Ze Stalowej Woli na Malediwy

Image

Porzuciła życie w mieście, sprawy codzienne w Polsce i zamieszkała na jednej z wysp na Malediwach. O swojej codzienności w raju opowiedziała nam Magdalena Typel.

I kto udowodni, że życie to nie splot przypadków? Nasz gość nie planował wyjazdów na stałe gdzieś w nieznane, ale tak wyszło. Kto wie co się wydarzy, gdy postanowisz zamknąć stare sprawy i rozpocząć życie od nowa? Może się okazać, że tuż za zakrętem czeka nas fascynujący świat, pełen barw, odkryć, szczęścia i miłości. Czasem więc warto znaleźć w sobie trochę odwagi i pomóc losowi poprowadzić nas do raju.

Na Malediwach, gdzie wyjechała „jedynie” na 16- dniowe wakacje spotkała wspaniałych, pogodnych, chętnych do pomocy ludzi. Tam też nieoczekiwanie zaproponowano jej pracę. Została więc na próbę… I tak już jest od 6 lat.

Malediwy to kraj muzułmański, obowiązują więc tam różne zasady, niektóre odmienne od naszych, europejskich. Nie ma tam np. alkoholu. Magdalena jest jedyną białą kobietą tam zamieszkującą. Z powodu „inności” nie ma jednak żadnych kłopotów. Jest szanowana i poważana. Wszystko co napotyka jest inne, począwszy od pogody, poprzez kulturę, a skończywszy na jedzeniu. Wyspiarze bywają leniwy, niesłowni, bo np. umawiając się z kimś na godzinę 11 w południe, może się okazać, że wizyta rozpocznie się o 23… dwa dni później. Wpływ na pewną ospałość mają wysokie temperatury i trudny klimat.

Jakie mają problemy tam zamieszkujący? O co się kłócą, na co nie zwracają uwagi? Jak żyją i jaki mają stosunek do innowierców. Zapraszamy na ciekawy wywiad z Magdaleną Typel. Z naszym gościem rozmawia Jacek Marchewka.

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~pani

Pani Magdalena jest rzeczywistym Ambasadorem miasta na Malediwach. To Jej powinien być nadany ten tytuł bowiem na to zasługuje swym życiem na Wyspach. Ja jestem pełna uznania do Pani dokonań i niezwykle wdzięczna na wywiad, którego Pani udzieliła! Niech Pani zostawi w Redakcji namiary, być może kiedyś los skieruje mnie właśnie tam czego sobie i wielu mieszkańcom życzę.

~komes63

Ani łyka piwa wieczorem ?....ja pie........ Wolę Stalówkę...umiech

~tola

Szereg wysepek na Oceanie Indyjskim w pobliżu Półwyspu Dekan. Piękne, urokliwe miejsce można traktować jak raj na ziemi. A jak tam z tsunami i monsunami, czy występują i jak często?

lebron

Dlaczego nierealne? Za 3500 zł polecisz na tydzień all inclusive.

~WOW

Boże, Malediwy moje nierealne marzenie!!!

~Ewa

Super umiech Wszystkiego dobrego