Ponad 4 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych

Image

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyło się uroczyste podpisanie umów na 20 zadań powiatowych i 40 zadań gminnych dofinansowanych z Funduszu Dróg Samorządowych. W spotkaniu uczestniczył również Starosta Niżański Robert Bednarz, który w imieniu powiatu niżańskiego podpisał umowy na dwa zadania drogowe:

„Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1051R ul. Sopocka w Nisku na odcinku o dł. 1284 mb” – całkowity koszt inwestycji 1 793 248,35 zł, z czego dofinansowanie stanowi 60% kosztów kwalifikowanych.

„Przebudowa drogi powiatowej Nr 1048R Zdziary - Banachy w km 12+170 do 16+900 w m. Kurzyna Mała, Kurzyna Średnia, Kurzyna Wielka, Żuk Stary wraz z przebudową drogi powiatowej Nr 1064R Kurzyna – Dąbrowica” – całkowity koszt zadania 5 610 744,83 zł, z czego dofinansowanie stanowi 60%.

Obie inwestycje są w trakcie realizacji a ich zakończenie planowane jest na koniec października br. Dzięki pozyskanym z Funduszu Dróg Samorządowych środkom finansowym zostaną przebudowane nawierzchnie, wykonany zostanie chodnik, kanalizacja deszczowa, zatoki postojowe, zjazdy, skrzyżowania oraz przepusty.

W spotkaniu w Urzędzie Wojewódzkim uczestniczył sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz parlamentarzyści i samorządowcy z całego województwa podkarpackiego.

Zdjęcia: PUW w Rzeszowie

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.