Trudna sytuacja w regionie. Wciąż walczą z żywiołem

Image

W nocy znów intensywnie padał deszcz. Stan wód jest niepokojący. Zalane domostwa, woda występuje z rzek. Jak dziś wygląda sytuacja?

Oto zdjęcia zrobione przed godziną 12:00 w okolicy Przyszowa z mostu, a także na moście drewnianym w Rudzie i w Burdzach obok Straży Pożarnej. Wszędzie wylewa w tym przypadku Łęg.

Na Podkarpaciu skutki powodzi usuwa wojsko i strażacy. Większość działań polega na pompowaniu wody z okolicznych rozlewisk, zalanych posesji, budynków gospodarczych i piwnic. Trwa zabezpieczanie workami z piaskiem posesji, które mogą być narażone na podtopienie, a także umacniane są wały. Nieustannie trwa nadzór nad stanem wód.

Jak podano przez minioną dobę na Podkarpaciu 2600 strażaków skupionych w 560 zastępach OSP i PSP wyjeżdżało do 373 interwencji.

W powiecie stalowowolskim ogłoszono alarm przeciwpowodziowy. Na dopływach Sanu zaobserwowano wahania lub wzrosty poziomu wody (w górnej części zlewni- w strefie stanów średnich i wysokich, w środkowej i dolnej części- w strefie stanów wysokich, a miejscami- powyżej stanów ostrzegawczych).

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.