Miasto bierze się za komary

Image

34 złotych i 80 groszy za hektar. Tyle będzie kosztowało zrobienie oprysków w ramach działań mających na celu zwalczanie komarów na terenie Stalowej Woli.

Do przetargu na wykonanie odkomarzania przystąpiło 5 oferentów. Były to firmy z miejscowości: Brzeg, Rzeszów, Mrowla, Świętochłowice, Grodków. Najwyżej oceniona została oferta rzeszowskiej firmy, która w minionych latach wielokrotnie wygrywała przetarg na realizację tych działań. Zwykle miasto na ten cel wydawało między 28 a 35 tys. zł.

Odkomarzanie ma kosztować 34,80 zł za hektar, tymczasem firma ma podjąć swoje usługi na powierzchni około 560 ha. Akcja będzie realizowana w godzinach między 19.00 a 23.00. Usługa ma być aktywna od chwili podpisania umowy do końca września 2019 roku.

Opryski będą wykonywane na następujących osiedlach: Hutnik, Metalowców, Skarpa, Zasanie, Podlesie, Młodynie, Poręby, Piaski, Sochy, Rozwadów, a także na terenach od ul. Działkowej w stronę Sanu, przy ogródkach działkowych Hutnik II i San, przy ogródkach na os. Karnaty, na terenie MOSiR-u, w parku przy ul. Narutowicza, w Parku Charzewickim, w Ogrodzie Jordanowskim oraz na błoniach.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~jozik

a w parku kolo torow nad rzeczka? zapomnielisie.????..park linowy,,kapielisko!!!!!!!

xlman

Czyli że będą pryskać co wieczór ?

~terminator

@ALLO. JESTES IDIOTA

~cdn

oki - ty pierwszy nad san wystawisz gołą dupe i jeszczr paru i opryski będą niepotrzebne

~oki

wyciąć wszystko, wybetonować, pozbawić cienia i ptactwa. a potem lać chemię ... plan jak od Geobelsa

~allo

jzm jedź to powiedz parasolom za wisłe

~KOMAR

I TAK NAS NIE WYTRUJECIE. a TERAZ TO NAWET BEDZIEMY KASAC WAS JESZCZE BARDZIEJ. wYKASAMY ZWLASZCZA TYCH GLUPICH. BZZ BZZ.

~KOMAR

MOZECIE SOBIE JE PRYSKAC. I TAK WAS ZJEDZA. Z NATURA JESZCZE ZDAEN KRETYN NIE WYGRAL I NIE WYGRA. POZDRAWIAM KUMATYCH BO NA NIEOGARNIETYCH NO NAWET SZKODA SLOW.

~KOMAR

WYTRUC WSZYSTKIE KOMARY. BO CO?? BO GRYZA?? JESTESCIE STADEM IDIOTOW KTORYM PRZESZKADZAJA KOMARY. JUZ WIELE LAT TEMU KTOS MADRY A NIE TAK JAK WY DEBILE ZAUWAZYL ZE KOMARY TNA W BARDZO WAZNYCH MIEJSCACH. JESLI KTOS CHORUJE TO KOMAR BEDZIE GRYZL TE WLASNIE CHORE MIEJSCE. ZWIERZETA OWADY ITP ORGANIZMY MAJA WIECEJ ROZUMU OD NIEJEDNEGO INTELIGENTA PO STUDIACH. CIEMNOTA NIEDAWNO ODKRYLA ZE PESTKI I RESZTKI KTORE WYRZUCAMY Z OWOCOW SA ZDROWSZE OD SAMEGO MIAZSZU. CIEKAWE. MALPY TO WIEDZIALY SETKI JAK NIE TYSIACE LAT TEMU O TYM. JESZCZE DOCHODZI ODKOMAZANIE. CZY KTOS SIE ZASTANAWIAL CZY ODKOMARZANIE JEST ZDROWE DLA CZLOWIEKA? KOMAROW SIE BOICIE A CHEMII W POWIETRZU NIE? NO ALE PRZECIEZ WY JESTESCIE MADRZY. CHEMIA W POWIETRZU W ZYWNOSCI CHEMIA WSZEDZIE. WYMORDOWAC WSZYSTKO CO SIE RUSZA TYLKO DLATEGO ZE KTOS TAK POWIEDZIAL. BANDA DEBILI. WAS POWINNO SIE ZAGAZOWAC.

~Moskitman

Łapska precz bzzz od komarów. Wspaniałe stworzenia bzzz.
Krew i honor ponad bzzz wszystko!

~rox

przecież to na pewno źle działa na ludzi i zwierzęta, opanujcie sie, nie chce tego wdychac przez 4 miesiące!!!!,nie wycinajcie drzew, nie dewastujcie przyrody!, będą ptaki, nie będzie komarów w sposób naturalny!, nie zgadzam sie na trucie!!!!!!!,czy ktoś mnie zapytał o zdanie?????

~he hee

przed wystawieniem niech sie zaszczepia od wszelakiego plugastwa aby nie wywołas jakiejs cholery.A co do mózgu to trza go miec byle nie był to ptasi mózdzek.Ot takie tam spostrzezenia

jzm

allo -ciemniaku a wiesz skąd są alergie, nowotwory pluc np.? z tej chemi, a może lepiej zadbać o ptaki i będziemy zdrowsi? no ale trzeba mieć mózg żeby to zrozumieć

~allo

No ciszej o tej walce z komarami bo zaczynają działać ekolodzy A może w ramach obrony przyrody ci miłośnicy wystawią gołe d.... i dadzą popis swojej miłości do przyrody ;)