Minister Mariusz Błaszczak w Nisku

Image

- Jesteśmy gotowi, żeby podjąć stanowcze i skuteczne działania. Zarówno wojska operacyjne, jak i Wojska Obrony Terytorialnej są gotowe, żeby nieść pomoc pokrzywdzonym przez powódź. Oceniamy sytuację i reagujemy - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej po odprawie z dowódcami Wojska Polskiego w rejonach zagrożonych powodzią.

W środę 22 maja Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej był na Podkarpaciu w m. Nisko, gdzie żołnierze Wojska Polskiego pomagają usuwać skutki podtopień i nawałnic.

- Jesteśmy gotowi do tego, żeby reagować jeśli zajdzie taka potrzeba. W ciągu najbliższych godzin żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej stawią się w miejscach, gdzie ich pomoc i wsparcie, przede wszystkim dla Straży Pożarnej, jest niezbędna. - podkreślił minister Błaszczak.

Na wniosek wojewody Podkarpackiego szef MON zdecydował o użyciu pododdziałów Sił Zbrojnych RP do usuwania skutków podtopień i nawałnic jakie dotknęły mieszkańców województwa podkarpackiego.

- Niezbędne jest również wsparcie wojsk operacyjnych w powiecie mieleckim. Będzie ono polegało z jednej strony na uruchomieniu wsparcia śmigłowców. Będą to śmigłowce z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej. Z 3 Batalionu Inżynieryjnego na miejsce udadzą się wozy transportowe z żołnierzami, aby pomagać Straży Pożarnej i opanować sytuację - poinformował szef MON.

Źródło: Ministerstwo Obrony Narodowej

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~obcy

Oj to maciarewiczowe wojsko to się do powodzi nie nadaje gotowi się potopić, szczerze mówiąc oni tylko do wypitki i do wybitki pierwsi. Kiedy się oni czegoś nauczyć mieli, przez weekend?

~Zis

Pełen lansik!

~Krystyna

Dobrze zrobił Min. BLASZCZAK że jak tylko objął MON to osobiscie na polecenie Prezeza JK kazał wywalić z pracy w PGZ SA ze stołka dyrektora i członka RN HSW SA Marcina Sęka jednoczesnie prezesa Motos sp. oo. Syna dr Ewy Sekowej z KDK Arka i Zbyszka Sęka, ex Z--cy Dyrektora WORD w Tarnobrzegu znanego z afery z prawkami jazdy co je Policja z Prokuraturą ukrucily aresztowaniami.

~Okruch

W gospodarce rekordy, świat nas nienawidzi za dobrobyt, ministrowie co im się należało powstrzymują żywioły... Sukces goni sukces, k.rwa jak oni to wszystko w ramówce szczujni zmieszczą?

~@gązo

Ale mają okazję się polansować więc robią co potrafią. Jak te 2 brukselki szydło i mazurek twierdzą że przerwały kampanię bo powodzie! Myślałem że się zleję ze śmiechu

jester941

A co w tym czasie robia osadzeni w wiezieniu?

~fix

Becia przyjedzie i wszystkiemu zaradzi .Wezimie lopaty z kokardkami i waly będzie budowac !!

KRZYSIU

Na cóż wojsko wszak wody na jego widok winne się rozstąpić.Nie potrafi wypieprzyć Macierewicza z własnego gabinety taki stanowczy i skuteczny!Dzwońta po Jarka on wodom nakaże się cofnąć..

go123

Niech włączą do akcji gąsienicowe wozy zabezpieczenia technicznego typu WZT-2 (na podwoziu czołgu T-55) i WZT-3 (na podwoziu czołgu T-72).
Wystarczy przyczepić pługi, i mogą zacząć robić wały ziemne, wszędzie tam gdzie potrzeba improwizowanych wałów przeciwpowodziowych.

~ssdsd

Lepiej by wyszło jakby zrobili film propagandowy z naradą w namiocie jak w spocie przed warszawską paradą. Dziatwa z lokalnych szkół by przygotowała makiety z rozlanymi rzekami, lokalny dowódca by zreferował przepływ wody a płaszczak powiedziałby na końcu - działamy.

~gązo

zawsze wojsko pomagało nie potrzeba aż kogoś z Warszawy

~huciak

Kampani wyborczej cd !!