Rewitalizacja Rozwadowa do końca maja 2021 roku?

Image

Taki termin przewidziano w zakresie realizacji prac dotyczących modernizacji rozwadowskiego rynku. Miasto jest obecnie na etapie poszukiwania wykonawcy, który zajmie się tą inwestycją.

W ramach projektu zostanie wybudowana nowa droga biegnąca w jednej linii od kamienic do centrum Rynku. Zostaną przywrócone historyczne części m.in. zdroje uliczne, powstanie miejsce do organizacji imprez kulturalnych. Ważnym elementem tego zadania będzie przeniesienie sieci energetycznej znad Rynku do ziemi.

Zakres robót, które będzie miał przed sobą wykonawca to m.in. przebudowa i budowa miejsc postojowych, przebudowa nawierzchni utwardzonych i biologicznie czynnych, wykonanie odwodnienia, budowa elementów sieci: wodno – kanalizacyjnych wraz z przebudową przyłączy, energetycznych, budowa oświetlenia terenu, montaż toalety montaż elementów małej architektury, budowa monitoringu. Inwestycja ta będzie realizowana przy udziale środków zewnętrznych w ramach Miejskich Obszarów Funkcjonalnych.

Szacuje się, że modernizacja rozwadowskiego rynku ma kosztować około 15 mln zł. Potencjalni wykonawcy mogą do 2 sierpnia składać oferty w ramach przetargu na to zadanie. Po ich otwarciu okaże się czy miasto nie będzie musiało dołożyć na ten cel środków. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę bez konieczności powtarzania przetargu, to finał wszystkich prac powinien nastąpić pod koniec 2021 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Misiek

Rozwodów powinien być zaorany. Szkoda kasy,. W Rozwadowie było jest i będzie dziadostwo. Mentalności mieszkańców nie zmienicie.

~Adam

A co z planami wyprowadzenia samochodów z Rynku? Przecież miała być budowana droga objazdowa od ulicy Sandomierskiej , dalej wzdłuż torów, koło PKP i wychodzić koło dawnego budynku sądu. Dlaczego nie próbuje się uzyskać środków na odbudowę Ratusza. Wtedy to byłaby rewitalizacja, a tak to wytną drzewa i zrobią betonową pustynię, jakie już powstały chociażby koło SDK.

wyborca

To samo chcą zrobić w Leżajsku i wielu innych miastach. Ma być beton, gdzie nie będzie ludzi wcale.

Andrzej_2.0

Już robią, praca wre jak przy budowie przedszkola ze żłobkiem i w parku Jordanowskim umiech

~dziki30

Jedno pytanie po co tam monitoring???Czy po to ze firma zakladajaca ma układy z urzedasami?Tam nigdy nie było kamer i niech tak zostanie ,ma byc jad dawnie,to dawniej nie było kamer i nie moze byc.Moj wujo tam popija czesto alkohol na ławce i po co ma go ktos podgladac.