Centrum Przesiadkowe za środki unijne?

Image

Miasto aplikuje o środki na utworzenie centrum przesiadkowego w Stalowej Woli. Prezydent chciałby, aby wraz z realizacją tego projektu powstał także parking wielopoziomowy.

- Przygotowujemy się do dużego projektu ze środków zewnętrznych. Analizujemy możliwość pod względem utworzenia miejsca przesiadkowego. To jest zadanie, które będzie kosztowało w granicach 10 do nawet 25 mln zł, w zależności od elementów, jakie miałyby się tam znaleźć- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Zadanie, które jest planowane usprawniłoby nie tylko komunikację w mieście, ale także mogłoby rozwiązać problem braku miejsc parkingowych na ulicy Okulickiego.

- W moim przekonaniu powinien być tam parking wielopoziomowy, który umożliwiłby zatrzymanie się, skorzystanie z komunikacji zbiorowej, ale również byłby bardzo istotny z punktu widzenia dalszego ożywienia gospodarczego ulicy Okulickiego, Hali Targowej. Brak miejsc parkingowych w tej przestrzeni powoduje, że przegrywa ono z galeriami handlowymi. To jest program nie tylko dotyczący komfortu życia mieszkańców, ale również ożywienia gospodarczego- przekonuje włodarz miasta.

Jak podkreśla prezydent w tym roku miasto będzie ubiegać się o pozyskanie środków zewnętrznych na ten cel. W przypadku gdyby udało się zdobyć dofinansowanie, do prac przystąpiono by w przyszłym roku. Projekt byłby zrealizowany do 2023 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

@kabi
Pomyślę o tym. Na razie czekam, aż pójdziesz z miotłą na miasto. Mnie wysyłasz, więc mniemam, że sam w czynie społecznym zmiatasz chodniki. ;)

kabi

manukun, gadać to ty potrafisz, może zostań prezydentem miasta, wtedy się wykażesz czy masz tylko mocną gębę czy skuteczność w realizacji dobrych pomysłów potrzebnych miastu

e2rds

Informator wazeliniarz jak zwykle pod publiczkę głupoty pisze, ale już zwyczajowo, natomiast ujawnił się jakiś nowy Wirtuoz. Wirtuoz, na jakich fletach grasz, może ujawnisz, będzie łatwiej cię zrozumieć.

~Ania

to gdzie można kupić te tanie mieszkania paranoja tego programu polega na tym że nie ma części mieszkań do wykupu za gotówkę gdyby ustalili powiedzmy 3500 - 400o- tyś za metr i cześć mieszkań można by kupić odrazu na własność to ta cena była by limitem poza który nikt sprzedający w mieście mieszkanie by się nie wychylał a tak ze wzgledu na małą podaż na rynku wtórnym mieszakań została wywindowana do kosmicznych cen te nieruchomości nie mają takiej wartości. ale jak czegoś brakuje to można dyktować cenę.

~ciaku33

U nas nie potrzeba monitoringu i policji,bo tutaj miasto nalezy do kibiców .Co kibiców chcecie monitorowac gdzie chodza na alkohol?

manukun

@Ania
Bo miasto buduje "tanie" mieszkania. Developer czy spółdzielnia musi zarobić, a jak samorząd dopłaca, to im się nie kalkuluje.

~Ania

Trudno mi zrozumieć dlaczego spółdzielnie mieszkaniowe nic nie budują mieszkania sprzedały by się na pniu.

~Marzena

A mieszkania po 170 tys za 25 metrow. Brawo panie prezydencie, nikt mlody nie wraca, ceny warszawskie, pan buduje centrum przesiadkowe, dobry pomysl, wszyscy szybciej wyjada

~z internetu

Zadłużenie Polski przebiło już granicę 1 biliona złotych. W latach 2016-18 zadłużyliśmy się na 110 mld zł. Średnio 3 mld zł w każdym miesiącu

~klerr

A czy flaga unijna jeszcze wisi czy już wzięli ja do prania?

~ślązak

Hej sygnalista a ty to nie z Burdzych lub pobliskich okolic?

manukun

@informator
Do 2018 miała powstać 80-hektarowa strefa przemysłowa. Nie ma. Miały być miejsca pracy w branży IT i przemyśle lekkim - nie ma. Miało być żłobkoprzedszkole na Kwiatkowskiego - nie ma. Na ul. KEN - wypasione z basenem, nie ma.

Jaka jest wiarygodność władz, które zamiast realizacji swoich najlepszych pomysłów, zajmują się pierdołami? Czy centrum przesiadkowe coś zmieni? Nie. Wydamy nawet 25 baniek, żeby zwiększyć korki na ul.Okulickiego. Robi dobrze właścicielom aut całego regionu na koszt podatnika stalowowolskiego. W końcu okręgi wyborcze do sejmu i senatu są większe niż obszar administracyjny miasta.

Naprzeciwko miało powstać centrum handlowe. Prywatny inwestor miał zbudować parkingi wielopoziomowe oraz bezkolizyjne przejście pod torami kolejowymi. Miasto uchwaliło w końcu nowy plan zagospodarowania przestrzennego, czy dalej blokuje tę inwestycję? Zamiast wykorzystać kapitał prywatny, Nadbereżny bierze kolejne kredyty i robi wszystko środkami miejskimi. Chyba tylko po to, żeby zorganizować kolejną konferencję prasową i pochwalić się swoją aktywnością w budowaniu własnego wizerunku. Przecież prywaciarz nie pozwoli ot tak robić sobie zdjęć z politykami...

~Wirtuoz

Sygnalista, zmień nick na Cymbalista. Będzie bardziej pasował do twojego toku myślenia i poziomu gamoniostwa.

~SYGNALISTA

Kaczyński przed wyborami pokrzykiwał chcąc kupić chłopów na wsi że każdy z nich dostanie 500+ na krowę i 100+ na świnię smiech2 Liczył że będą to środki z Unii Europejskiej. Naiwni uwierzyli a okazało się że nawet nikt nie wystąpił o takie środki unijne. Ale naiwniacy zagłosowali? A jakże!

~Jan

Niech budują i to jak najszybciej obecnie zakup mieszkania to dramat ludzie chcący coś kupić maja do wyboru tylko dziury za gigantyczne pieniądze tylko po takim zakupie to nie wiadomo czy się cieszyć czy płakać.

~Informator

Do 2O23 będzie zbudowane 20 bloków w ramach osiedla Leśna

~Jan

Osiedle leśna to istnieje na papierze a mieszkań już teraz potrzeba a nie za parę lat

~Informator

Do Tom osiedle leśna przyłączenie Zaleszan spokojnie jest gdzie budować jeszcze a centrum wymaga skomunikowania autobusów i pociągów galeria

~Tom

Ostatni teren pod bloki mieszkalne których tak brakuje a oni parking piętrowy chcą robić, może niech prezydent się zastanowi gdzie ludzie mają mieszkać jeśli Stalowa ma się rozwijać przede wszystkim muszą powstawać nowe mieszkania.

~Cccp

Manukun a dlaczego wyszła negatywnie ? Bo nie ma wystarczajacej ilości miejsc parkingowych. Więc schowaj tę swoje mądrości w kieszeń.

~Liljana

Ten parking co to miał być za poprzedniej kadencji? Po co ten pośpiech? Już po wyborach. Obieca się na kolejnej kampanii, kto zauważy.

~Informator

Prawda jest taka że planowana galeria z dworcem spokojnie by zapewniła potrzeby stworzenie komunikacyjnego serca miasta ma sens

wopin

Dla kogo to centrum przesiadkowe ?? Jak przez to miasto już prawie nic nie przyjeżdża , a tym bardziej wyjeżdża !!

Etienette

Lepsze jakieś centrum niż wychodek dla psów z wieżowców

~siwy

nie lepiej postawić tam 2 bloków?

manukun

Bagatela 25 mln zł na centrum przesiadkowe, chociaż analiza finansowa uruchomienia płatnej strefy parkowania wykazała brak opłacalności. Budują parking w centrum, a na tych istniejących stoją stare busy pełniące funkcje magazynowe dla handlarzy. Bosko

~kris35

Dworzec autobusowy świeci pustkami. Czy jest jakiś problem? Busy nie zmieszczą się na dworcu?

~hipek

Ludzie daja rade przesiadac sie z jednego na drugiego busa i zadne centra nie sa potrzebne.W łbach urzednikom cos sie przesiadło ze widza jakies centrum.