MDK wchłonie Sokoła

Image

W struktury Miejskiego Domu Kultury wchodzi rozwadowski Sokół. Nowy dom kultury będzie generował koszty.

Podczas sesji Rady Miasta, a także dzień wcześniej, w czasie obrad komisji miejskiej, poruszano kwestię przeznaczenia kolejnych pieniędzy na rzecz MDK. Jest to uzupełnienie dotacji dla Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli o kwotę 200 tys. zł. Radna Renata Butryn spytała skarbnika miasta Michała Buwaja na co konkretnie będą przeznaczane pieniądze, które radni w piątek mieli przekazać uchwałą na rzecz domu kultury. Okazuje się, że fundusze potrzebne są na funkcjonowanie Sokoła.

- Są to działania związanie z włączeniem Sokoła w struktury Miejskiego Domu Kultury, zapewnienie kontynuacji pracy animacyjnej w miejscu spotkań przy ulicy Dmowskiego 11 oraz konferencja na temat Lokalnego Dziedzictwa Kulturowego- mówi Michał Buwaj, skarbnik miasta.

Sokół, który mieści się w Rozwadowie będzie centrum kulturalno- rozrywkowym osiedla. Animacją życia zajmą się pracownicy MDK. Na parterze Sokoła będzie znajdowała się sala widowiskowa, magazyn sprzętu, instrumentów, biura, szatnie, toalety. Na pierwszym piętrze powstanie sala muzyczna i sala teatralna. Na balkonie znajdować się będzie stanowisko multimedialne dla akustyka, oświetleniowca, kinooperatora. Zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków na strychu zaproponowano otwarcie galerii, bądź sali historycznej z gablotami na miejsca upamiętnienia historii "Sokoła". W dobudowanej części powstanie sala fitness lub bawialnia dla dzieci. Na dziedzińcu znajdować się będzie parking rowerowy, ogródek letni i parking samochodowy (tylko dla zaopatrzenia). Wykonawca będzie musiał uwzględnić w swoim planie pracy remont kamiennej figury Sokoła na szczycie budynku oraz figury Matki Bożej Niepokalanie Poczętej umieszczonej na zewnątrz w narożniku obiektu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
vjm

@ola
'vjm" tenże Komada zezwolił na wyrżnięcie(wersja wójta z Zaleszan!) jedynej w kraju zabytkowej alei Orzecha Czarnego/.../


Tarnobrzeg 10.04.2015 r.
UOZ-T-4.5135.13.2015

Sz.P. Janusz Małkowicz
/.../
3. Kapliczka św. Nepomucena jak na razie zostaje na swoim historycznym miejscu w dalszym ciągu wskazując miejsce największego wylewu Sanu.
/.../
Z poważaniem ,
Dominik Komada
Kierownik Delegatury
WUOZ w Tarnobrzegu

/.../ wobec proby niemoznosci zdemolowania kapliczki sw. Nepomucena i Floriana ( da rade - tutaj ma misje zyciowa - przedluza mu kontrakt )/.../

Z pisma otrzymanego od WUOZ z Tarnobrzega - wynika jasno, ze losy kapliczki sw. Nepomucena (tej przy Strazackiej) sa przesadzone - Komada tylko szydzi, ze "jak narazie stoi" ale w zwiazku z zezwoleniem jej zdemolowania, ktore wydal Szlezakowi w zwiazku z budowa obwodnicy ul Dabrowskiego wyda takie same obecnemu b radnemu - kapucyni sie nie odezwa bo dostaja olbrzymie pieniadze na "remonty" - Komada lub ktos z jego rodziny maja dzialke kolo tej kapliczki i ten nalezacy do zydow rozwadowskich dom.

Urzedy instytucje obsadza sie z klucza sitwiarskiego - ludzmi zwiazanymi ukladami i klikami, bez etyki i zasad moralnych. Gardy, Szlezak, Nadberezny, tutaj warto wymienic "fundatora" korupcyjnych "tortow" yugo, Madej, Tutak i inni, Wojtas - ten od iniciatywy rozpieprzenia barokowej kapliczki sw. Nepomucena przy Wspolnej w Charzewicach. Komada tez wydal na nia wyrok.

Wojtas otrzymal odemnie nakaz ciecia pielgnacynego starych Wierzb pomnikow symbolu polskiej wsi, przy przewozie na Sanie w Rozwadowie - (dzike rozrosniete nie przycinane konary odrywaly sie i uszkadzaly pien na wysokosci korony) (nie zdazylem wpisac ich do pomnikow przyrody) wycial stara wierzbe zamiast przyciac jej korone - zrobil to mi na zlosc.

~ola

'vjm" tenże Komada zezwolił na wyrżnięcie(wersja wójta z Zaleszan!) jedynej w kraju zabytkowej alei Orzecha Czarnego nomen omen przy ulicy Parkowej w Zbydniowie. Wójtowskie piły spalinowe poszły w ruch dnia 18 grudnia 2018 r a po trzech dniach 18 sztuk pomników przyrody leżało na ziemi! Teraz po nich tylko pnie i kupa gałęzi. Za tą haniebną decyzję powinien być także rozliczony a przede wszystkim nie powinien on już więcej szkodzić "zabytkom"!

~Słoneczko100

Wypiłem kawę. Niech mi ktoś poda magnez. Albo chociaż witaminę b komplex. Potem zastrzyk finansowy na ajlepiej 45 tysi na moje konto w PKO BP. To będę miał na dentystę prezenty i niespodzianki dla innych. Zapraszamy.

vjm

Nie dodalem jeszcze zabytkowej destylarni na Agatowce wpisanej do rejestru zabytkow techniki !!!
Likiwidacja gzymsow w starych kamienicach w Rynku Rozwadwoskim,
Rycie w ziemi bez nadzoru konserwatosrkiego przy zabytkach wpisanych do rejestru jak cmenatarz przy klasztorze ( tereny cmentarzyska cialopalnego - urny znajdowane w okresie dwudziesto lecia obecnie cudownie nie odnajdowane), rycie w ziemi przy klasztorze, rycie w ziemi w scislym rezerwacie archeologicznym w zalozeniu palacowo - parkowym w Charzewicach, rycie ul. Lipowej, rycie w ziemi przy zabytkowej kuzni, rycie w Rynku Rozwadowskim przy fundamentach ratusza i inn.

vjm

Na parterze Sokoła będzie znajdowała się sala widowiskowa, magazyn sprzętu, instrumentów, /.../

To dobrze proboszcz Folcik - wkoncu odda instrumenty muzyczne orkiestry detej lepszego miejsc nie bedzie niz stechla piwnica.

Zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków na strychu zaproponowano otwarcie galerii, /.../

Komada jeszcze nie ma dosc - po dewasatcji zabytkowych kamienic na Polnej, zabytkowego muru przy klasztorze, zabytkowej kuzni, zabytkowej oficyny przy palacowej w Ordynacji Lubomirskich w Charzewicach, zabytkowej bramy glownej do Ordynacji, zabytkowych czworakow przy "Zamku" Lubomirskich, zabytkowego cmentarza przy klasztorze - wobec proby niemoznosci zdemolowania kapliczki sw. Nepomucena i Floriana ( da rade - tutaj ma misje zyciowa - przedluza mu kontrakt ) z nienawisci do zabytkow kultury i dziedzictwa narodowego i z zemsty przypieprzyl sie do Sokola - co by tu jeszcze spieprzyc? juz zabytkow w Rozwadowie nie ma - mozna by bylo oszczedzic na kasie likwidujac ta synekure.

Nie odnosze sie tutaj do Stalowej Woli ale nalezy wspomniec Art-deco w styropianie.

art2deco

Skoro pracownicy MDK, to już zatrudnieni w MDK?

"Lokalnego Dziedzictwa Kulturowego" - a kto będzie nauczał?