SAM-BUD-ROL - producent brykietu kominkowego

Image

Brykiet to forma materiału opałowego, powszechnie używanego do produkcji ciepła. Brykiet ma formę sprasowanego bloku lub nieregularnych odłamków, w których składzie znajdują się różnego rodzaju materiały sypkie oraz niekiedy lepiszcza, gwarantuję utrzymanie przez brykiet stałej postaci.

Brykiet stosowany jest między innymi jako źródło ciepła uzyskiwanego w kominkach w domach jednorodzinnych. Pod tym względem brykiet kominkowy stanowi korzystną alternatywę względem tradycyjnie używanego drewna kominkowego. W porównaniu do niego, brykiet charakteryzuje znacznie wyższa wartość energetyczna, która przekłada się na ilość uzyskiwanego ciepła.

SAM-BUD-ROL - sprawdzony dostawca brykietu najwyższej jakości

Poszukując źródła dostaw brykietu kominkowego, warto zwrócić uwagę na firmę SAM-BUD-ROL. Firma ta oferuje sprzedaż brykietu zarówno przez internet, jak i w sklepach stacjonarnych zlokalizowanych na terenie województwa opolskiego i dolnośląskiego. Zaopatruje także liczne składy opału zlokalizowane w innych częściach naszego kraju.

Brykiet kominkowy dostępny w ofercie SAM-BUD-ROL produkowany jest przez firmę Biomasa Partner; jest to brykiet cechujący się wysoką jakością energetyczną. Wyróżnia go także niski poziom wilgotności, utrzymujący się poniżej 8%, co gwarantuje zarówno lepszy przebieg procesu spalania, jak również ogranicza ilość wytwarzanych iskier. Oferowany brykiet przez w znacznym stopniu ekologiczny. W porównaniu do innych dostępnych na rynku brykietów, wytwarza wyjątkowo małą ilość odpadów w trakcie procesu spalania. Przede wszystkim, wśród wytwarzanych odpadów nie znajdziemy żużlu ani nagary (twardych osadów, zanieczyszczających komory spalania). Brykiet ten produkuje także znikomą ilość popiołu, który z kolei nadaje się do dalszego ekologicznego wykorzystania, jako nawóz.[/p][[] Warto zwrócić uwagę, że w składzie brykietu oferowanego przez SAM-BUD-ROL nie znajdują się żadnego rodzaju zanieczyszczenia ani dodatki klejowe lub chemiczne. Fakt ten można z łatwością sprawdzić samemu - oferowany brykiet ma naturalny zapach drewna oraz jasny kolor. Pomimo braku środków klejących, brykiet jest solidnie sprasowany i uformowany w równomierne kostki.[/p]

Należy również wspomnieć o samym przebiegu procesu spalania brykietu. Rozpalenie go trwa bardzo krótko, a w trakcie spalania nie rozpada się na mniejsze części. Dzięki temu, czas użytkowania brykietu jest dość długi. Przeciętny brykiet pali się przez okres około 3,5 godziny; brykiet oferowany przez SAM-BUD-ROL spala się natomiast przez okres pełnych 4 godzin. Po tym czasie, pozostają zazwyczaj mniejsze, niedopalone części, które ulegną przetworzeniu cieplnemu po dołożeniu kolejnego kostki brykietu.

Korzystanie z brykietu oferowanego przez SAM-BUD-ROL jest rozwiązaniem ekologicznym i ekonomicznym, wartym polecenia nie tylko osobom poszukującym alternatywy względem drewna opałowego, lecz także osobom przyzwyczajonym do korzystania z innych brykietów.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.