Uroczyste podpisanie umowy

Image

W Stalowej Woli miało miejsce podpisanie umowy na wykonanie dokumentacji dla inwestycji pod nazwą: Budowa drogi ekspresowej S74 na odcinku Opatów – Nisko.

Spotkanie, na które zaproszono dziennikarzy miało miejsce 20 maja 2019 r. w budynku Urzędu Miasta przy ul. Kwiatkowskiego. Podczas niego została podpisana umowa na wykonanie dokumentacji projektowej Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego (STEŚ) oraz materiałów do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej (wraz z analizą i weryfikacją wariantów zarekomendowanych z etapu Studium Korytarzowego) dla ok. 71 km S74 (droga ekspresowa) na odcinku Opatów – Nisko z firmą Transprojekt Gdański sp. z o.o. Wartość umowy to 10 272 960 zł.

Droga ekspresowa S74 to ważna trasa łącząca węzły autostradowe w województwie łódzkim z regionem świętokrzyskim i podkarpackim. Dzięki temu połączona zostanie Polska południowo- wschodnia z centrum kraju ułatwiając mieszkańcom sprawniejsze poruszanie się po tej części kraju.

Zamówienie ma być zrealizowane w ciągu 15 miesięcy od daty podpisania umowy.

Inwestycja obejmowała będzie budowę pełnego zakresu drogi ekspresowej klasy S na odcinku od Opatowa (węzeł „Okalina” – bez węzła) na terenie województwa świętokrzyskiego i włączenia do realizowanej drogi ekspresowej S19 w Nisku (węzeł „Zapacz” – z węzłem) na terenie województwa podkarpackiego wraz z węzłami, skrzyżowaniami, miejscami obsługi podróżnych, drogami poprzecznymi i drogami dojazdowymi zapewniającymi dostęp do drogi publicznej oraz usunięciem kolizji z infrastrukturą techniczna nie związaną z drogą.

W uroczystości udział wzięli podsekretarze stanu w ministerstwie infrastruktury, politycy, przedstawiciele GDDKiA, przedstawiciel firmy podpisującej umowę.

Jak powiedział bezpośrednio przed podpisaniem umowy prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, umowę podpisywano w miejscu symbolicznym dla COP. Na Kwiatkowskiego zapadały już decyzje istotne dla całego okręgu, stąd wybór tego budynku.

- Droga szybkiego ruchu S74 nawiązuje do tej genialnej idei, która realizowała się tutaj 80 lat temu. Plany zostały przez wojnę i inne problemy zatrzymane. Można powiedzieć, że dzisiaj, po 80 latach spotykamy się tutaj przy podpisaniu umowy, która otwiera nam całkowicie nowe horyzonty, która pozwoli na otwarcie naszych miast, naszych samorządów na centralną Polskę, ale również włączy nas w cały system autostradowy i innych dróg szybkiego ruchu na terenie naszej Ojczyzny. Dlatego jest to wielki dzień nie tylko dla Stalowej Woli, ale również dla miast, które z nami tworzą czwórmiasto, dla: Niska, Tarnobrzega, Sandomierza- mówił Lucjusz Nadbereżny.

Jak podkreślił prezydent, dzisiejsze wydarzenie zamyka pewną triadę decyzji podjętych w ostatnim czasie (trzeci most na Sanie, budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska oraz wykonanie dokumentacji na budowę drogi ekspresowej S74 Nisko- Opatów).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~jan

.... dorośli ludzie, w pewnym wieku po prostu nie wypada się wygłupiać. Zamiast organizować kolejne przedstawienie niech lepiej posprzątają po sobie koło Vivo, usypali podłużną pryzmę piachu i zostawili, było ich tam chyba z piętnaście osób, rozplantowanie tego zajęłoby im pięć minut, w niedzielę nikt tam nie zaparkuje, i jak ludzie maja nie przeklinać bezmyślnej władzy.

~bembe

@manukun

A po czwarte S74 powinna być kiedyś przedłużona wzdłuż drogi krajowej nr 77 przez Leżajsk i włączać się za Przeworskiem w autostradę A4 w celu połączenia z Ukrainą!!!!!!!!!!!!!!!

~Nomix

To by trzeba najpierw kościołowi za darmo przekazać a dopiero później matołusz by kupił

~Sygnalista

Dajcie znać Mateuszowi może kupi jakąś działkę przez którą przebiegać będzie ta trasa.

~bembe

@manukun

A po czwarte S74 powinna być kiedyś przedłużona wzdłuż drogi krajowej nr 77 przez Leżajsk i włączać się za Przeworskiem w autostradę A4 w celu połączenia z Ukrainą!!!!!!!!!!!!!!!

~Jelcz

Po czwarte znajdź sobie babę.

manukun

@jonsnow
Nikt nie wyda zgody na budowę drogi ekspresowej przez środek lasu - to po pierwsze. Po drugie, stalowa mieszka w mieście, nie na terenach wiejskich - tam jest inna gmina. Po trzecie - S74 będzie mieć kontynuację w DK74 w Janowie Lubelskim, więc logiczne, że będzie kończyć się w węźle najbliżej tego miasta.

To nie jest droga, która ma skrócić dojazd do Rzeszowa...

~prawica

witamy pseudoprawicę z pis, Białoruś i Kuba umiech

~Cccp

Witamy opozycję na forum. Mamy was w dupie !
I wasze wypociny też.

~Olo

strategicznie będziemy jeździć po krówki do Opatowa a nie kupować z miejscowej mleczarnii umiech

~Anoaano

Jak zwykle PiS spełnia obietnice PO. Widać która partia potrafi obiecywać A która robić.

~@hallo

Tyle mają z tym wspólnego co mój kanarek ze śpiewakiem operowym

~Klops

Manukun jesteś najwieksza partyjna gnida na forach całego Podkarpacia.

~ks_kaska

do tej pory nisko się zapadnie i będzie piękne jezioro

JohnSNOW

Inwestycja OK. Ale przebieg trasy jest okropny. Szosa przeora Brandwicę, Jastkowice, Chłopska Wolę, Pysznicę, Zarzecze. Tylko kilkaset metrów od domów. W okolicy gdzie żyje cała Stalowa. Tam gdzie nie ma przemysłu i są fajne tereny mieszkalne i rekreacyjne. Dlaczego nie biegnie ta droga koło HUTY i przez las aby łączyć się w lesie koło planowanej bocznicy LHS w Nowosielcu????? przecież to naturalne rozwiązanie. Cały ruch z HUTY będzie wyprowadzony od razu w las... a nie teraz wszystko będzie huczeć i szumieć i warkotać i smrodzic pod nosami ludzi . JAKI mądry innzynie to wymyślał i czym się sugerował?? Brak słów. Droga OK..ale jak już biegnie to przez wszystkie okoliczne miejscowości i .. będzie super teraz pod nosem mieć kawał autostrady - i to dotyczy połowy ludzi z tego terenu

~Kadet i

Oby z tą drogą nie było tak jak z nowym polskim promem że stoczni w Szczecinie . Z wielką pompą położono stępkę pod budowę tego promu przez panią premier Beatę , i co ...? I cisza . Nigdy nie powstał nawet projekt tego promu , stępka już dawno zardzewiała , ale sukces odrodzenia polskiego przemysłu stoczniowej został odtrąbiony ! A stocznia szczecińska coraz bliżej dna finansowego !

~hallo

Proszę mi wytłumaczyć co z tą umową mają wspólnego p. Sagatowska i LN? Czy są stroną w zawartej umowie czy to tylko lans kampanijny? Wybranie salki upstrzonej kiczem to przejaw megalomanii p. Nadbereżnego bo mozna było tą umowę podpisać równie dobrze w Hutniku czy w budynku UM. Jak można aż tak się wygłupiać?

~Piwniczanka 2

Odpowiedz - dziękuję bardzo .

manukun

@maniek
Porównujesz projekt rządowy z projektem osiedlowym? Brawo! Partia musi być z ciebie dumna!

~Komu, komu?

Przed wyborami PiS zachowuje się jak stara prostytutka wszystkim daje byle utrzymać się w branży.

~gdzie edziu

Gdzie jest słynny „edziu”? Może pojechał znowu po pietruszkę do Sandomierza? A może po buraki? No ale po co burakowi buraki?

~XYZ

Brawo, łatwiej na zachód będzie z tej naszej dziury do pracy wyjechać.

~Adam

Koło vivo powstanie most, który połączy Stalową Wolę z S74.

~Maniek

Nadbereżny S74, a opozycja... park dla psów. Widać różnicę?

~abc

Stalowa Wola lepszego prezydenta nie miała! Brawo Nadbereżny!

~Życzenia

Panie Prezydencie z okazji urodzin życzę dużo zdrowia szczęścia pomyślności i spełnienia marzeń i jeszcze większej motywacji i siły do zmieniania naszego miasta i regionu wszystkiego najlepszego

~Miś

Wiesz co robi ta S74? Ona odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest droga na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tą S74? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo”

~Sześć 6 7

Poziom wpisów i hejtu opozycji niżej dna. Widać brakuje władzy, brakuje koryta...

~Dok

Umarł "walenizm", niech żyje DEBILIZM. NIECH ŻYJE! Łubu dubu łubu dubu... umiech

~Informator

Nadberezny Opozycja 90 :10