Bojanów: Siły i środki w pogotowiu. Woda podchodzi pod domostwa

Image

Na terenie powiatu stalowowolskiego obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe. Najtrudniejsza sytuacja jest w gminie Bojanów.

- Starosta stalowowolski podjął decyzję o wprowadzeniu pogotowia przeciwpowodziowego na terenie powiatu stalowowolskiego. W ciągu kilkunastu godzin poziom wody podniósł się o 190 cm. Najgorsza sytuacja jest na terenie gminy Bojanów. Na razie zużyto tam 6 tysięcy worków. W dniu dzisiejszym zostały zagospodarowane siły i środki z gminy Bojanów, z Państwowej Straży Pożarnej w jednostce z Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego. Umacniane są wały przeciwpowodziowe. Woda z rzeki Łęg podchodzi pod budynki mieszkalne- mówi starszy kapitan Krystian Bąk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli.

Wójt gminy Bojanów Sławomir Serafin, w środę 22 maja o godz. 16:00, ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe. Został wprowadzony całodobowy dyżur w Gminnym Centrum Zarządzania Kryzysowego. Na bieżąco monitorowany jest stan wody na rzece Łęg oraz w rowach melioracyjnych. W stałej gotowości utrzymywane są siły i środki niezbędne do użycia podczas pogotowia przeciwpowodziowego.

W przypadku Stalowej Woli strażacy z PSP oraz ochotnicy z OSP Stalowa Wola sporadycznie są wzywani do wypompowywania wody m.in. na terenie osiedla Posanie, gdzie po większych opadach deszczu gromadzi się duża ilość wody na drodze. W miejscach gdzie nie ma kanalizacji deszczowej na terenie miasta występuje podobny problem.

Zdjęcia: Maria Reguła

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.