Nowe drogi z dofinansowaniem

Image

Stalowa Wola Stalowa Wola otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na realizację zadań drogowych.

20 zadań powiatowych oraz 40 zadań gminnych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych zostanie zrealizowanych dzięki dofinansowaniu. Stosowne umowy zostały podpisane, o czym poinformował Podkarpacki Urząd Wojewódzki.

4 grudnia 2018 roku weszła w życie ustawa z dnia 23 października 2018 roku o Funduszu Dróg Samorządowych (Dz.U. z 2018 r. poz. 2161). Fundusz Dróg Samorządowych jest następcą rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 i stanowić będzie, począwszy od roku 2019, instrument rządowego wsparcia finansowego dla gmin i powiatów w obszarze infrastruktury drogowej. Wszystkie zadania mają łącznie być dofinansowane kwotą aż 74,8 mln zł. Jako że alokacja środków funduszu dla Podkarpacia przekroczyła 270 mln zł, wojewoda Ewa Leniart ogłosiła dodatkowy nabór na zadania gminne i powiatowe.

Stalowa Wola otrzymała dotację w wysokości 1,3 mln zł na remont rozwadowskich ulic: Kopernika, Kochanowskiego i Poprzecznej. Samorząd stalowowolski złożył także wnioski na remont Krzywej i Poprzecznej, a także na budowę łącznika drogowego do obwodnicy Stalowej Woli i Niska.

Jak poinformował PUW w Rzeszowie kolejny nabór wniosków w ramach Funduszu dotyczący zadań planowanych do realizacji począwszy od 2020 roku planowany jest na przełomie lipca i sierpnia br.

Foto: PUW Rzeszów

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Mikołaj

A co z Wyszynskiego. Już nie wspomnę o braku ciepłej wody i zaczadzonych ludziach.

~ekspert

do kolegi ponizej lacznik bedzie rozpatrywany w naborze sierpniowym umiesz czytać

~SKANER

RZeszów widze po IP hejtuje, żałosne!

~super

Miasto otrzymało 1,3 mln złotych na remont trzech rozwadowskich ulic, a pomimo złożenia wniosków na dofinansowanie budowy łącznika do obwodnicy, dofinansowania nie otrzymało. Czyli będzie obwodnica bez łącznika, więc ciężarówki będą musiały dalej przez miasto przejeżdżać by dojechać na tereny przemysłowe. Super.

~Informator

Odpierniczcie się Poręba Tomasz załatwi środki unijne i po kłopocie

~Po ptokach

Zadłużenie miasta i spółek komunalnych wyklucza nas z rywalizacji o unijne środki. Po prostu brak pieniędzy na wkład własny do projektów. Brak możliwości terminowej spłaty rosnącego zadłużenia.

manukun

Kiedy obiecywane tereny inwestycyjne? Bez dodatkowych wpływów do budżetu miasto straci płynność finansową.