Trzech chętnych na budowę pętli autobusowej wraz z drogą dojazdową

Image

Miasto może nieco zaoszczędzić na budowie nowego węzła komunikacji publicznej w rejonie ulicy Sandomierskiej w Stalowej Woli. Trwa weryfikacja ofert wykonawców.

Nowy węzeł komunikacji miejskiej ma składać się z 2 części: dojazdowej i parkingowej. Będzie on wykorzystywany zarówno przez samochody osobowe, jak i autobusy. Firma, która będzie realizować zadanie wykona prace związane z odwodnieniem co da możliwość włączenia się do kanalizacji deszczowej przy ulicy Sandomierskiej. W ramach tego zadania zostanie zainstalowane także nowe oświetlenie. Nowy węzeł komunikacyjny ma być gotowy w połowie września br.

Wartość tego zadania wyceniano na 1,4 mln zł. Po otwarciu ofert okazało się, że 2 z 3 nadesłanych propozycji opiewa na mniejsze kwoty: około 1,28 i 1,84 mln zł. Każdy z oferentów gwarantuje 7- letni okres gwarancji i rękojmi.

Przypomnijmy, że plany związane z budową tego węzła komunikacyjnego wiążą się z likwidacją zatoki autobusowej na rozwadowskim rynku. Chodzi o to, by w centrum Rozwadowa zatrzymywały się jedynie autobusy elektryczne.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kolejarz

To typowy projekt pod jedna osobe moze dwie zeby mogły wsiasc sobie w pociag pospieszny do Warszawy ,lub do Przymysla przez Rzeszów ,bo w Pilchowie to nie podoba sie.Moze ta osoba bedzie pracownik kolejowy dojezdzajacy do Lublina lub gdzies indziej.My chcemy miec przystanek w Centrum miasta a nie poza miastem.Urzedasy znowy nas kiwaja i oszukuja.Chory pomysł i tyle.

~xyz

Specjalnie tego nie opisują żeby ludzie nie protestowali. Jakby ludzie wcześniej wiedzieli co, jak i gdzie to mogłoby być różnie, a tak to rzucą mapę na sztukę i powiedzą potem , że nikt nie protestował że np. zabierają komuś kawałek działki. To są ich metody.

~kreska

i po co wstawiać takie mapy do publicznej wiadomości jak z nich nic nie wynika- to sa plany dla wykonawcy , nie dla nas mieszkańców. jeżeli chcecie byśmy coś z tego wiedzieli opiszcie je ulicami, kierunkami... czymkolwiek , tak byśmy coś z tego wiedzieli