Plac zabaw na Piaskach na razie prowizoryczny

Image

Mieszkańcy osiedla Piaski od lat nie mogą doczekać się na modernizację jedynego placu zabaw jaki istnieje w tej części miasta. W temacie wkrótce coś drgnie.

Nie będzie to ani rewolucja, ani budowa nowego miejsca do aktywnego spędzania czasu przez najmłodszych. Niemniej jednak istniejący tam plac zabaw będzie przechodził niewielki remont.

- Faktycznie, ten plac zabaw wymaga poprawy. Pewne elementy, zwłaszcza drewniane, które tam uległy korozji, będą wymieniane w tym roku- zapewnił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

O tym, że huśtawka nie ma siedziska mówił już jeden z radnych dwa lata temu. Czas mija, a na placu zabaw nic się zmienia. Na razie nie będzie rewolucji i na prawdziwe miejsce do zabawy przyjdzie mieszkańcom, zwłaszcza tym najmłodszym, jeszcze trochę poczekać. Plac zabaw powstanie, ale przy okazji realizacji dużego projektu.

- Jest to w tej chwili w koncepcji, ale jeszcze czekamy na te prace. Tam również jest koncepcja żłobko- przedszkola, takiego małego punktu opiekuńczego, który pozwoliłby na to, żeby również wkomponować ten cały plac zabaw w przestrzeń tego obiektu- mówi prezydent.

O budowie żłobko- przedszkola mówiło się dokładnie rok temu. Wówczas to, podczas sesji Rady Miasta, stalowowolscy radni przeznaczyli 20 tys. zł na opracowanie koncepcji budowy tego obiektu. Placówka miałaby powstać w oparciu o dofinansowanie z zewnątrz, na działce obok placu zabaw. Wybudowana zostałaby w tzw. technologii modułowej (elementy budowy przygotowywane są w tym przypadku poza miejscem docelowym). Obiekt modułowy powstaje znacznie szybciej niż jego odpowiednik wykonany w tradycyjnej technologii. Sam montaż na placu budowy, na wcześniej przygotowane fundamenty, może trwać zaledwie kilka dni, wykończenie, zagospodarowanie i wyposażenie pomieszczeń: 1-3 miesięcy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.