Co można zrobić, by nauczyć się angielskiego szybciej?

Image

Angielski jest fajnym i przydatnym językiem, wartym nauczenia się, ale chociaż jest uważany za dostępny i stosunkowo łatwy w nauce– jednak wciąż czeka w nim na uczniów mniej więcej 750 000 słów i zawiłości ortografii, które mogą zaskoczyć nawet najbardziej utalentowanego ucznia.

Czy zatem szybka nauka angielskiego jest możliwa? Tak, jeśli masz odpowiednią strategię i dużo samodyscypliny albo tak – jeśli zapiszesz się na kurs języka angielskiego online w ellalanguage.com.

Jak szybko nauczyć się angielskiego

Bez względu na to czy wolisz się uczyć sam, czy chcesz zapisać się na kurs języka angielskiego online – mamy dla Ciebie sporo wskazówek, które pomogą Ci w szybszym opanowaniu tego języka.

Czytaj cokolwiek w języku angielskim wpadnie Ci w ręce:

- literatura piękna i naukowa
- wszelkiego rodzaju gazety
- witryny i portale internetowe
- korespondencja e-mail
- portale społecznościowe
- napisy w filmach
- etykiety na produktach spożywczych[/lista]

Czemu? Cóż, ta treść będzie pełna soczystego nowego słownictwa, a także sporo tych słów, które już znasz. Pomaga to w szybkim ulepszaniu swoich umiejętności językowych, ponieważ jak najczęstsze wystawienie swojego mózgu na naukę słownictwa daje nowe przykłady w kontekście, wzmacniając w ten sposób te słowa. Jakby nie patrzeć ciągłe poznawanie nowych wyrażeń w wybranym języku jest niezbędne do poszerzania posiadanego zasobu słownictwa, tym bardziej iż to angielskie jest takie różnorodne! Jednak nie tylko o czytanie chodzi. Ruszaj dalej...

Aktywnie używaj nowych słów

Ta wskazówka jest klasyczna z dobrego powodu: działa! Podczas nauki często cieszymy się nowym słowem tak bardzo, że zapomnienie o nim wydaje się niemożliwe. Ale zaufaj nam, nie wszystko można zapamiętać już za pierwszym razem. Aby z tym walczyć, nabierz zwyczaju noszenia ze sobą notesu lub używania narzędzia do zapisywania słówek. Kiedykolwiek usłyszysz lub przeczytasz nowe słowo - zapisz je w kontekście: będzie dużo łatwiej. Oszczędza to czas, ponieważ nie powrócisz do tego słowa i zapytasz siebie: „Co znaczy to słowo / wyrażenie?”

Potem – rozmawiaj jak najwięcej twarzą w twarz z innymi ludźmi. Jasne, my, ludzie, zostaliśmy ekspertami w komunikacji bez otwierania naszych ust - ale kiedy przychodzi co do czego, prawdą jest, że mówienie językiem pomaga szkolić go lepiej niż tylko czytanie lub pisanie. Szukaj rodzimych użytkowników języka (native speakers) by jak najczęściej załapać się na nieformalną pogawędkę. Dobrym pomysłem jest też brać udział w zajęciach online. Naprawdę, każda okazja nauki tego języka przybliży Ci do jego pełnego opanowania!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.