Prezydent ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe

Image

W związku z intensywnymi deszczami jakie ostatnio przeszły nad miastem, ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe.

Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny z dniem 23 maja 2019 r. od godz. 10.00 ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na terenie Miasta Stalowej Woli. Stało się to w związku z zaistnieniem stanu ostrzegawczego na rzece San oraz prognozowanymi na najbliższe dni opadami deszczu.

Jak czytamy w zarządzeniu prezydenta: Należy przystąpić do realizacji zadań ujętych w „Planie Operacyjnym Ochrony przed Powodzią”. Oznacza to, że trzeba będzie między innymi kontrolować poziom wód na Sanie i dopływach, kontrolować stan wałów przeciwpowodziowych i urządzeń hydrotechnicznych, monitorować sytuację na zagrożonych terenach, utrzymywać siły i środku w gotowości do użycia w akcjach przeciwpowodziowych, nawiązywać stały kontakt z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Stalowej Woli oraz Komendą Powiatową Straży Pożarnej w mieście i jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych.

W mieście działa całodobowy telefon, na który można przekazywać informacje o sytuacji powodziowej w mieście (Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, Tel. 512 487 656).Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Hanis

ooo to już nie pływa tłatwą?

~rolnik60

Przy otwarciu drogi ,,obwodnicy"Nadberezny raz machnał łopata zeby pokazac jak to on pracowity jest.Na wałach w Bojanowie pokazał ,ze on nie bedzie dotykał łopaty i tak krecił sie bez celu .Jest tam jego zdjecie ale bez łopaty.Za to zołnierze machali tymi łopatami jak na wyscigi.Widac kto jest pracowty.

manukun

Funkcjonariusze partyjni dwoją się i troją, byleby ukazać "geniusz" Nadbereżnego. Mieszkańcy nie lubią,kiedy robi się z nich idiotów, a to właśnie ma miejsce. Prezydent miasta zamiast zarządzać samorządem, jeździ z kolegami partyjnymi.

Zadaniem klakierów, Nadbereżny jest dobry, bo Szlęzak nie robił imprez. Taki poziom argumentów!

~bubu

Jestem za burmistrzem.Lucek burmistrz i tyle w temacie.Mi wydaje sie że nasze małe miasto to jest całe w styropianie ,taka plastikowa era.

~Olo

dlaczego Stalowa ma jeszcze prezydenta skoro mieszka tu już niespełna 40 tys. osób, czy nie powinien być już burmistrzem?

vjm

@Do vjm jvm
Zapomniałeś wziąć leki ?

Masz jakies merytoryczne uzasadnienie? czys moze sie za duzo darmowego ryzu ozarl podczas otwarcia bloni?

~kibic1

Byl ktos sprawdzic jak zalalo te bloniac?Ale i tak kiedys musi to zalac bo takie sa prawa fizyki .Tylko urzedasy wine zrzuca na wode a nie na to ze nie postawili walu ziemnego na bloniach.

~Do vjm jvm

Zapomniałeś wziąć leki ?

~ziuta

popłyną luckowe błonia?

vjm

Najwyzsza Izba Kontroli - raport pokontrolny dotyczacy zeglugi srodladowej

1.1 Ogólna ocena kontrolowanej działalności
W ocenie Najwyższej Izby Kontroli działalność ministra właściwego do spraw transportu,
Prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej oraz dyrektorów skontrolowanych urzędów
żeglugi śródlądowej i regionalnych zarządów gospodarki wodnej, odpowiedzialnych
za funkcjonowanie żeglugi śródlądowej w Polsce, nie przyczyniała się do poprawy warunków
rozwoju tej żeglugi. Dotyczy to zarówno ich działalności w okresie objętym kontrolą
(lata 2011–2013 – I półrocze), jak i w latach wcześniejszych. Zaniechania, bądź spóźnione
lub nieskuteczne działania tych podmiotów skutkowały nie tylko zahamowaniem rozwoju
żeglugi śródlądowej, ale i regresem tej gałęzi transportu^. Z ustaleń kontroli wynika, że mimo
założeń przyjętych w dokumentach rządowych o wspieraniu żeglugi śródlądowej`, faktycznie
następowała degradacja stanu technicznego dróg wodnych oraz dekapitalizacja floty
armatorów.

Najwyzsza Izba Kontroli podnosi oczywistosc ale raczy bredzic wpisujac sie w poziom intelektualny ciarachow na ktorych spoczywaja obowiazki gospodarki wodnej, a ktorzy w gimnach siasiadujacych z Sanem oblazly instytucje samorzadu miejskiego majace zasadniczy wplyw na jego zeglownosc a co za tym idzie bezpieczenstwo powodziowe.
Nie da sie cofnac blednych decyzji Austryjakow, ktorzy obwalowali San likwidujac naturalne rozlewiska Sanu i rezerwuary wody powodziowej.
Ale to co zrobiono z Sanem w Rozporzadzeniu z dnia 7 Maja 2002 roku w sprawie klasyfikacji srodladowych drog wodnych - eliminujac rzeke San z srodladowej drogi wodnej- zakrawa na sabotaz.
Nalezy to rowniez rozumiec, ze zadne srodki celowe nie sa i nie beda przeznaczone na jej regulacje.

Osoby za to odpowiedzialne stana kiedys przed Trybunalem Stanu oczywiscie nie przed tym marionetkowym panstwem powolanym przez Sowietow w Jalcie ale przed ciagle leganie dzialajacym Rzadem RP na wychodztwie.

Z tego to powodu rzeka San wyglada jak rynsztok i jest zerem roznego rodzaju ad hock powolywanych hien - instytucji jak ostatnio "Scieki Polskie".

Olbrzymie pieniadze jakie UE przeznaczala na regulacje rzek nie byly wykorzystane z jeszcze bardziej prozaicznych powodow obsadzania kluczowych stanowisk przez miernoty z klucza partyjnego - pod koniec ostatnich lat funkcionowania UE przy stopniowym opuszczaniu jej struktur przez bardziej rozgarnietych jej czlonkow jestesmy w czarnej d. i nic juz nie jest w stanie temu zaradzic. Te marne kilkanascie milionow zlotych wrzucone w bloto zwane bloniami w tym kilka milionow na lapowki g. znacza w przypadku szerszego kontekstu.
Abener Energia sama tego doswiadczyla - jak ESTW probowala zgonic wine na nia za opoznienia przy budowie bloku gazowego wynikle z transportu turbiny bo z powodu zaniechania regulacji rzeki San i wyeliminowania jej z srodladowych drog wodnych. Ciarachy z kol decyzyjnych nie czujac odpowiedzialnosci za popelniane bledy sprowadzily ta Rzeke do w/w nie zeglownego rynsztoka.
Z tego samego powodu wybudowali buklak zamiast chlodni kominowej bo ekologicznie jest wskazane bardziej aby wode plynaca z gory rzeki przepusci przez turbine przerobic ja na sciek przemyslowy i z powrotem polaczyc z Sanem.

Zmartwienie czy zaleje pare pieprzonych zabawek niedojrzalego emocionalnie pajaca jest tak smieszne jak cala ta polityka sciekowa z prostego powodu bo znow spolecznestwo zaplaci za remont, lapowki i rewitalziacje - rewitalziacji blon nadsanskich.

e2rds

Informator, niby jesteś mądry, a taki głupi, jakie ubezpieczenie, chyba głupi ubezpieczy ci jakiekolwiek inwestycje na terenie zalewowym. Ja mam nadzieję, że San nie wyleje, a jeśli, to nie na tyle, żeby to zniszczyć, ale kiedyś przyjdzie taki czas i na to nie będziemy mieć wpływu. Na razie jest dobrze.

~Informator

Nawet jeśli by zalalo to się odbuduje dofinansowanie dla terenów objętych powodzią plus odszkodowanie i po problemie do tego ubezpieczenie

~jasnowidz

Pisałem rok temu że zaleje te luckowe błonia w maju 2019 i tak będzie.Od wtorku będzie lało parę dni i aborygen zrobi na błoniach mistrzostwa powiatowe w kajakarstwie

~huciak,tadek

Ja wybieram sie tam i sprawdze jak bardzo zalało te błonia i czy sa jakies straty.Ale bedzie beka z Nadbereznego jak woda pojdzie w góre i powyrywa co tylko sie da.Pamietam jak by to było dzisiaj woda podeszła pod sam wał kilka razy w ciagu tego czasu co tu mieszkam.Widziałem nawet ładowarke ł 34 jak wozi ziemie w miejsca słabe w wale ma błoniach.To jest prawda.

~~Rrrr

Nadbereżny brać Sobieraja,Webera i Sagatowską i worki układać.

~Rrrr

Witamy opozycję na forum butryny i inne gady. Na błoniach ludzie spokojnie spacerują, jedyne co zalewa to was wlasna krew.

~jurek60

Niech zalewa woda te błonia.To teren zalewowy ,pewnie urzednicy beda sie teraz tłumaczyc tym ze nie wiedzieli o tym.Tylko sa filmy w internecie jak błonia były pod woda ,wiec kto wydał zgode na budowe tego wszystkiego.

~blokskarpa

Lucek w szoku,woda zalewa błonia,pewnie całe miasto pojdzie tam i bedzie stawiac wał z piasku zeby uratować te drewniane urzadzenia i inne rzeczy.Wiedziałem ze tak bedzie i pisałem ze trzeba postawic wał jak sie buduje na terenie zalewowym.Niech Lucek z urzednikami sami płaca za powstałe szkody na bloniach.

wopin

Prezio splynie razem z ta woda , a wtedy jeszcze czekaja go wywiezienie taczkami z magistratu

e2rds

Oj tak tak, oj tak tak.

~Oj tak tak

Glupszymi od polityków PiS są tylko ich wyborcy

~Wierny

Oby puścili wodę z soliny, będę się za to dzisiaj modlił do naszego Pana Jezusa Chrystusa.

~Mira

Błagam... Tylko nie PiS!!!!!

~Mira

Błagam... Tylko nie PiS!!!!!

~manekin

Tylko Zjednoczona P.!

Głosujemy na Listę Nr4.

Reszta von !!!

~STEFEK

Ujadaja opozycyjne trolle i nicki zmieniają...
Modlą się żeby San wylał
A on WYLEJE JAK SPUSZCZĄ WODE ZE SOLINY, w żadnym innym wypadku

~Tomek

A gdzie "wojska" Antoniego. Czyż nie powinni teraz stać w terenie? Zmęczeni po weekendowych manewrach czy co? Gardła mogą rozboleć od strzelania paszczowego tratatata, jeszcze przy takiej pogodzie.

~Kain

Chyba w demolce

~boby

Popieram Lucek to najlepszy prezydent jakiego miała Stalowa Wola!!!

~Patryk

Do Kaja: Robienie g...a też jest robieniem czegoś. A LN robi wszystko aby go zauważono i awansowano i nie ma to nic wspólnego z dobrem naszego miasta.