Nie ma pieniędzy na schronisko dla zwierząt

Image

Budowa schroniska dla psów w Stalowej Woli stoi pod znakiem zapytania. Bez wsparcia zewnętrznego trudno będzie postawić taki obiekt za jednym zamachem.

- Jeśli chodzi o schronisko, to jest już projekt i są pozwolenia na budowę. W tej chwili szukamy środków finansowych na ten cel. Pełna realizacja tego zadania, przy dzisiejszych cenach, jeśli byśmy wykonali całość projektu, wyniesie ponad półtora miliona złotych. Ten projekt należałoby wykonać w poszczególnych fazach tak, by etapować to zadanie. W pierwszej kolejności zostałyby zrealizowane te najbardziej potrzebne elementy infrastruktury- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Plany są takie, że schronisko ma powstać przy oczyszczalni ścieków, czyli w miejscu gdzie teraz działa Stowarzyszenie Psia Przystań. Projekt schroniska został tak wykonany, by odpowiadał na różnego rodzaju potrzeby takiej placówki. Znajdować miałaby się w nim strefa dla zwierząt chorych oraz przeznaczonych do adopcji, jak również punkt leczniczo-weterynaryjny.

Opiekę nad bezdomnymi zwierzętami w Stalowej Woli sprawują obecnie dwie fundacje. Wspomniane wcześniej Stowarzyszenie Psia Przystań, które poszukuje domów dla bezdomnych psów. O bezpańskie koty dba natomiast Fundacja Kocia Wyspa , która zarówno poszukuje domów dla czworonogów, jak również zajmuje się dokarmianiem wolno żyjących kotów.

Przypomnijmy, że miasto ma coroczny obowiązek przeznaczania środków na program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz ma za zadanie zapobieganie bezdomności zwierząt na swoim terenie. w 2019 roku na ten cel przeznaczono około 70 tys. zł. Środki te zostaną spożytkowane na następujące cele:

- zapewnienie opieki nad bezdomnymi zwierzętami (15 tys. zł),

- sterylizację zwierząt bezdomnych (18 tys. zł),

- całodobową opiekę weterynaryjną w przypadku zdarzeń drogowych (20 tys. zł) (opiekę nad zwierzętami, które ucierpiały wskutek zdarzeń drogowych na terenie Stalowej Woli powierzono po raz kolejny weterynarz Beacie Pawliszyn),

- zapewnienie opieki nad wolno żyjącymi kotami, w tym ich dokarmcie (12 tys. zł.). Środki te będą przeznaczane na zakup w miesiącach zimowych karmy dla kotów wolno żyjących i przekazanie jej społecznym opiekunom czworonogów,

- zapewnienie gospodarstwa rolnego (1,2 tys. zł), gdzie będą przetrzymywane zwierzęta hodowlane (gmina wskazała gospodarstwo rolne położone w Obojnej w celu zapewnienia miejsca dla zwierząt gospodarskich),

- elektroniczne znakowanie psów (1 tys. zł). Środki te zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów elektronicznego znakowania bezdomnych psów oraz tych psów, których właściciele zamieszkują na terenie Stalowej Woli,

- edukację (1,5 tys. zł).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Taka prawda

Co tu komentować to jest tylko ludzka wina że nie panują nad populacją zwierząt udomowionych a inni traktują pieska czy kotka jak zabawkę dla dziecka a jak się znudzi to asio do schroniska .

~allo

Po jaką cholerę jakieś schroniska męczyć zwierzęta i płacić kase darmo Usypiać i ok Taniej i humanitarnie

manukun

Inwestycje? Park linowy ani hala nie przyniosą nawet złotówki zysku. W budżecie są ładnie opisane jako wydatki majątkowe. Od siebie dodam, że bardzo kosztownymi. Raz, że niedostosowane do potrzeb miasta. Dwa - robione na raty, co zwiększa koszty.

~Informator

Wiele inwestycji w mieście jest robione etapami park linowy hala warzywna

manukun

@informator
Przecież ostatnio radni krzyczeli, że remontowanie na raz całej kuchni w szkole kosztuje mniej, niż dłubanie po kawałku. Dlaczego teraz nie robią w całości schroniska, tylko etapują mały projekt?

Nie ma pieniędzy?
Czy prezydent chce robić zbędny szum,żeby ludzie myśleli, że tyle się w mieście dzieje?

ludek

Informator, sam dupku nie umiesz czytać. Lucuś szuka pieniążków, bo te co miał już rozpi... Nic nie gwarantuje kiedy schronisko powstanie ani czy w ogóle powstanie.

~adadada

Nająć myśliwego, on to załatwi w mig! I po taniości!

tedy

A czy WY wiecie ze doplataa do jednego psa w schronisku wynosi 3000 zl,kto z was tyle zarabia tyle na reke,a to bedzie z naszych podatkow. I dlatego tzw. obroncy zwierzat walcza o schoniska !!Chodzi po prostu o 100% KASKE !!! Tyle wszystkie Gminy doplacac musza do shroniska!!!! Wystarczy tylko donos na zle traktowanie zwirzecia i przyjado i zabiora Wam psa do schoniska i 3tys leci. Zastanowcie sie o co ta Gra !!!

tedy

Kiedys byla instytucja Rakarza!!! Proponuje jej odtworzenie!!! to na pewno rozwiaze problem psich gowien na chodnikach, a Prezyden zwolnil ich jeszcze z podatku -to po prostu granda-Psiarze na Wies ze swoja nostalgia!!!

~LA LA POLAND

@LASOWIAK. NIE MUSISZ MOWIC. WIEM BO SAM JEZDZE DO LUBLINA. ALE KAZDY CHCE ZYC. I LUDZIE I ZWIERZETA. JESTES WROGIEM ZWIERZAT BEDZIESZ WROGIEM LUDZI. NIC NIE GINIE W PRZYRODZIE. WIECEJ ALUMINIUM W MIESCIE WIECEJ DZIECI I DOROSLYCH W LUBLINIE. PROSTE. DOJDZIE DO TEGO SFASZEROWANE JEDZENIE WIZYTA W LUBLINIE ODWLECZONA W CZASIE. CHEMIA WSZEDZIE.

~Lasowiak

Na hospicja dla dzieci chorych na raka brakuje pieniędzy a problemem jest jakiś przytułek dla zwierząt ,zwolennikom schronisk dla zwierząt polecam pojechać do centrum onkologii w Lublinie na izbę przyjęć ....

go123

A jak tam rozbudowa schroniska dla bezdomnych ludzi ?
Czyżby znowu zabrakło pieniędzy ?
Nie jestem zaskoczony.
Jest tylko 20 miejsc i pewnie już zawsze tak będzie.

kabi

ten mieszkaniec to jakaś menda wszędzie go pełno

~Informator

Nie umiecie czytać ze schronisko będzie tylko budowane etapami

~Warchoł

Nie ma pieniędzy na nic. Tuje się na cmentarzach wala zmarlym na groby jak kosze.

~LA LA POLAND

@mieszkaniec. Uwazaj zeby ciebie nikt nie namierzyl i ci w ryja nie naplul. Ciesz sie ze ciebie matka z ojcem niedstrzelili jak sie urodziles bo cie zobaczyli kanalio. Jestes pajacem bez serca i sumienia. Podpisz sie zasrancu to zobaczysz strzal w ryj tylko z klatki wyjdziesz.

jasio

@siwystal dokładnie zaczyna brakować nadbereżnemu kasy, którą przejadł na igrzyska i place zabaw. Co rok będzie gorzej bo te jego "inwestycje" generują koszty zamiast przychodów. Najwyższa pora przerwać to zadłużanie miasta a nadbereżnemu postawić zarzuty niegospodarności, bo jak inaczej nazwać podwójne zadłużenie miasta w tak krótkim czasie?

~jasio

brawo 70 tys na psy i 0 słownie zero tysięcy na dopłaty do pampersow dla obłożnie chorych - a ani jedni ani drudzy nie chodzom na wybory

~siwystal

Kasa była ale Nadberezny z radnymi wydali kase na niepotrzebna wycinke drzew na błoniach ,skarpie .Na nie potrzebne oranie błoni.Teraz jezdzi hulajnoga i udaje ze coś robi jako patrol hulajnogowy.

~Renia

Podobno odetna ludziom dostęp do wody na starych działkach, co to nam zrobili autostradę i proponują płacić za podpięcie do miejskiego wodociągu.
Radni zwariował od upałów, zbierają na restytucje Rozwadows czy zaczynają juz nas rugowac z terenu do sprzedania lokalnej wierchuszce.

Mamy postawić pod UM wóz Drzymały przed wyborami?

~inga

no szkoda ze władza woli stawiać siłki na każdym rogu, a na takie sprawy kasy nie ma.
mieszkaniec - gdzie cie można odstrzelić? na pewno chętni się znajdą

~mieszkaniec

Ja bym nie budował nic. Odstrzał bardzo tanio wychodzi!

~J~

Sandra 85 na Facebooku znajdziesz obie fundacje i też odnośniki do ich stron i tam też są informacje jak przekazać darowiznę rzeczową lub pieniężną.

~J~

To po co było likwidować podatek od psa? To zawsze jakieś pieniądze by były.

Sandra85

Czy gdzieś można wpłacic pieniążki na fundację???