Rowerowi policjanci już patrolują miasto. Pomogą koledzy z innych miast

Image

Policjant na rowerze to widok w naszym mieście możliwy do ujrzenia. Funkcjonariusze na jednośladach już rozpoczęli sezon. Miasto mają pilnować również inni mundurowi, z innych miejscowości.

Rowerowi mundurowi, w liczbie 4, wyruszyli w miasto. Sezon 2019 tym samym został już rozpoczęty. Pierwszy raz takie patrole pojawiły się we wrześniu ubiegłego roku. Z założenia mają docierać w miejsca, gdzie trudno dostać się autem, a rowerem łatwo i wygodnie. Mają dojeżdżać na wskazane tereny szybko i sprawnie, tym samym reagując dyskretnie i cicho.

- Jeżdżą po parku, błoniach nadsańskich. Te rowery to cicha służba, która może podjechać szczególnie teraz, kiedy mamy piękne tereny rekreacyjne- mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Oprócz aktów wandalizmu problem jest z osobami nadużywającymi alkohol, które w czasie lata licznie oblegają ławki, tereny przed sklepami lub piją pod przysłowiową chmurką. Awanturują się przed blokami. Już sam widok policjanta na rowerze będzie skutecznym hamulcem dla negatywnych zachowań.

Rowery, którymi poruszają się funkcjonariusze mają solidne opony, wzmocnione ramy tak, by mogły „wytrzymać” pracę w trudnym terenie. Jeden rower kosztował około 4,5 tys. zł. Za indywidualne umundurowanie trzeba było zapłacić po 1,2 tys. zł.

Jak zapowiedział włodarz miasta wkrótce na naszych ulicach pojawią się dodatkowe, wakacyjne patrole pełnione przez funkcjonariuszy z innych miejscowości.

- W najbliższych dniach, dzięki decyzji radnych Rady Miasta, trafią do nas również dodatkowe patrole, takie wakacyjne. Zaprosiliśmy dodatkowych policjantów na okres wakacyjny- mówi włodarz Stalowej Woli.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.