Kara 333, 8 mln zł z odsetkami dla Elektrociepłowni

Image

Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie wydał wyrok w sprawie z powództwa Abener Energia przeciwko Elektrociepłowni Stalowa Wola. ECSW ma zapłacić gigantyczną karę.

W komunikatach podano: "Na mocy wyroku Sądu Arbitrażowego ECSW została zobowiązana do zapłaty na rzecz Abener Energia kwoty 333 793 359,31 zł wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie oraz kosztami postępowania arbitrażowego".

Chodzi o rozwiązany kontrakt zawarty pomiędzy hiszpańską firmą Abener Energia (generalny wykonawca) i Elektrociepłownią Stalowa Wola na budowę bloku gazowo- parowego o mocy ok. 400 MW z członem ciepłowniczym. O sprawie pisaliśmy już wielokrotnie na łamach portalu.

Od wyroku Sądu Arbitrażowego przysługuje odwołanie do sądu powszechnego.

Budowa bloku gazowo – parowego o mocy elektrycznej 450 MW oraz 240 MW mocy cieplnej miała zostać oddany do użytku pod koniec 2015 roku lub na początku 2016 roku. Blokiem zarządzać miała spółka celowa Elektrociepłownia Stalowa Wola, w której PGNiG TERMIKA i TAURON Wytwarzanie posiadają po 50 procent udziałów. PGNiG i Tauron podpisały umowę z firmą Abener na budowę bloku gazowo-parowego w kwietniu 2012 roku. W styczniu 2016 roku Elektorciepłownia odstąpiła od kontraktu z Abener Energia uzasadniając to naruszeniem harmonogramu i istotnych warunków technicznych kontraktu mających wpływ na bezpieczeństwo i bezawaryjność pracy bloku, a także efektywność i koszty jego pracy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~lapa w lape

hiszpan miliony musiał podsunąć w Arbitrażowym, że mu aż tyle naliczyli

~inzynier

Ci hispanie myśleli że przyjechali do afrykańskiego kraju i że będą kręcic lody, firma degenerat która jest w stanie upadłości i jeszcze podskakują bo co im zostało a na końcu dostaną środkowy palec do góry.