Trzech chętnych na budowę pętli autobusowej wraz z drogą dojazdową

Image

Miasto może nieco zaoszczędzić na budowie nowego węzła komunikacji publicznej w rejonie ulicy Sandomierskiej w Stalowej Woli. Trwa weryfikacja ofert wykonawców.

Nowy węzeł komunikacji miejskiej ma składać się z 2 części: dojazdowej i parkingowej. Będzie on wykorzystywany zarówno przez samochody osobowe, jak i autobusy. Firma, która będzie realizować zadanie wykona prace związane z odwodnieniem co da możliwość włączenia się do kanalizacji deszczowej przy ulicy Sandomierskiej. W ramach tego zadania zostanie zainstalowane także nowe oświetlenie. Nowy węzeł komunikacyjny ma być gotowy w połowie września br.

Wartość tego zadania wyceniano na 1,4 mln zł. Po otwarciu ofert okazało się, że 2 z 3 nadesłanych propozycji opiewa na mniejsze kwoty: około 1,28 i 1,84 mln zł. Każdy z oferentów gwarantuje 7- letni okres gwarancji i rękojmi.

Przypomnijmy, że plany związane z budową tego węzła komunikacyjnego wiążą się z likwidacją zatoki autobusowej na rozwadowskim rynku. Chodzi o to, by w centrum Rozwadowa zatrzymywały się jedynie autobusy elektryczne.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.