Gmina Bojanów liczy straty

Image

Zalane posesje, zniszczone drogi, zmasakrowane uprawy. W Gminie Bojanów powódź wyrządziła znaczne starty. Mieszkańcy mogą ubiegać się o pomoc.

Naprawa uszkodzonych dróg potrwa nawet kilka lat. Ogromnym problem jest zalanie studzienek kanalizacyjnych wodą z rzeki z całym zapleczem śmieci jakie niosła woda. Do tego dochodzi piach i muł przyniesiony z nurtem. Koszty likwidacji skutków powodzi będą ogromne i samej gminie nie uda się ich udźwignąć. W najcięższych chwilach mieszkańców osobiście wspierał premier Mateusz Morawiecki i wojewoda podkarpacka. Teraz wszyscy liczą na to, że za słowami wsparcia popłynie również konkretna pomoc finansowa dla powodzian.

Tymczasem w związku z sytuacją powodziową Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bojanowie będzie udzielał wsparcia finansowego poszkodowanym. Po informacje można zgłaszać się do gminy. Wnioski oceni, po oszacowaniu szkód, komisja. Pomoc finansowa z budżetu Wojewody do 6 tys. złotych może być udzielona w związku z zalaniem budynku mieszkalnego, które to zalanie uniemożliwiłoby prowadzenie gospodarstwa domowego. Pomoc również może być przyznana z budżetu gminy po wcześniejszym zgłoszeniu się do GOPS i przeprowadzeniu rodzinnego wywiadu środowiskowego przez pracownika socjalnego. W zależności od skali zniszczenia powstałego w gospodarstwie domowym pomoc może być również przyznana na remont budynku do 20 tys. złotych. Kwota udzielonej pomocy nie może przekroczyć wysokości szkód wyrządzonych zdarzeniem klęskowym w danym budynku. Osoby, które otrzymają pomoc zobowiązane są do przedłożenia faktur lub rachunków potwierdzających poniesione wydatki na remonty. Wszelkie dokładne informacje umieszczono na stronie gminy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.