Nisko też będzie budować Mieszkania Plus

Image

Nie tylko Stalowa Wola buduje tanie mieszkania dla tych, którzy nie posiadają własnego M. Teraz Gmina i Miasto Nisko chce mieć swój program.

Nisko przystąpiło do programu rządowego „Mieszkanie Plus”. Skierowany on jest do wszystkich Polaków, jednak w pierwszej kolejności ma pomóc tym, którzy nie mogą ubiegać się o kredyt hipoteczny na rynkowych zasadach. Równocześnie nie przysługuje im mieszkanie socjalne, np. od gminy. Dostać się do programu mogą ci, którzy nie mają własnego lokum i zobowiążą się do comiesięcznego opłacania czynszu na zasadach najmu.

W ramach programu Nisko zamierza wybudować mieszkania przy ulicy Jaworowej (Osiedle Nisko- PGO).

Dodatkowo w ramach Programu Mieszkanie na Start będzie istniała możliwość skorzystania z dopłat do czynszu dla pierwszych najemców nowych mieszkań, a także lokali, które zostaną zrealizowane w ramach Programu Mieszkanie Plus. Z dopłat będą mogli skorzystać osoby o niskich zarobkach. System dopłat do czynszu planowany jest w okresie pierwszych 15 lat wynajmu mieszkania, a jego wysokość będzie zależeć od kryterium dochodowego w rodzinie i ilości osób. Wysokość będzie wahać się od 100 do 500 zł miesięcznie.

Na razie gmina pragnie zorientować się czy byłoby zainteresowanie takimi mieszkaniami. Już teraz wiadomo, że czynsz wynosił będzie około 13,85 zł/m2 (opcja wynajmu) oraz około 16,99 zł/m2 (opcja wynajmu z dojściem do własności przez okres 25-30 lat).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.