś często są zarządzane przez wielki korporacje, to uznanie użytkowników pozostaje. Obecnie te najbardziej znane marki najczęściej należą do jednej z dwóch grup kapitałowych: Amer Sports Group (Finlandia) lub Jarden Corporation (USA). Ta pierwsza ma pod swoimi skrzydłami m.in.:

• Atomic,
• Salomon.

Do Jarden Corporation należą zaś:

• Rossignol,
• Volkl,
• Dynastar,
• K2.

Niezależne lub w rękach innych korporacji pozostają zaś znane marki takie jak:

• Fischer,
• Blizzard,
• Head.

Obrazek

Przykładowe modele nart Salomon;

Źródło: https://www.nartywarszawa.pl/oferta/narty/salomon.html

Znani producenci sprzętu narciarskiego – charakterystyka

Firma Atomic powstała w małym austriackim miasteczku już w latach 50. XX wieku. Od początku specjalizowała się w produkcji nart, dołączając następnie do asortymentu wiązania czy buty oraz akcesoria. Przez lata budowała swoją potęgę, stając się największym producentem nart na rynku. Po kłopotach finansowych w 1994 r. trafiła jednak do Amer Sports Group.

Salomon to druga marka należąca obecnie do Amer Sports Group. Ta firma o francuskim rodowodzie powstała jeszcze wcześniej, jednak początkowo specjalizowała się tylko w produkcji krawędzi narciarskich, rozszerzając później asortyment o wiązania. Dziś sprzęt Salomon cieszy się bardzo dużym uznaniem – przede wszystkim narciarzy preferujących ekstremalne odmiany tego sportu.

Rossignol to marka, która powstała we Francji już ponad 100 lat temu, na początku XX wieku. Od pewnego czasu jest to firma, która sprzedaje co roku najwięcej par nart zjazdowych. Znana jest z innowacji i solidności, jej sprzęt wykorzystuje od lat wielu zawodowych sportowców.

Volkl to firma niemiecka, założona przez ojca i syna. Dopasowywanie się do potrzeb rynku i wprowadzanie ciągłych innowacji to jej znaki charakterystyczne w zasadzie od początku działalności. Od kilkudziesięciu lat marka działa na arenie międzynarodowej, sponsorując też licznych znakomitych narciarzy.

Dynastar to firma powstała we Francji z połączenia dwóch mniejszych przedsiębiorstw – producenta nart Starflex i marki Dynamic. Dynastar od lat należy do marek cieszących się dużym uznaniem. Funkcjonuje jako oddzielny byt, jednak należy do Rossignola.

K2 to amerykański producent, który rozpoczął swoją działalność na rynku od produkcji nart z włókna szklanego w 1961 r. Jego znakiem charakterystycznym jest innowacja. Firma produkuje narty i deski snowboardowe o bardzo dobrych parametrach i ciekawym designie – od ponad dekady pod skrzydłami Jarden Corporation.

Fischer to jedyny producent, który w całości oparł się urokowi wielkich korporacji. Od założenia w 1924 r. aż do dziś jest firmą rodzinną. Produkuje narty, buty, wiązania, a także sprzęt hokejowy. Jest również właścicielem własnej marki odzieży sportowej (Löffler).

Blizzard to firma austriacka założona tuż po wojnie przez producenta mebli. Marka od początku nie bała się stosowania nowoczesnych materiałów, co przyniosło jej duże uznanie i popularność. W latach 90. dopadł ją jednak kryzys finansowy, po którym trafiła do włoskiej korporacji Tecnica Group.

Head to firma o amerykańskim rodowodzie, która dziś jest spółką publiczną. Podobnie jak inne najbardziej znane marki wsławiła się stosowaniem innowacji i z pewnością przyczyniła się do tego, jak wygląda współczesne narciarstwo. Dziś jej produkty znane są na całym świecie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.