Czy profesjonaliści zajmą się malowaniem skateparku?

Image

4,5 tys. zł kosztowałoby profesjonalne pomalowanie skateparku. Projekt wraz z kosztorysem trafił do prezydenta miasta.

Nasz artykuł dotyczący dewastacji w skateparku spotkał się z dużym zainteresowaniem. Zarówno na facebooku'u, jak i na łamach naszego portalu pojawiły się różne komentarze na ten temat. Jak się dowiedzieliśmy grupa mieszkańców Stalowej Woli przygotowała projekt pomalowania całego skateparku włącznie ze schodami. Został on przedstawiony prezydentowi niedługo po otwarciu obiektu. Dzięki realizacji pomysłu miejsce to zyskałoby na jakości i miałoby niepowtarzalny wygląd. Zniknęłyby wulgarne napisy i różne bazgroły, które tak naprawdę szpecą to miejsce, a pojawiłoby się grafity zgodne z charakterem obiektu. Zgodnie z wyliczeniami pomysłodawców, a są to znani i cenieni w środowisku graficiarze, realizacja projektu kosztowałaby około 4,5 tys. zł.

Jak wynika z informacji jaką uzyskano z urzędu miasta obiekt jakim jest skatepark był częściowo finansowany ze środków zewnętrznych, dlatego też zaproponowano ogłoszenie konkursu, w którym wymagane byłoby m.in. przedłożenie całościowego projektu malowania miejsca. Startujący w konkursie musieliby określić termin wykonania zadania, podać jakie materiały byłyby użyte do malowania, a także musieliby przedłożyć rekomendację z kilkunastu podobnych projektów, które realizowane były na terenie naszego kraju lub na świecie. Zamysł jest taki, aby sąd konkursowy ocenił nadesłane w konkursie projekty co miałoby pozwolić na wybranie najlepszego z nich. Takie kryteria mogłyby uniemożliwić wzięcie w nim udziału lokalnym pasjonatom, którzy zgłosili inicjatywę pomalowania skateparku.

Poniżej przedstawiamy kilka szkiców, jakie mogłyby się znaleźć w skateparku, autorstwa mieszkańca miasta pana Marcina. Jego propozycje trafiły już do prezydenta. Na razie konkurs nie został ogłoszony.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Zuza

ale wy jesteście głąby... żeby pomalować wszystkie ściany trzeba wywalić kilka tys na farby. Dzieciaki mają świnki rozbić? skoro prezydent rozdaje na prawo i lewo to tutaj też mógł by sypnąć grosza...

~Sześć 6 7

Przecież te napisy to element kultury tych młodych ludzi. Sami sobie pokolorowali miejsce gdzie spędzają czas ZA DARMO nie ma co im narzucać!

~Gagatek

A dlaczego nie miała by to być tak zwana strefa free graffiti które świetnie funkcjonują w wiekszych miastach ? Dlaczego nie ma tez opiekuna tego obiektu ktory by dbał o to by gówniaki nie odpierdzielaly tam eldorado ?

~Gagatek

A dlaczego nie miała by to być tak zwana strefa free graffiti które świetnie funkcjonują w wiekszych miastach ? Dlaczego nie ma tez opiekuna tego obiektu ktory by dbał o to by gówniaki nie odpierdzielaly tam eldorado ?

Saturn

Daje sobie głowę uciąć a to już dużo że jak profesjonaliści pomaluj po swojemu to i tak ich malowidła poprawia pseudo profesjonaliści

~Yoyhy

Kibicowski autobus stoi na złomie a przynajmiej stał teraz to huz pewbie żyletki;)

~pisiekmisiek

jak profesjonalisci to tylko z pisu

manukun

@liljana
Przecież skatepark nie stracił na funkcjonalności po pomalowaniu jego elementów sprayem. Ten temat zastępczy jest wałkowany, żeby główne problemy miasta nie były poruszane. Od 2014 władze obiecują nowe tereny inwestycyjne, branżę IT i przemysł lekki. Nie powstało nic i nawet nie widać perspektyw ich realizacji. Młodzież nie będzie czekać, bo decyzję o karierze i edukacji trzeba podejmować wcześnie. Jeśli władze miasta zajmują się drobnostkami, nie ma się co dziwić, że Stalowa Wola wyludnia się najszybciej na Podkarpaciu. Średnio kilkaset mieszkańców rocznie ubywa, gdzie Mielec czy Krosno oscylują koło 0 - w niektórych latach notują nawet przyrosty, chociaż są bardzo słabo skomunikowane. Wkrótce wyprzedzi nas nawet Mielec pod względem liczby ludności i będziemy zaledwie 4. miastem w województwie. Spadek do 58 tys. ludności spowodował wręczenie nagrody Nadbereżnemu, przypadkiem wręczenie miało miejsce w roku wyborczym. Za co?

~.....

~Andrzej, po za tym ta grafika z Żwirki jest chyba trochę bardziej rozbudowana niż ta z tego projektu? Ja rozumiem, że żyjemy w czas gdzie banan w ramce może osiągnąć taką samą cenę co Matejko czy Malczewski, no ale proszę.... :-)

~kibic

Kilka skrzynek wódki i kibice to pomaluja na zielono czarno,bedzie zgodnie z kolorami klubowymi.A tak przy okazji kiedy ten autobus pomalowany w barwy klubowe pojawi sie na parkingu przed stadionem????????????????????Mial usc na złom,ale kibice wydali sporo kasy na malowanie wiec musi stac jako reklama klubu.Ktos cos wie?czy znowu zostalismy okradzeni przez urzednikow z autobusu klubowego???

~.....

~Andrzej, kosztował mniej niż 6. Byłem w tym temacie i żadnego Andrzeja nie przypominam sobie. Więc jak nie wiesz to proszę nie kombinuj

~Liljana

Teraz napisy znikną, a później pojawią się nowe. Pomysł znakomity, by ściany nie były takie szare i smutne, ale problemu dewastacji nie rozwiązuje to w ogóle. A miały być kamery. 24/7 bez reakcji "po sprawie". Właśnie - "miały".

~Janina

Przykre to że nie docenia się talentu Stalowowolskiej młodzieży... rok czekacie na decyzję pomalowania kilku małych ścian. Między czasie idą tysiące złotych na wizerunkowe festyny p. Prezydenta :/

~Na to ja

Dziękuje bardzo Pani Janino, chociaż obawiam się iż projekty nigdy nie będą zrealizowane gdyż pomalowanie skate parku dla kilkudziesięciu bawiących się tam dzieci jest dla prezydenta Lucjusza Nadbereżnego bardzo mało opłacalne w sensie wizerunkowym i politycznym.

~Janina

~Na to ja,
zajeb.. projekty! życzę powodzenia w realizacji!

~Na to ja

przede wszystkim to Nie wiem co robią moje PRYWATNE projekty na tym portalu i jak tu wylądowały, gdyż nikt mnie nie zapytał o zdanie i rozporządza moją własnością intelektualna jak mu się podoba ://// ... owszem zrobiłem projekty, zostały przedstawione do Lucka, chciałem to wykonać za darmo dla dzieciaków bo kocham swoje miasto ale się nie zgodzili bo to siamto, sramto i owanto i ot cala historia więc sami sobie pomalowali w to co chcieli.

~Andrzej

Pilecki ze wszystkimi kosztami kosztował prawie 8 tys umiech
teraz porównuj

~.....

4,5 tys zł za to co jest przedstawione na tych grafikach? Nie znam się ale z tego co pamiętam grafika na bloku z Pileckim kosztowała ponad 5 tys. Mozna porownać sobie wykonanie i cenę. Ja dziękuję za takich cenionych specjalistów. Może lepiej ktoś z zewnątrz nawet jakby trzeba było dołożyć?

~Marzena

To chyba jakis zart... 4.5 tys zl to przeznaczyc na dom dziecka, maja zribiony skate park i go dewastuja, to jeszcze dokladac i naprawiac ? Chyba zartujecie

~boby

Niech sobie malują gdzie mają malować jak nie tam?

~Zuza

Super pomysł!
dlaczego prezydent słucha wybranych? młodzi też mają dobre pomysły!

manukun

Czy naprawdę nie ma innych problemów do rozwiązania w mieście? Miasto wyludnia się najszybciej na Podkarpaciu, coraz mniej ludzi widzi tutaj perspektywy dla siebie, a głównymi tematami poruszanymi są sprawy trzecio, a nawet czwartorzędne. Odmalowanie skateparku na uboczu nie zapewni większych wpływów podatkowych, więcej turystów, więcej inwestorów ani nie zatrzyma ludzi w Stalowej Woli.

stella

Panie Marcinie, proszę o wiadomość prywatną - mam zlecenie

~calgon

Zostawcie to kulturze, a nie widzicie tylko czubek swojego nosa.

~boby

Fajnie jest teraz!!! po co niszczyć.

~adas60

Postawic kibicom Stalowki 100 butelek wodki i farby w spreju to za darmo to pięknie wymalują.To sa artyści.

~Janina

MEGA !!!

~Do kovik

Albo stalówka pany.
Jak wszędzie.

~kovik

nie lepiej napisać" jeb.ć siarkę" albo coś w tym stylu. To sa dopiero arcydzieła