Remonty chodników w mieście

Image

Na terenie miasta trwają intensywne prace remontowo- budowlane. Jedno z zadań dotyczy wymiany chodników.

Od kilku lat sukcesywnie zmienia się wizerunek chodników miasta. Stare, zużyte, pamiętające czasy PRL-u płyty chodnikowe, pełne dziur i ubytków powoli odchodzą w zapomnienie. Część chodniczków pokrytych jest obecnie kostką, część, głównie ścieżek rowerowych, posiada asfalt.

Na ulicy Generała Leopolda Okulickiego, od ZBR-u w kierunku górki wymieniana jest nawierzchnia. Chodnik w tamtym rejonie jest w opłakanym stanie i na jego remont czas wybił już dawno temu. Do byłego Aldika zaprojektowano kostkę, od dawnego marketu- asfalt. Prace w pakiecie dotyczyły również ciągów od strony punktowców (nowe opaski i nawierzchnia asfaltowa).

Chodniki ostatnio wymieniane były także na Batorego w Rozwadowie. Podczas wakacji realizowane mają być kolejne zadania. Mieszkańcy mogą też zgłaszać swoje propozycje w sekretariacie prezydenta lub pisać na adres mailowy patrol@stalowawola.pl. Wszędzie więc tam, gdzie nie było jeszcze remontu, gdzie trzeba coś poprawić, możliwe są zmiany. Prezydent liczy na to, że sami mieszkańcy będą zgłaszać braki i powiadomią, czy na ich osiedlach nie ma czasem chodników w złym stanie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~aaaaa

patrolmalpastalowawola.pl

~Logo

Prosze o pomoc nie wiem gdzie napisac z tym problemem na sciezce rowerej od stony nowego ronda do M.C na wysokosci loku zapadla sie kosta i jest dziura jak trza dzis wpadlo tam dziecmo jadac rowerkiem szkoda dzieciaka a dziura jest od 3 miesiecy moze ktos pomoc by zalatwic ta sprawe

~Metalowiec

Proszę zobaczyć co wyprawia mzb Dmowskiego. Tam Pan hulajnogą ani wózkiem z dzieckiem nie przejeździe. Jak dostać się do lekarza? Trzeba albo wkoło albo po trawie jak jeleń.

manukun

@bobsonek
Kupuj kajak. Władza betonuje kolejne podwórka, na pewno woda będzie szybciej spływać niewydolną od kilku lat kanalizacją burzową.

~Sebastian

o kurła ile sie w mieście dzieje. Ja nie moge

~bobosonek

A co do k... nędzy z ulicą na tym odcinku? Przecież to połatana do granic możliwości skorupa z niesprawną kanalizacją deszczową! Przy raptowniejszych burzach wszystko pływa w okolicy banku i weterynarza. Strach auta zostawiać w okresach letnich bo można się nieźle zdziwić jak się pojawi basen we wnętrzu.

~mieszkaniec

Czekał ten chodnik na Okulickiego remontu od 30 lat, przeczekał całą "wolną Polskę" i kilku prezydentów Stalowej Woli. Dopiero Lucjusz wziął się za remont!

manukun

@aaaaa
"Od kilku lat sukcesywnie zmienia się wizerunek chodników miasta"

To jest typowy artykuł zamawiany. Treść na sugerować, że dopiero Nadbereżny remontuje chodniki.

~Lakers

Kto wykonuje te prace? Gdzie jakieś informacje o zamówieniu?

~do aaaa

Na stronie urzędu za to jest napisane, że takie patrole miał wykonywać specjalnie do tego zatrudniony człowiek. I to na rowerze. Gdzie się pan podział? Siedzi w na wpół pustym budynku Wolności 7? Czy ziejącym pustkami Kwiatkowskiego1? Zatrudnijmy jeszcze kolejne 10 pomocy administracyjnych, żeby pana prezydenta nawigowały, bo ja widać w tym urzędzie proste zadanie trzeba robić grupowo. Tacy geniusze tam za Lucka pracują. My za nich wszystkich płacimy. Za gigantyczne nagrody również

~aaaa

kekusie czy w tym artykule jest napisane ze dopiero Nadberezny zadbal o miasto ?

~Liljana

Naprawmy to za mało prezydenckie, więc prezydent robi za patrol? Przecież to właśnie miało robić Naprawmy to!

manukun

Chodniczki smiech2

Artykuł zamawiany przez magistrat? Remonty w mieście były ciągle, odkąd pamiętam. Mniejsze, większe, ale były. Pisanie, że dopiero Nadbereżny zadbał o miasto jest śmieszne.