Trudna sytuacja w regionie. Wciąż walczą z żywiołem

Image

W nocy znów intensywnie padał deszcz. Stan wód jest niepokojący. Zalane domostwa, woda występuje z rzek. Jak dziś wygląda sytuacja?

Oto zdjęcia zrobione przed godziną 12:00 w okolicy Przyszowa z mostu, a także na moście drewnianym w Rudzie i w Burdzach obok Straży Pożarnej. Wszędzie wylewa w tym przypadku Łęg.

Na Podkarpaciu skutki powodzi usuwa wojsko i strażacy. Większość działań polega na pompowaniu wody z okolicznych rozlewisk, zalanych posesji, budynków gospodarczych i piwnic. Trwa zabezpieczanie workami z piaskiem posesji, które mogą być narażone na podtopienie, a także umacniane są wały. Nieustannie trwa nadzór nad stanem wód.

Jak podano przez minioną dobę na Podkarpaciu 2600 strażaków skupionych w 560 zastępach OSP i PSP wyjeżdżało do 373 interwencji.

W powiecie stalowowolskim ogłoszono alarm przeciwpowodziowy. Na dopływach Sanu zaobserwowano wahania lub wzrosty poziomu wody (w górnej części zlewni- w strefie stanów średnich i wysokich, w środkowej i dolnej części- w strefie stanów wysokich, a miejscami- powyżej stanów ostrzegawczych).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
daniell

Sołtys Janeczko z Zapolednika - natychmiast do dymisji, gorszego tumana i nieudacznika wieś nie miała

~MottodlaElyty

Poproszę o artykuł nt zakończonych dziś w atmosferze skandalu mistrzostw Europy w szybownictwiew Turbii dofinansowane przez Stalową Wolę kwotą ponad 400 tys. zł. Warto rozmawiać na wszystkie tematy.

~trafik

a ja byłem zobaczyć jak ruszła budowa obwodnicy na początku maja wladze wbijały łopaty i na tym się skonczyło nic się nie dzieje a licznik bije

~wit

Hej Ty bystry !!!, nie zauważyłeś , że artykuł jest o regionie a nie tylko o Gminie Bojanów ?.Przeczytasz urywek tekstu , podniecasz sie jak szczerbaty na suchary i pisząc obrażasz ludzi .Przeczytaj cały artykuł !!!przynajmniej dwa razy i powoli ... może zatrybisz o co chodziło autorowi.

~Przyszowiak

Przyjechał Matołuszek i tylko nas wnerwił bo przeszkadzał a my tu mamy zapie rdol. Kabaretowy lans!

~gratulacje

Zapraszam 22 wrzesnia 2019 na mecz o mistrzostwo drugiej ligi pomiedzy Stalą Stalowa Wola a Widzewem Łódz bedzie to inauguracyjny wystep naszej druzyny na Podkarpackim Centrum, Piłki Nożnej zapraszam

~marianka

Można by się na was zrzygać,ale szkoda rzygowin,polityczna heyterka!!!!!

~fix

Agdzie lopaty z kokardkami i obsluga tych lopat ?Już się narobili ?

~pebe

Grzegorz Skretyna uzdrowi sytuację

~DaREK

Nie martwcie się przyszowianie przyleci dziś do was brukselski Pinokio Tusk albo Grzesio Schettino coś tam obiecają na pewno. W tym są dobrzy!!

~Mira

Nie martwcie się Przyszowianie dziś premier do was przyleci to z pomocą Lucka, Rafała i Janiny pomoże worki układać