Ulica Dąbrowskiego w przyszłym roku?

Image

Powiat stalowowolski będzie się ubiegał o pozyskanie dofinansowania na modernizację ulicy Dąbrowskiego. Jeśli się uda, inwestycja ruszy w 2020 r.

W marcu br. Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie opracowania dokumentacji projektowej na przebudowę ulicy Dąbrowskiego w Stalowej Woli. Choć droga należy do powiatu, prezydent od dawna deklaruje chęć współpracy w zakresie modernizacji tej ulicy.

- Jeżeli chodzi o ulicę Dąbrowskiego, to tam wniosek będzie składał pan starosta do Funduszu Dróg Samorządowych. My będziemy uczestniczyć finansowo i organizacyjnie w tym przedsięwzięciu, jako partnerzy. Deklaracja pana starosty jest taka, że latem będzie składał wniosek o dofinansowanie. W tym roku byłyby poniesione koszty, z punktu widzenia wypłaty odszkodowań, za zajęcie nieruchomości prywatnych, a w przyszłym roku ruszyłaby realizacja rzeczowa inwestycji- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Gmina Stalowa Wola ze swojej strony zadeklarowała pokrycie całkowitych kosztów związanych z m. in.: odszkodowaniami, kosztami wkładu własnego do wniosku o dofinansowanie i kosztami niekwalifikowanymi w ramach pomocy finansowej między jednostkami samorządu terytorialnego. Po zrealizowaniu zadania oraz po zakończeniu trwałości projektu Powiat Stalowowolski przekaże Gminie Stalowa Wola całą inwestycję.

Plan jest taki, że ciężar komunikacyjny z ulicy Rozwadowskiej zostanie przeniesiony na ulicę Dąbrowskiego i ulice do niej przyległe. Zadanie jest bardzo ważne z punktu widzenia planowanej rewitalizacji rozwadowskiego rynku. Jak podkreśla prezydent miasta, jeszcze w tym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg dotyczący prac na Rynku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

@znawca
Bo jako mieszkaniec zapłaci za te fanaberie?

@gogo
Na ul. Dąbrowskiego jest całkiem sporo dorodnych drzew. Będzie ostre rżnięcie.

~siwy

bez sensu ze w przyszłości ulica rozwadowska ma być jednokierunkowa. rynek zdziczeje na maxa

art2deco

Rozwadów stal się liderem inwestycyjnym, za nim długo długo nic.

~gogo

ciekawe ile drzew wytną?, ludzie interesujcie się, i reagujcie przed faktem,nie dajcie zrobic pustyni

~ekspert

do jarodonald jesli to prawda to powinny tym się zająć organy dyscyplinarne UM

~znawca

podatnicy o co cię to obchodzi ?

~podatnicy

A przy okazji jak stoi sprawa odszkodowania za zniszczenie prywatnej własności (budynku) na bazarze bo nic nie piszecie ?Ile nas podatnikow będzie kosztowac to wyburzenie samowolne ?