Premier Mateusz Morawiecki w Gminie Bojanów

Image

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Gminę Bojanów. Rozmawiał z mieszkańcami i strażakami.

Premier na Podkarpacie przyjechał w piątek 24 maja 2019 roku, około godziny 15:00, w związku z powodzią. To już druga taka wizyta w ostatnim czasie (w środę był w Izbiskach). Odwiedził Rudę w gminie Bojanów. Spotkał się ze strażakami i mieszkańcami, którzy ucierpieli podczas tegorocznej powodzi.

- Miejscowość Ruda w gminie Bojanów, powiat stalowowolski- sytuacja jest bardzo niedobra niestety, jak to mówią, rozwojowa ponieważ prognoza pogody jest niedobra. Rzeczka, która w normalnych warunkach ma 20-30 cm, teraz ma 5 metrów głębokości. Miejscami rozlewa się na kilkaset metrów. Grozi podtopieniem całej miejscowości, czy znacznej części miejscowości. Staramy się tutaj koordynować poprzez działania panów komendantów Państwowej Straży Pożarnej, wojska, poszczególne działania ratunkowe. Muszę powiedzieć, że te działania są bardzo ofiarne, solidarne i skuteczne. Ludzie również pomagają sobie nawzajem, sąsiedzi sąsiadom. Nie wszyscy mogą nosić te ciężkie worki. Postawa ludzi jest bardzo życzliwa. Pozostaje mieć nadzieję, że woda zacznie ustępować- mówił w Rudzie premier Mateusz Morawiecki.

W piątek premier obejrzał powódź w towarzystwie wojewody podkarpackiej Ewy Leniart, starosty powiatowego Janusza Zarzecznego i prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.