Będą zbierać podpisy, by wyrazić swój sprzeciw wobec ustawy 447

Image

Na Rynku w Rozwadowie odbyła się konferencja osób zrzeszonych wokół "Inicjatywy Samorządowej 2018" dotycząca roszczeń Żydów oraz amerykańskiej ustawy 447.

- Jako grupa mieszkańców miasta chcieliśmy wyrazić swoje zaniepokojenie i oburzenie informacjami, które do nas docierają, które wskazują na to, że toczą się jakieś potajemne rozmowy w tajemnicy przed społeczeństwem, które w jakiejś mierze mają zadośćuczynić roszczeniom organizacji żydowskich, które płyną z USA. Oto mamy wypowiedzi przedstawicieli polskiego rządu, które w osobie ministra Brudzińskiego mówią, że figę dają tym organizacjom, w osobie premiera Morawieckiego, który mówi, że Polska jako ofiara wojny nie wypłaci żadnych odszkodowań, w osobie prezesa PiS, który również potwierdza słowa przedstawicieli rządu. Z drugiej strony mamy wypowiedzi znanego publicysty pana Michalkiewicza, mamy poszlaki wskazujące na to, że dwu albo nawet trzykrotnie toczyły się poufne rozmowy z przedstawicielami organizacji amerykańskich, amerykańskiego rządu w sprawie zadośćuczynienia tym roszczeniom- mówił Andrzej Dorosz.

W powiecie stalowowolskim i ościennych powiatach będą zbierane podpisy pod inicjatywą ustawodawczą obywateli, mające na celu wyrażenie sprzeciwu wobec ustawy 447.

Bogusław Tofilski podkreślił, że Polska dwukrotnie zapłaciła odszkodowanie organizacjom żydowskim i osobom, które zostawiły jakiekolwiek mienie na terenie naszego kraju. Przypomniał, że rząd USA zobowiązał się do przejęcia wszelkich roszczeń. Dodał przy tym, że zostały one już dawno spłacone.

- Dzisiaj rząd USA, który powinien nas wspierać, który jest- jakby się wydawało- naszym sojusznikiem w NATO, wystawia nas na strzał organizacjom żydowskim, które sobie uzurpują roszczenia nie wiadomo dlaczego i z jakiego powodu. My tej wojny nie wywołaliśmy. Nie ma żadnych podstaw prawnych do tych roszczeń- mówił działacz społeczny Bogusław Tofilski.

Kongres Stanów Zjednoczonych uchwalił ustawę "JUST" (Justice for Uncompensated Survivors Today) by sprawdzić, czy i na jakiej podstawie obywatele amerykańscy pochodzenia żydowskiego mogą ubiegać się o niewypłacone odszkodowania za Holokaust. Weryfikacji będzie podlegała także Polska. Daje ona Departamentowi Stanu USA prawo do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holocaustu oraz wspierania ich poprzez swoje kanały dyplomatyczne w odzyskaniu żydowskich majątków, które nie mają spadkobierców.

Przypominamy, że 16 lipca 1960 roku rząd Polski podpisał ze Stanami Zjednoczonymi umowę, na mocy której zgodziliśmy się zapłacić 40 mln ówczesnych dolarów amerykańskich za uregulowanie roszczeń obywateli USA, zarówno osób fizycznych jak i prawnych z tytułu nacjonalizacji i innego rodzaju przejęcia przez Polskę mienia, które nastąpiło w Polsce przed dniem podpisania i wejścia tego układu w życie. Spłata następowała w rocznych ratach i została w całości uregulowana 10 stycznia 1981 roku. Tym samym Polska nie ma żadnych zobowiązań wobec np. Żydów. To nie byliśmy najeźdźcą, ewentualnych odszkodowań należałoby szukać gdzie indziej.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Rst

Komu wierzyć?
Wystarczy sobie przypomnieć jak było z ustawą o IPN.
Apeluję szczególnie do młodych ludzi. Idźcie na wybory. Około 70procent naszego prawa uchwala się w Brukseli. Posłuchajcie Michalkiewicza, który ujawnia negocjacje w sprawie ustawy 447, ukrywane przed opinią publiczną z uwagi na przypadające w tym roku wybory europejskie i samorządowe.
Dla moich dzieci nie było miejsca w Polsce i pewnie nigdy tu nie wrócą, ale wy nie dajcie się wyrzucić z naszego kraju. Nie bądźmy drugą Palestyną. Przemoc ekonomiczna, jak widzicie, jest najbardziej skuteczna. Zadłużenie naszego kraju i samorządów rośnie pomimo korzystnej koniunktury.
PiS obiecuje wszystko wszystkim i funduje z kredytu różne plusy w nadzieji na utrzymanie władzy za wszelką cenę.
Idźcie na wybory!
To jest nasz kraj!
Wasza przyszłość, Wasz los.
Oni pójdą na pewno!

vjm

@hutas

Cimoszewicz mówił o rzymskim prawie własności. O sytuacji, kiedy są spadkobiercy i ubiegają się o zwrot mienia, które dziedziczą.

Cimoszewicz mowil dokladnie to co mowil cyt:

/.../sa nie rozwiazane problemy reprywatyzacji generalnie i zwrotu indywidualnego prywatnego mienia osob narodowosci zydowskiej bedacych mieszkancami czy poprostu obywatelami mieszkancami naszego kraju ofiar holokaustu,
nikt ani Morawiecki ani Kaczynski nie odbierze spadkobiercom tych osob prawa do stawania przed sadem i dochodzenia swojej wlasnosci bo prawo wlasnosci jest gwarantowane przez konstytucje.

Innym problemem jest tzw. kwestia mienia bezspadkowego tam gdzie nie ma ludzi mogacych udowodnic prawa do tytulu spadkobrania otoz takie mienie na podstawie komunistycznego dekratu o nacionalizacji mienia niemieckiego stalo sie wlasnosca panstwa polskiego i pozostanie wlasnoscia panstwa polskiego.

Prawo wynika z regul dziedziczenia z regul spadkobrania i jesli nie ma spadkobiercow to w tym przypadku pozostaje ono wlasnoscia panstwa polskiego.

Powtarzam jezeli o cos chodzi to chodzi tu o restytucje mienia o zwrot majatku prywatnych osob, ktore byly wlascicelami - czy ktos dlatego, ze byl Zydem byl gorszym wlascicielem domu w polskim miescie niz ktos kto byl polakiem etnicznym - byl takim samym obywatelem z takimi samymi prawami naszego panstwa i jego synowie czy wnukowie czy prawnukowie maja dokladnie taki sam tytul jak prawnukowie polskiego wlasciciela domu. " Kropka nad i" 21 maja 2019

Szkoda, ze ten komuch teraz sie obudzil a mial gdzies te prawa jak jego PPR-owska jaczejka okupowal Rzeczypospolta i okupuje do dnia dzisiejszego - tylko teraz retoryka sie zmienia - to jest taki falsz komuchow. Wszystkie instytucje Panstwa Polskiego so okupowane przez nich: sady, prokuratury, urzedy itd.

A rzecz podstawowa to jakie sady maja sadzic w sprawie tego mienia - mamy jakies sady? moze te komunistyczne PRL-owskie juz sadzily po wojnie. Sad Grodzki w Rozwadowie? byly prowadzone sprawy spadkowe. Ale nie rozpatrujmy tutaj kwetii ich legalnosci i waznosci orzeczen. Bo w swietle prawa sa one niewazne.

Bo na mocy Dekretu Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 30 Listopda 1939 R

O niewaznosci aktow prawnych wladz okupacyjnych.

Art. 1
Wszelkie akty prawne i zarzadzenia wladz okupujacych
terytorium Panstwa Polskiego jezeli wykraczaja poza granice tymczasowej
administracji okupowanym terytorium, sa zgodne z postanowieniem
IV -ej Konwencji Haskiej z 1907 roku o prawach i zwyczajch wojny ladowej
niewazne i niebyle.

Co reasumujac PKWN tymczasowy organ wladzy wykonawczej w Rzeczypospolitej Polskiej powolany 21 Lipca 1944 roku byl nielgalny poniewaz dopiero 6 Lipca 1945 roku zostalo wycofane uznanie dyplomatyczne Rzadu RP na wychodztwie.

Tak samo wszystkie akty prawne nie wydane przez Rzad RP na uchodztwie sa nielegalne i uwazane za niebyle na mocy ciagle obowiazujacego Dekretu z 1939 roku. Co ciagle jest ukrywane przed Spoleczenstwem.

To wszystko.

IH8U

dobrzy ludzie, szkoda, że macają się ze sprzedawczykiem Gowinem

~Wyborca

"~Niemcy" - jestes niedouczonym nieukiem! Gdyby nie Hausner i jego szwagier Franz Stadion von Warthausen und Thanhausen , hrabia Warthausen - gubernator Galicji i Lodomerii to do dzis chodzilbys w zaprzegu jako chlop panszczyzniany.

~trzeźwy

Przyjaciele A. Szlęzaka. A on gdzie?

~hutas

Jvm , nie mieszaj dwóch systemów walutowych, hehehe…

W ustawie 447 mowa o bez spadkowym mieniu, które w całym cywilizowanym świecie przechodzi na rzecz państwa. W Polsce- dokładniej na rzecz gminy.

Cimoszewicz mówił o rzymskim prawie własności. O sytuacji, kiedy są spadkobiercy i ubiegają się o zwrot mienia, które dziedziczą.
Chodzi o to, że żydowskie organizacje, które powstały po wojnie żądają mienia bez spadkowego. Podobnie państwo Izrael, które powstało po wojnie i wciąż się powiększa kosztem Palestyny przy milczącym przyzwoleniu cywilizowanego świata. Państwo Izrael nie istniało więc, kiedy żyli byli właściciele majątków, którzy byli Polakami o narodowości żydowskiej.
Jeżeli dopiero teraz natrafiłeś na szczątkowe informacje o tej ustawie to serdecznie polecam Michalkiewicza. Chociażby jego wystąpienie w sejmie i propozycję uchwalenia przez polski parlament odwetowej ustawy do 447just.
Przemyśl i sam oceń jaki kierunek wybrali rządzący obecnie naszym krajem.
Jesteś przyzwoitym i myślącym człowiekiem i nie daj się oszukać .

vjm

Dekret Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 30 Listopda 1939 R

O niewaznosci aktow prawnych wladz okupacyjnych.

Art 2.
(1) Wszelkie akty prawne i zarzadzenia wladz,
okupujacych terytorium Panstwa Polskiego, dotyczace
przenoszenia, obciazania, sciesniania lub ograniczenia
pod jakakolwiek inna nazwa prawa wlasnosci:
Skarbu Panstwa, zwiazkow komunalnych,przedsiebiorstw
panstwowych i komunalnych, instytucyj publicznych oraz
osob fizycznych i prawnych na rzecz obcych panstw,
obcych obywateli lub obcych osob prawnych oraz osiedlanie w
nieruchomosciach obywateli obcych panstw pod jakimkolwiek
tytulem prawnym, sa niewazne i nebyle.

Ten obowiazujacy jak dotychczas Dekret Prezydenta Rzeczypospolitej Wladyslawa Raczkiewicza i sygnowany przez Prezesa Rady Ministrow Wladyslawa Sikorskiego wyjasnia wszystko na temat zlodziejstwa w Rozwadowie nieruchomosci obywateli polskich narodowosci zydowskiej wiec nie ma nic przeciwko temu aby wrocily one w posiadanie przez prawowitych wlascicieli a obecni "administratorzy" zaplacili odszkodowanie za bezprawne uzytkowanie od 1939 roku do dnia dzisiejszego.
Komuch Cimoszewicz to potwierdza obudzony z letargu po okresie PRL-u w Krpce nad i - miota sie oburzony na takie akty bezprawia, ktorych byl udzialowcem i podnosi, ze prawa wlasnosci zostaly naruszone a wlasnosc jest niezbywalna.

Ustawa 447 jest tylko preludium do normalizacji praw wlasnosciowych i nalezy ja rozumiec, ze nastepnym krokiem bedzie Ustawa w/s zlodziejstwa na zasadach Reformy Rolnej z 1944 roku wiec fornale, ktorzy sie bezprawnie na niej uwlaszczyli zostana zmuszeni do zwrotu nieruchomosci prawowitym wlascicielom.

~konpolski

Brawo Panowie!!

~Niemcy

Hausner daje czasu na fejsie ale dziwne bo ma niemieckie nazwisko a tak noe lubi Niemców i Żydów

~Danyś

Brawo! Tak trzymać. Bo jak sobie pozwolimy wyjść na glowe to nasze prawnuki beda jeszcze spłacać. Spłacać gruzy z kamienic... Bo przeciez malo sie ustalo... a to co stoi to my odbudowalismy za nasze pieniadze naszymi rekami a gdzie wtedy byly żydy? A no uciekły w poplochu do Stanów i to nie uciekli biedni bo biedni zginęli tylko bogaci którzy wyłożyli kasę Niemcom po 1 wojnie aby sie odbudowali i zbroili do zrobienia czystki z biednymi żydami w polsce... Pozatym wszystcy w PO to są ludzie pochodzenia żydowskiego i im na rękę przejąć rozsprzedać sprywatyzować majatek Polski.
Caly Gdanśk to dawne wolne miasto pełne Niemcow i żydow....

~babcia

mało im zielonych amerykanskich to jeszcze wyciagaja łapy po złotówki....zachłanny naród...precz!!! DZwoncie do Berlina tam jest winowajca wojny.

~@Jarodonald

Daj sobie doopie siana albo zrób sobie lewatywę keśli ci psychiatra nie pomaga. A ty co robisz hejtując na wszystkich forach PiSmatoły?

~Edi

Tylko Konfederacja!!!!!!! , czy Polak może oddać swój głos na sługusów amerykańskich żydów?, czy można głosować na PIS któremu nie przeszkadza zabijanie, bezbronnych, nienarodzonych dzieci?!!!! Lucjusz wybacz...

~POLAK

JEDNA RACJA KONFEDERACJA! 30 LAT RZĄDÓW ZDRAJCÓW OJCZYZNY Z UKŁADU MAGDALENKOWEGO W ZUPEŁNOŚCI WYSTARCZY!

~obyw

Po złożeniu podpisu nie zapomnijcie zagłosować na listę nr 1 - KONFEDERACJA, która jako jedyne ugrupowanie stanowczo sprzeciwia się roszczeniom organizacji żydowskich, w przeciwieństwie chociażby do PiS, który prowadzi zakulisowe rozmowy z przedstawicielami Izraela.

~Zofia

Tofilski startował do sejmiku z listy PIS a teraz już wyemigrował do inicjatywy.
Co na to partia ?

~Zofia

Dodałam komentarz na innym portalu ale się powtórzę. Ci panowie się obudzili teraz a radny Hausner z Kukiz'15 na swoim Facebooku mówi o tym problemie już od kilku miesięcy. Świetne artykułu opublikował na temat ustawy 447 jak również o projekcie Kukiza Anty447, którą rzad wycofał z obrad sejmu. Jak widać w Stalowej Woli to tylko on nie boi się mówić prawdy tak o sytuacji w Polsce jak i w Stalowej Woli.

~bbb

Cwaniaczki znalazły kolejny sposób na wyciągnięcie pieniędzy od naiwnych.

~RenataB

Tylko Zjednoczona P. !

Głosujemy na Listę Nr 4.

Reszta von !!!

~pytanie

To chyba winni powinni się tłumaczyć. Co robi cały rząd w tej sprawie ?

~Polak

Brawo! Gdzie w sobotę najbliższą mogę popisać protest?

~Ola

Proszę o info gdzie i kiedy te podpisy będą zbierane , wielu moich znajomych chce złożyć swój podpis.

~MARIO

Brawo Panowie! Problem jest bardzo poważny i musimy się nie bać o nim głośno mówić! Takich inicjatyw nam właśnie potrzeba jak najwięcej!

~kris35

Precz z szytami.

citizen

tak 3mac ja juz podpiasłem !!!