Plac zabaw na Piaskach na razie prowizoryczny

Image

Mieszkańcy osiedla Piaski od lat nie mogą doczekać się na modernizację jedynego placu zabaw jaki istnieje w tej części miasta. W temacie wkrótce coś drgnie.

Nie będzie to ani rewolucja, ani budowa nowego miejsca do aktywnego spędzania czasu przez najmłodszych. Niemniej jednak istniejący tam plac zabaw będzie przechodził niewielki remont.

- Faktycznie, ten plac zabaw wymaga poprawy. Pewne elementy, zwłaszcza drewniane, które tam uległy korozji, będą wymieniane w tym roku- zapewnił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

O tym, że huśtawka nie ma siedziska mówił już jeden z radnych dwa lata temu. Czas mija, a na placu zabaw nic się zmienia. Na razie nie będzie rewolucji i na prawdziwe miejsce do zabawy przyjdzie mieszkańcom, zwłaszcza tym najmłodszym, jeszcze trochę poczekać. Plac zabaw powstanie, ale przy okazji realizacji dużego projektu.

- Jest to w tej chwili w koncepcji, ale jeszcze czekamy na te prace. Tam również jest koncepcja żłobko- przedszkola, takiego małego punktu opiekuńczego, który pozwoliłby na to, żeby również wkomponować ten cały plac zabaw w przestrzeń tego obiektu- mówi prezydent.

O budowie żłobko- przedszkola mówiło się dokładnie rok temu. Wówczas to, podczas sesji Rady Miasta, stalowowolscy radni przeznaczyli 20 tys. zł na opracowanie koncepcji budowy tego obiektu. Placówka miałaby powstać w oparciu o dofinansowanie z zewnątrz, na działce obok placu zabaw. Wybudowana zostałaby w tzw. technologii modułowej (elementy budowy przygotowywane są w tym przypadku poza miejscem docelowym). Obiekt modułowy powstaje znacznie szybciej niż jego odpowiednik wykonany w tradycyjnej technologii. Sam montaż na placu budowy, na wcześniej przygotowane fundamenty, może trwać zaledwie kilka dni, wykończenie, zagospodarowanie i wyposażenie pomieszczeń: 1-3 miesięcy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~sawanna

Wyolbrzymiacie, za obecnego płezydęta huśtawki nie ulegają degradacji. Raz postawione będą służyły dopóki pis rządzi.

~Rst

Masz rację manukun- wreście, jak tu zwykł pisać jakiś pisiorek… Wreście kolejna konferencja.

~senior

A NA TYCH PIASKACH TO SĄ TA W OGULE DZIECI .

~do Dramat

przecież wybraliście sobie tam nieroba, nieudacznika, typowego misia to do kogo masz pretensje ?

~pradwa

a tak hucznie bylo zapowiadane przez Madeja i Lucjusza umiech
okaze sie ze bedzie jak mieszkania+, żłobko-przedszkole i duzo duzo innych obiecanek ale ciemny ludzik kupi

manukun

Do wymiany siedziska na huśtawce trzeba konferencji prasowej i dofinansowania zewnętrznego. Wyborca musi widzieć, z jakim rozmachem miasto pięknieje i wreście coś się w nim dzieje.

Tak na poważnie - stare place zabaw są najlepszym przykładem troski o istniejącą infrastrukturę. Robi się wielki szum na nowych placach, a stare czekają latami na zwykłe utrzymaniowe prace - wymianę deski, przykręcenie śruby, przyspawanie rurki. Niestety, remont takiego "starego" placu zabaw nie jest tak medialny i nie generuje popularności, więc mało kto się nimi interesuje.

~meee

huśtawka dla większych dzieci lada moment się urwie - wyrobił się uchwyt na jednym z łańcuchów. Trawę by przynajmniej skosili

~...

@huciak - najpierw polecam zapoznać się z definicją słowa korozja... Korozja (łac. corrosio – zżeranie) – proces stopniowego niszczenia materiałów, zachodzący między ich powierzchnią i otaczającym środowiskiem. Więc nie tylko metale, ale i materiały niemetaliczne.

~tola

Z tym prowizorycznym placem zabaw to tak samo jak z zakupem przez zięcia kolczyków dla... teściowej. W tym roku mamie przebijemy uszy a na drugi rok po wygojeniu się dziurek dokonamy zakupu! Prowizorki z doświadczenia wiadomo, że są najtrwalsze! Może macie inne zdanie?

~Dramat

Plac zabaw na Piaskach w porównaniu z placem w Charzewicach to prawdziwa perełka.

~huciak

A od kiedy drewniane elementy ulegaja korozji ?Dziwne ? nikt na swiecie o takim czyms nie slyszal!!