Ile będzie kosztować Centrum Aktywności Seniora?

Image

Sprawdziliśmy jakie koszty poniesie miasto w związku z planami budowy Centrum Aktynowości Seniora. Zadanie to będzie realizowane z własnych środków.

Nastąpiło już otwarcie ofert w ramach przetargu na Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach inwestycji Budowa Centrum Aktywności Seniora. Na wykonanie tego zadania miasto planowało przeznaczyć 4,2 mln zł. W przetargu wzięły udział 2 firmy, których propozycje oscylowały między 4,29 mln zł a 4,68 mln zł. Tańszą ofertę złożyła firma z Niska. Obaj oferenci deklarują 7- letni okres gwarancji i rękojmi.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej 400 tys. zł z kwoty, która miała być przeznaczona na CAS przeniesiona na inny cel. Jak wyjaśnił prezydent miasta było to podyktowane zmianą harmonogramu prac związany z tym zadaniem. Budowa centrum odbędzie się w przyszłym roku. Włodarz miasta zaznaczył, że przeniesienie części środków na inny cel nie jest jednoznaczne z tym, że inwestycja nie zostanie zrealizowana.

Przypomnijmy, że Lucjusz Nadbereżny przedstawił plany związane z budową Centrum Aktynowości Seniora podczas kampanii wyborczej w ubiegłym roku. Od samego początku zadanie to jest konsultowane ze środowiskiem senioralnym, ze stalowowolską Radą Seniora. Zgodnie z oczekiwaniami osób, które będą korzystały z tego centrum, planuje się usytuowanie go w centrum miasta, w budynku należącym do Spółdzielni Mieszkaniowej, w Centrum 4. W obiekcie ma pojawić się winda, która ułatwi poruszania się osobom starszym. Seniorzy będą mieli do swojej dyspozycji dużą powierzchnię- prawie 1000 m2. Będzie tam m.in. sala widowiskowo- artystyczna, kawiarnia, sale tematyczne, w tym do prac ręcznych, fitnessu, ćwiczeń fizycznych, zajęć wokalnych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
pionek

Senior jest czescia tej wspolnoty, ktora zamieszkuje miasto. Czy to sie komus podoba, czy tez nie, seniorzy stanowia wcale niemaly odsetek mieszkancow i nic nie wskazuje na to, ze w najblizszym czasie to sie zmieni. Chociazby z tego wzgledu deczyzje jaka podjal samorzad w kwestii utworzenia centrum, gdzie beda mogli sie spotykac seniorzy, uwazam ze wszech miar za sluszna i potrzebna. Prezydent Nadberezny w mojej ocenie jest czlowiekiem, ktory uwaznie slucha tego, co mowia mieszkancy na spotkaniach. Tak bylo i z utworzeniem centrum seniora. I bardzo dobrze.

~inteligent

Do manekin, ty się martw o długi kóre ci zagwarantowało PELO przez 8 lat jak siedzieli przy korycie w WARSZAWIE bo to ponad 1 bilion zlotych. Będziesz ten dług spłacał do końca życia i jeszcze twoje dzieci i wnuki jeśli ich masz.

~inteligent

Do manekin, ty się martw o długi kóre ci zagwarantowało PELO przez 8 lat jak siedzieli przy korycie w WARSZAWIE bo to ponad 1 bilion zlotych. Będziesz ten dług spłacał do końca życia i jeszcze twoje dzieci i wnuki jeśli ich masz.

kabi

wasz_ojdyr, a co będzie robić mennica? Zamkną ją?

kabi

manukun, a co ciebie obchodzi zadłużenie? Nie masz swoich problemów? Masz żonę to się nią zajmij bo ci pójdzie na bok.

manukun

Nic się nikomu nie należy. Mieszkańcy słono zapłacą za beztroskie rządy partii politycznych w mieście. Zadłużenia ponad 200 baniek, a nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja finansowa Stalowej Woli miała się poprawić i spłata tego kredytu miałaby być bezbolesna dla podatników. Otóż nie, będzie boleć.

Żadne centrum seniora nie pomoże zapobiec temu problemowi.

~kika

A na kino Ballada nie ma pieniędzy?

~szacunek

Żeby nawet 50 miionów to centrum kosztowało to i tak tym emerytom się to należy bo dzięki tym emerytom wszystko mamy w naszym mieście.

~Ddd

Prawie 5 baniek, a pewńie więcej na centrum seniora? Nie da się zaadaptować do tego celu istniejących już sal? Ale przeniesienie na przyszły rok wskazuje na to, źe kasa się już skończyła....

~dziadek

A jak tam się odnajdzie taki biedny UB-ek ..który za 2 tysiące złoty emerytury ..nie wyżyje ???...

~jasio

na kawiarnie i tance dla seniorow to jest prawie 5 milionow ale na dopłaty na pampersy dla niepełnosprawnych seniorow to 0 zł słownie zero złotych - pewnie dlatego ze niepełnosprawnych nie widać i na wybory nie chodzą , bo yaka je sprawidliwosc i prawo

~wasz_ojdyr

ktokolwiek przejmie władzę w miescie po pisowcach nie wygrzebie miasta z długów przez dziesiątki lat