Czy zostanie wprowadzona płatna strefa parkowania przy targu?

Image

Urzędnicy ze stalowowolskiego magistratu przeanalizowali opłacalność wykonania strefy płatnego parkowania w rejonie Hali Targowej. Czy wkrótce trzeba będzie płacić za postój?

Od dawna mówi się o problemie związanym z brakiem miejsc parkingowych w pobliżu targu warzywno- owocowego. Problemem jest nie tylko to, że miejsc postojowych jest za mało, ale również to, że mieszkańcy z okolicznych bloków przy ul. Okulickiego często pozostawiają swoje auta właśnie bezpośrednio przy rynku z powodu braku możliwości parkowania przed własnymi blokami.

Pojawił się nawet pomysł, aby miejsca postojowe przed halą były płatne, co sprawiłoby, że kierowcy przyjeżdżaliby na targ jedynie na zakupy, a te z racji konieczności dokonywania opłat postojowych, przebiegałyby sprawnie i krócej niż do tej pory.

- Zleciliśmy analizę firmie zewnętrznej z Krakowa, która specjalizuje się w urządzaniu stref płatnego parkowania żeby przeanalizować jakie są możliwości. Okazuje się, że przychody z ewentualnego parkowania pokryłyby koszty wówczas jeżeliby tych miejsc przy ul. Okulickiego było co najmniej 300. Tam jest tych miejsc mniej, musielibyśmy więc dopłacać do takiego systemu- wyjaśnia Sylwester Piechota, naczelnik Wydziału Realizacji Inwestycji i Transportu.

Warte podkreślenia jest to, że dzięki rozebraniu niedokończonego od lat budynku, nazywanego powszechnie szkieletorem, powstały nowe miejsca postojowe. W niedużym stopniu poprawiła się więc sytuacja związana z parkowaniem aut przy hali. Ale to nie wszystko.

- Dojdą nowe miejsca parkingowe przy tej drodze za Halą Targową i Zieleniakiem. Część tych miejsc jest przypisana do tych budynków, a hala Zieleniaka powstaje ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego, czyli jest finansowana z Unii Europejskiej. Przez okres trwałości projektu, przez 5 lat od ostatniej płatności, nie będzie można więc w sposób komercyjny czerpać zysków z tej inwestycji- dodaje Sylwester Piechota.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~dario105vp.pl

Ja kiedy pojadę na rynek nie mam problemu z parkowaniem.Ktoś tu kombinuje i szuka pieniędzy

~Bangladesz2

Co niektórzy to nawet ustawili swoje mobilne kramy wzdłuż pawilonów biało-czerwonych wzdłuż ul. Okulickiego.

~Bezdomny

Panie jak tam z moim mieszkaniem? Ileż można czekać na jakikolwiek informacje na ten temat, który dotyczy bezzębnego. Ja waszych długów spłacać nie będę, a na mieszkanie czekam już chyba ponad rok. Co ja żonie powiem, że kolejka jest za długa i końca drogi nie widać? Domagam się uczciwego traktowania mieszkańców. Mogę być chory, ale czy to ma oznaczać, że mam być gorzej traktowany od kogokolwiek z ludzi w tym mieście? Myślę że nie...

~Marek

Przenies tych wszystkich handlarzy wzdłuż pasazu wzdłuż torow. Blokuja chodniki handlarze trudno przejść, rowerem przejechać a widok tego bazaru przy glownej ulicy jest zalosny. Co za roznica abu zakupy robic wzdłuż całego pasazu a miasto w tym rejonie doprowadzić do cywilizacji a nie wyglądu III swiata.

kabi

jak ja widzę że facet podjeżdża samochodem 1 km bo mu się doopy na nogach podnieść nie chce to tam zawsze ciasno będzie

~Ono

Durny suweren lub starzy kawalerowie bez prawka będą tu mlaskać nad kolejnym uciskiem fiskalnym . Jeszcze niech ktoś zakrzyknie: przywrócić straż miejską, ino subito!

Stuknijcie się w głowy barany.

vjm

Sylwester Piechota to powinien zapytac sie naczelnika Wojtasia i dostal by informacje z pierwszej reki i za darmo - zamiast zlecac analize firmie zewnetrznej - wasze pereelowskie dyplomy sa o k. d. rozbic !!! lub mozna bylo spytac sie tej co pozjadala wszystkie kursy i jest po rolnictwie - 6 magistrow habilitowanych jest w UM czy doktorow habilitowanych?

Paranoja pytaja sie czy oplaty za parkowanie sie oplaca - spytajcie sie Boris'a Johnson'a. Albo niech sie spyta radna Butrynowa bo ona sie pyta i pyta jakby sie dzisiaj urodzila - tabula rasa!!!

~siwy

płatny parking super pomysł!!!!

~ferdek90

Trzeba jakos zaplacic wlascicielowi ,,szkieletora" za zabranie jego dzialki pod parking i stad pewnie te oplaty beda.Pewnie ta działka z budynkiem kosztowala ponad milion.

~Klops

Sprzedajacy też będzie musiał postawić gdzieś swoje auto.

cdn

Jestem calym serce za wprowadzeniem strefy platnego parkowania w okolicy Hali Targowej.Pierwsze pol godz .bezplatne .Parking platny od 8 - 16 i gwarantuje ze bedzie konfortowo.Mieszkancy na noc jak parkowali dalej beda sobie parkowac ale nie beda zajmowac miejsc klientom w dzien bo odjada aby nie placic a handlarze rozladuja towar i tez sobie przeparkuja np. za torami pod wiaduktem.Jakie to proste panie Piechota .Ale pan zawsze ma tysiace problemow aby czegos nie zmienic na lepsze.

~lasowiak

popieram ten pomysl jak najbardziej juz dawno powinno sie tak zrealizowac i rozwinac na inne miejsca w miescie ,mam takze nadzieje ze w nisku tez rozpatrza ten pomysl bo zaparkowac w tym miescie to katastrofa ,a przy okazji miasto uzyska srodki na czesciowe utrzymanie i remonty drog i parkingow

~biczka

Zapraszam w niedzielę w okolice lodziarni widać wtedy jak na dłoni że większość aut jest tam jako taki magazynek towarów które sprzedają na hali.
Niektóre auta zrosły się chwastami z parkingiem.

~Leon

A co Wam nie pasuje i kto Wam kazał handlować przy torach tam z jednej i drugiej strony jest droga aby dojść na przystanek PKP .

~Bulwers

~czas już... O tu masz rację ale dopóki pan prezydent nie wpadnie na pomysł zrobić hale np. Mięsna to napewno będą stały jeszcze długo

~Czas już...

też zrobić wreszcie porządek z tymi drewnianymi skrzynkami i podkładami niby ogrodzenia tzw. pub24. Toż to samo centrum miasta i takie badziewie szpeci otoczenie!

~Koniecznie

Czas najwyższy by coś zrobić, nie może jakaś babka z kilkoma doniczkami kwiatków a raczej Chaveza blokować swoim autem parkingu całymi dniami!!!

~ttt

Bulwers: Pani nie niesie kilograma marchewki. Po kilogram marchewki to sie schodzi do warzywniaka pod blokiem. Większość osob które na targu kupują targają po kilka kilo różnych towarów często w różnych rozmiarach. Jeżeli ktoś prowadzi rower zajmuje max dodatkowy metr kwadratowy powierzchni której tam brakuje. Jak ktoś przyjedzie samochodem to zajmuje 15 metrow kwadratowych powierzchni na parkingu. Później sie dziwić, że miejsca brakuje jak nawalone wszędzie drożek i parkingow. Nawet jakby zlikwodować ten jeden parking koło targu warzywnego między halą a społem gdzie parkują w 80% sprzedawcy busami to alejki między straganami można by było poszerzyć o metr - dwa.

To jest dla urbanisty oczywistość, że w miejscu w którym jest taki ścisk, że się ludzie nie mieszczą zmniejsza sie liczbę parkingow a zwiększa miejsce dla ludzi. Robienie na odwrót sprawi, że problem się tylko pogłębi bo ludzie będą musieli się zmieścić na mniejszej powierzchni.

To nie hala na obrzeżach miasta. To targ w ścisłym centrum do ktorego 80% mieszkanców jest w stanie dojść/dojechać rowerem w mniej niż 10 minut.

~Murawa

@Informator

To znakomicie. Maz pani radnej Karoliny Palen, Krzysztof bedzie mial sie czym zajac. W koncu zostal zatrudniony w urzedzie miasta. Tak sie was moi drodzy robi w wala.

~Informator

W czerwcu rozpocznie się montaż elektronicznych tablic na przystankach oraz w newralgicznych punktach miasta

~Bulwers

I have a czy widziałeś kogoś w sobotę samochodem jezdzacym między stoiskami?? Samochody mają problem z parkingiem. Ale jak przy tłumie ludzi pani prowadzi sobie spacerkiem rowerek bo nie chce jej się nieść kg marchewki to już czysta głupota ludzka i celowe utrudnianie poruszanie się po targu innych osoba

~I have

Bulwers a na samochódy jest, wygodnictwo I tyle.

~sasak

AAAAUUUUU sialalala nie ma pieniędzy, kasa miasta pusta, długów po d.pe. Sięgnę więc głębiej do kieszeni suwerenów

~boby

To prawda rowery tam to największy koszmar!!!

~Bulwers

Opłaty powinny być za wchodzenie na targ z rowerem /wózkiem. Ludzie czy nie widzicie ze nie ma tam miejsca na tarasowanie i wleczenie za sobą rowera????