XXXI Międzynarodowy Uliczny Bieg Konstytucji 3- go Maja

Image

W strugach deszczu, w chłodzie i trudnych warunkach, odbył się tegoroczny Międzynarodowy Uliczny Bieg Konstytucji 3- go Maja. Tradycyjny bieg odbywa się w Stalowej woli niezmiennie od 31 lat. Jest to najstarszy bieg uliczny rozgrywany w mieście. Najbardziej spektakularny jest bieg główny na 5000 m. Jego klasyfikacja wygląda następująco:

Kobiety i mężczyźni – klasyfikacja generalna i w kategoriach wiekowych oraz wózki.

K, M16 – 16-19 lat[n] K, M20 – 20-29 lat
K, M30 – 30-39 lat
K, M40 – 40-49 lat
M50 – 50-59 lat
K 50 – 50+
M60 – 60-69 lat
M70 – 70+
[p]Dzieciaki, w swoich biegach otrzymali dyplomy i medale. W biegu głównym nagrodami są: dla zawodników, którzy ukończyli bieg na miejscach od 1 do 250 otrzymali na mecie pamiątkowe medale. Za miejsca I – III w klasyfikacjach generalnych OPEN kobiety i mężczyźni otrzymają puchary i nagrody pieniężne (600, 400, 300 zł). Za miejsca I – IV w poszczególnych kategoriach wiekowych zawodnicy otrzymają nagrody pieniężne (120, 100, 80, 60 zł).

O tym, że bieg jest bardzo znany i ceniony świadczy gama krajów, z których pochodzą zawodnicy. W tym roku na liście startowej znalazło się ponad 200 osób. Biegacze przybyli do nas, oprócz Stalowej Woli, między innymi z takich miejscowości jak: Agatówka, Annopol, Biłgoraj, Boguchwała, Brzostowa Góra, Cholewiana Góra, Dębica, Frampol, Gdańsk, Gorzyce, Grębów, Ivano-Frankivsk, Iwonicz Zdrój, Jagiełła, Jamnica, Jankowice, Janów Lubelski, Jarosław, Jastkowice, Jelna, Jeżowe, Kamień, Katowice, Kielce, Kolomya, Komorów, Korabina, Kraków, Krzaki, Leżajsk, Łukawiec, Mielec, Modliborzyce, Nisko, Nowa Dęba, Opatów, Ostrowiec Świętokrzyski, Przemyśl, Przędzel, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Ropczyce, Rzeczyca Mokra, Sandomierz, Turbia, Ulanów, Lublin, Pilchów, Ruda, Rudnik nad Sanem, Rzeszów, Sokołów Małopolski, Sulejówek, Tarnobrzeg, Warszawa, Winnica, Wólka Tanewska, Wrocław, Zabrnie, Zaleszany, Zarzecze, Zawidza.

W biegu głównym zwycięzcą został Didovodiuk Dmytro z Ivano-Frankowska na Ukrainie (jego żona Olesja była najlepsza wśród kobiet). Jako drugi na metę przybiegł pochodzący z Maroka Olasro, trzeci- Patryk Pawłowski.

Materiał video
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~anna

Do biegacz
Zapraszam do biura klubu rozliczymy imprezę a potem podzielimy się zyskiem z imprezy. Jeżeli Pan kogoś oskarża to proszę mieć na tyle przyzwoitości żeby podpisać się pod oskarżeniami swoim imieniem i nazwiskiem. Jeżeli miał Pan zastrzeżenie to powinien był je Pan zgłosić do biura zawodów. Pan Anioł też był obecny na imprezie wiec trzeba było przedstawić mu swoje żale prosto w oczy a nie przyjść do domu i w komentarzach kogoś oczerniać. TCHÓRZ

~POLAK

z roku na rok coraz gorsza organizacja. Pan Aniol juz nie mlody nie ma juz tyle werwy jak dawniej a ci mlodzi w klubie to nieporozumienie. Bez Pana Aniola to sie tam zaplacza. Oczywiscie Panu Aniolowi zycze 100lat bo bez niego oni zgina. On jeden trzyma to w kupie. Pozdrawiam pana panie Stanislawie.

~Stalówek

Słaba organizacja.Mniej uczestników z racji pogody,nawet ciepłej herbatki czy jakiejś grochóweczki nie było.Medale dla pierwszych 6 zawodników (jeśli chodzi o dzieci).

~falkonetii

Dobra zmiana jest także w KSS viktoria, ale prosze nie mowic ze p.Anioł zabrał kasę ,bo to już pomówienie

~marco220771

Ukraińca i tego pana z Maroko poddać badaniom na doping wyniki będą ciekawe

~biegacz

Organizacja kiepska, wpisowe 30zł i oprócz koszulki nic nie było w pakiecie, nawet poczęstunku po biegu ( nigdzie jeszcze nie spotkałem się z czymś takim ) wyniki są już na timekeeper ale z błędami. Sponsorzy nie byle jacy, ale jak się zgarnia dla siebie kasę panie Anioł to dla biegaczy nie ma i na oprawę biegu. Jedyny plus to od 30 lat pierwszy pomiar elektroniczny chociaż z błędami. Dla dzieciaków obowiązkowo medale powinny być a nie dyplomy papierowe :(
Na dużej większości biegów dla młodzieży są medale ( przecież to nie są duże pieniądze, a radość dzieci ogromna byłaby. Ogólnie kicha :(

~Startujący

A gdzie wyniki ??!!

~ciekawa

Kto stoi na podium? Kto zwyciężył???????

~mlody87

zamiast dyplomów czy pucharów woleli dać 30 zł w kopercie

~Marta

Moje dziecko zajęło 5 miejsce i musiało się z ojcem po dyplom wracać bo nikt nie raczył mu dać, kiepska organizacja moi drodzy...

~Kasia

Zamiast wynikow, zwycięzców czytamy nazwy wioch.....piekny opis