LGBT nie na Podkarpaciu

Image

Sejmik Województwa Podkarpackiego wyraził swój sprzeciw wobec promowania ideologii LGTB.

Tak uważa 17 radnych zasiadających w Sejmiku Województwa Podkarpackiego. W imieniu klubu PiS stanowisko przedstawił radny Jacek Kotułamówiąc, że podobne uchwały przyjęły już samorządy województwa lubelskiego i małopolskiego, a także powiat świdnicki.

Wszystko rozpoczęło się od Warszawy

Inicjatywa wyszła z Warszawy, a Podkarpacie nie chce mieć w tym udziału. Deklarację LGBT+ dla stolicy podpisał 18 lutego 2019 roku prezydent Rafał Trzaskowski. Jest to pierwszy taki dokument w polskim samorządzie. Opisano w nim, w 12 punktach, główne kierunki polityki miasta wobec mieszkańców nieheteroseksualnych i transpłciowych.

Chodzi o zapewnienia bezpieczeństwa w hostelachosobom LGBT+ wyrzucanym z domów, pomoc dla osób doświadczających przemocy, wdrożenie programu „Latarnik” w szkołach (obecność osoby, do której mógłby się zgłosić uczeń LGBT+ po pomoc w razie prześladowania z powodu orientacji), wprowadzenie edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w szkołach zgodnej ze standardami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i wsparcie w tym temacie kadry szkolnej. Warszawa ma pomagać także osobom LGBT+ przy tworzeniu Miejskiego Centrum Kulturowo- Społecznościowego, przy paradach równości, a także tworzyć sport i kulturę bez uprzedzeń, zapewniać bezpieczeństwo w miejscu pracy (równe traktowanie w zakładach pracy), współpracować z przyjaznymi środowisku LGBT+ pracodawcami. Stolica ma stosować klauzulę antydyskryminacyjną w umowach z kontrahentami miasta i powołaćpełnomocnika lub pełnomocniczkęprezydenta ds. Społeczności LGBT+.

Na Podkarpaciu nie ma poparcia dla deklaracji Trzaskowskiego

Działania postulowane oraz podejmowane w ostatnim czasie przez tak zwane ruchy LGBT oraz wspierające je środowiska polityczne mają charakter inżynierii społecznej, która w swoim zamyśle stwarza poważne zagrożenie dla porządku społecznego, uderzając w jego fundament jakim jest rodzina- przekonują radni.

Podczas poniedziałkowego głosowania tylko trzech radnych było przeciwnych, a jeden wstrzymał się od głosu. Działania podyktowane były troską o dzieci i rodzinę o czym można przeczytać w stanowisku rajców.

Kierując się dobrem wspólnym, troską o rodzinę oraz dzieci, a także poszanowaniem zasad konstytucji, RP Sejmik Województwa Podkarpackiego wyraża sprzeciw wobec działań zmierzających do promocji ideologii tak zwanych ruchów LGBT, których cele pozostają w głębokiej sprzeczności z zasadą wolności, tradycyjnymi wartościami chrześcijańskimi oraz prawem naturalnym- czytamy w przyjętym dokumencie.

Promocja środowisk lesbijek, gejów, biseksualistów i osób transpłciowych, według stanowiska, proponuje „alternatywną wizję człowieka oraz nowych norm człowieka”. Radni uważają, że takie zachowania mają wpływ na oświatę, wychowanie, kulturę i etykę i ingerują „w strefę prywatną przysposobioną wyłącznie rodzinie”.

Radni nie chcą, żeby narzucać podkarpackim szkołom wdrażanie szkodliwych standardów, które będą mieć negatywny wpływ na prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży.

Nie będzie zgody na ochronę środowisk LGBT

Szanując przyrodzoną niezbywalną godność każdego człowieka protestujemy wobec nachalnego propagowania inicjatyw i treści przez ruchu LGBT i wzywamy o wycofanie ich z politycznego dyskursu- mówią radni Sejmiku.

Radny Jacek Kotuła nazwał osoby z grupy LGBT osobami z dewiacjami. Uważa, że pracodawcy pod naciskiem są zmuszani do zatrudniania takich osób u siebie.

- Dlatego my, będąc mądrymi przed szkodą, chcemy położyć temu tamę, dlatego że chcemy bronić naszych dzieci, naszych wnuków, nasze rodziny i przedsiębiorców. Bo nawet firmy- według tej deklaracji LGBT- muszą przyjmować osoby, które są z różnymi dewiacjami.Jeśli się ktoś nie zgodzi może taka osoba zaskarżyć go do sądu i trzeba płacić jej wysokie odszkodowanie- powiedział radny PiS.

Na Podkarpaciu nie będzie na takie praktyki zgody.

- Właściciele tych przedsiębiorstw tego sobie nie życzą. Bronimy Konstytucji, która właśnie nam zapewnia to, że rodzice są pierwszymi nauczycielami wychowania do dojrzałości, do cielesności czy do miłości w rodzinie. Nie będą nam żadni Trzaskowscy albo inni latarnicy chodzić do szkoły i nie będą nam demoralizować naszych dzieci- powiedział Kotuła.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~@jan

W PiSie to raczej same magistry głównie. Rodzynek to chyba Kryśka Pawłowicz. Wystarczy jak zaczną zabierać głos to ręce opadają i portki.

~Patriot

Janie, po skrajnie lewej stronie barykady znajdują się także "nałukofcy" twierdzący, że "W związkach jednopłciowych rodzi się tyle samo dzieci, a często więcej niż w związkach różnopłciowych." (to słowa pani prof. Płatek wypowiedziane w murach Uniwersytetu Warszawskiego). Dzisiaj jak widać każdy może zostać profesorem. A w przypadku oceny środowisk lgbt wcale nie potrzeba żadnych tytułów naukowych. Wystarczy jedynie zdrowy rozsądek, aby ocenić że ta chora ideologia niesie ze sobą pod przykrywką wzniosłych haseł o równości, tolerancji itp. tylko i wyłącznie samo zło, któremu trzeba się przeciwstawić.

~jan

...... @~olo ... ,,Udowodniono naukowo" a wszyscy ci ,,naukowcy" należą do pisu. Znamy tych naukowców, od czasu do czasu udowadniają że tytuł naukowy nie wyklucza bycia idiotą.

~Maciek

Kaczyński też przecież jest gejem, jak zresztą nie jeden facet w PiS.

~Spoko

Nie jest tak całkiem ciemne to Podkarpacie. Biedroń z Krosna jego facet ze Stalowej Woli , a ilu się jeszcze ukrywa przed kołtunerią?

~UWAGA UE

sam kwiat PISowskich Lejdis nadchodzi !!!

~ŻENADA

W Brukseli kod do toalety po angielsku i nie ma problemu będą robić w portki. bo wygrani z PiSu nie znają żadnego języka - żenada
Przestali się uczyć angielskiego bo stwierdzili że Wielka Brytania opuszcza Unię więc szkoda czasu smiech2

~@Gość

Współczuję tym dzieciom, że mają głupiego tatkę

~@„olo”

A ilu widzisz takich wśród rządzących?

~@Gość

Jedź psycholu na Białoruś jak ci Europą nie pasuje.

~@Tryual

Czekaj na wizytę u prokuratora. Za głupotę trzeba będzie zapłacić...

~Gość

Dewiację nazywasz postępem? To jest regres a nie postęp. Jedź chamie do Holandii jak ci Polska nie pasuje.

~olo

Zboczeńcom mówię NIE!!!!
Duża większość pederastów to pedofile. Udowodniono naukowo

~@Gość

No to sobie bądź tłumokiem ale reszta nie musi pozostawać ciemnotą wyalienowaną z Europy półgłówki!

~antyPiSuar

Jak patrzę na te „pięknotki” pisowskiw brukselki mazurek, szydełko, zaleską z wytrzeszczem sztucznej szczęki czy tą kopycińską ze snopkiem słomy na łbie czy klempe - to Bogu dziękuję że nie będę ich musił oglądć. Bo patrząc na te urodnice można zostać antyfeministą

art2deco

Dzisiejsza liberalna lewica stawia na przymusową islamofilie i homofilie narodów europejskich.

~Dubpit

A won z Polski zboczki i inne dewiacje i wynalazki to nas czeka jak zaakceptujemy lgbt
https://youtu.be/p3y3ZIBN7fc
Jak strona nie działa to wpisać
Drag queen story time today's Parents
i jeszcze
https://youtu.be /B41Ai1gxvN4
Powodzenia

~Stan

~RaV to kto będzie uczył dzieci religii w szkole?

~emeryt

""GOŚCIU"" jesteś gość. A sierp masz??....

~Gość

Wolę żyć w tym "zaściankowym" Podkarpaciu niż w "oświeconej" Europie Zachodniej. Kwestia dwóch pokoleń i m.in. przez działalność tęczowych w niektórych krajach na zachodzie Europy odędzie się rzeź niewiniątek. A tych wszystkich od tęczy Muzułmanie będą zrzucać z wysokich budynków, bo tak im przecież nakazuje Koran. Oto, do czego doprowadzi błędnie pojmowana przez pewne środowiska tolerancja dla wszystkich zboczeń.

~Rysiek

A jak tam wasz naczelny kawaler w sekcie? on tez jest przeciw?

~Jej facet

mad_dog możesz mi skoczyć frajerze.

mad_dog

Aga79 to pakuj sie i wyp....j

~asek

Aga 79 no ty taka oświecona i jeszcze te aureole tęczową założysz będziesz się łączyć z marksem i leninem

Aga79

Ciemnota na tym Podkarpaciu... Szkoda już nawet komentować

~RaV

Brawo! Należy z całą stanowczością przeciwstawić się propagowaniu dewiacji, szczególnie wśród dzieci i młodzieży! Gonić pederastów że szkół, niech nie mają tam wstępu!!! Jak się komuś nie podoba niech założy własną szkołę "imienia lgbtqxyz" - tam będzie mógł nauczać dowolnych głupot.

~Mig

Jesteśmy ciemnotą bo nie chcemy żeby po ulicach chodzili faceci przebrani za baby itp. ? Sorry ale nikt normalny się na to nie zgodzi !

~DOBRE

Szydło oświadczyła, że nie musi znać angielskiego, bo Wielka Brytania opuszcza Unię Europejską...

~tadek75

Gejzery to geje ,tak ich nazywaja w europie.

~Kosmopolita

Ehh, ta podkarpacka ciemnota, ręce opadają. Przyłączyć ich do Białorusi lub Korei północnej, podobna mentalność.