Kolejne miliony na Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej

Image

3 mln zł przeznaczyli radni miejscy na roboty dodatkowe przy PCPN w Stalowej Woli.

W autopoprawce do projektu uchwały Rady Miejskiej w Stalowej Woli przygotowanej na sesję 25 kwietnia 2019 r. w sprawie zmian w budżecie miasta na 2019 roku oraz zmieniającej uchwałę budżetową Miasta Stalowa Wola na 2019 rok znalazł się punkt, na mocy którego przekazano dodatkowe 3 mln zł na zadanie „Utworzenie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli”. Stało się to w związku z koniecznością wykonania robót dodatkowych.

To duża kwota, dlatego też radny Leszek Brzeziński spytał co za te pieniądze zamierza miasto zrobić. [p]- Kwota około 2,5 mln zł jest to kwota, która jest wynikiem niezbędnych prac dodatkowych zlecanych wykonawcy. Są to prace związane z systemami przeciwpożarowymi, systemami teleinformatycznymi, które poprawiają funkcjonalność PCPN- u. Są to również sprawy związane z pewnymi elementami konstrukcyjnymi, które na nasz wniosek zostały poprawione, czy kwestie wpływające na utrzymanie, jeżeli chodzi o dodatkowe płytki, dodatkowe elementy wyposażenia. Łączna kwota wszystkich zadań dodatkowych, które w tej chwili są w przygotowywanym aneksie, to jest 2,5 mln zł. Druga kwota jest przewidziana na prace dodatkowe. Jeszcze nie mamy rozstrzygnięcia czy będzie wykonywał je bezpośrednio główny wykonawca, czy będą to prace zlecane odrębnym zamówieniem. Dotyczy to budowy dużego parkingu, który będzie się znajdował pomiędzy trybuną główną a boiskiem sztucznym przykrytym balonem oraz zmiany miejsca hydroforni wraz ze studniami i systemem nawadniania. To są studnie, które powinny już dawno stamtąd zniknąć. Nie było to objęte pracami projektowymi, zamówieniem w ramach takiego już porządkowania całości placu Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. Podjęliśmy decyzję, że powinna być zmiana miejsca funkcjonowania tych hydroforni i zbiorników wodnych- powiedział prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Umowę dotyczącą utworzenia Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej podpisał prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny oraz wiceminister sportu Jarosław Stawiarski w październiku 2016 roku. To ogromna inwestycja, w ramach, której powstaną 3 pełnowymiarowe boiska, w tym 2 trawiaste oraz jedno mniejsze z zadaszeniem. Powstanie także nowa trybuna. W styczniu mówiło się, że inwestycja ma w kosztować 44 milionów złotych, z czego 15 mln zł stanowi dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dodatkowo miasto złożyło w ubiegłym roku wniosek o zwiększenie zakresu prac przy PCPN o dodatkowe 3,5 mln zł.

Otwarcie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej prawdopodobnie nastąpi w czerwcu 2019 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~grzyb,stal

Czuc tutaj przekretem,bo stadion zamkniety i nic sie nie robi.Kibice wkurzeni do granic wytrzymałosci .A teraz kolejne miliony bo brakuje na dokonczenie.Teraz chyba wiadomo dlaczego budowa staneła na jesieni 2018 ,bo po prostu nie było kasy.

~Brawo

nie za marne grosze wedlug strategi 5 letniej 1-2 pierwsze to wprowadzanie odpowiednich standardow i odluzenie społki co już się udało bo obozy przygotowawcze mieliśmy u siebie za darmo rowniez udalo sie wprowadzic przyzwoite socialmedia teraz czas na dobrych pilkarzy i trenerow czyli gwiazdy z regionu z odpowiednimi papierami nie partacze tylko ludzie na poziomie już prezes mysli o osrodkach szkoleniowych w Janowie Sandomierzu i Ostrowcu aby wylapywac tamtejsze talenty i szkolic pod szyldem Stal Stalowa Wola PSA najpierw strategia uzgodniona z bylym prezesem ekstraklasy ktory zna sie na tym bardzo dobrze a mlodzi zawodncy chociazby dla warunkow treningu jakich nie ma w Polsce zbyt wiele przyjdą pod skrzydła naszego klubu

~jan

... oczekuję że projektanci zabiorą głos w tej sprawie, dziwne jest że inżynierowie doświadczeni w projektowaniu takich obiektów ,,zapomnieli" zaprojektować instalacji teletechnicznej, ppoż. , elementow konstrukcji na bagatela 2,5 mln zł.... albo obiekt został zaprojektowany niechlujnie, albo władze miasta robią z projektantów wała.

meter

A poza tym kto będzie chciał trenować za marne grosze...

meter

Stadion dobra rzecz. Ale płacić za to grube miliony?

~~kibic

Bo to fachowcy z mzb albo spółdzielni mieszkaniowej ekipa powinna budować! nie było by fuszerki.

~odpad

Kochamy tą dyscyplinę - studnia bez dna.

~Renata

Jak dla mnie spoko będzie miejsce, duma w Stalowej Woli

meter

Tanio się sprzedam.

~Apas

Wg. mnie płytki przy wejsciach na trybuny praktycznie wiszą w powitrzy .Podejrzewam ,że będą sie sypać nawet przy oparciu się o nie nie mówiąc już o zfrystrowanych kibicach ...

~urik

Wodeksowi powinni zlecić dodatkowe roboty umiech Prezes tej firmy na pewno sobie poradzi, a firmie się przyda, na sport pójdzie umiech))))))))))))))))))))))))))))))))

~Manukun

Po przeczytaniu tytułu założyłem pampersa i dobrze bo bym miał brudne gacie.