Kolejne miliony na Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej

Image

3 mln zł przeznaczyli radni miejscy na roboty dodatkowe przy PCPN w Stalowej Woli.

W autopoprawce do projektu uchwały Rady Miejskiej w Stalowej Woli przygotowanej na sesję 25 kwietnia 2019 r. w sprawie zmian w budżecie miasta na 2019 roku oraz zmieniającej uchwałę budżetową Miasta Stalowa Wola na 2019 rok znalazł się punkt, na mocy którego przekazano dodatkowe 3 mln zł na zadanie „Utworzenie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli”. Stało się to w związku z koniecznością wykonania robót dodatkowych.

To duża kwota, dlatego też radny Leszek Brzeziński spytał co za te pieniądze zamierza miasto zrobić. [p]- Kwota około 2,5 mln zł jest to kwota, która jest wynikiem niezbędnych prac dodatkowych zlecanych wykonawcy. Są to prace związane z systemami przeciwpożarowymi, systemami teleinformatycznymi, które poprawiają funkcjonalność PCPN- u. Są to również sprawy związane z pewnymi elementami konstrukcyjnymi, które na nasz wniosek zostały poprawione, czy kwestie wpływające na utrzymanie, jeżeli chodzi o dodatkowe płytki, dodatkowe elementy wyposażenia. Łączna kwota wszystkich zadań dodatkowych, które w tej chwili są w przygotowywanym aneksie, to jest 2,5 mln zł. Druga kwota jest przewidziana na prace dodatkowe. Jeszcze nie mamy rozstrzygnięcia czy będzie wykonywał je bezpośrednio główny wykonawca, czy będą to prace zlecane odrębnym zamówieniem. Dotyczy to budowy dużego parkingu, który będzie się znajdował pomiędzy trybuną główną a boiskiem sztucznym przykrytym balonem oraz zmiany miejsca hydroforni wraz ze studniami i systemem nawadniania. To są studnie, które powinny już dawno stamtąd zniknąć. Nie było to objęte pracami projektowymi, zamówieniem w ramach takiego już porządkowania całości placu Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. Podjęliśmy decyzję, że powinna być zmiana miejsca funkcjonowania tych hydroforni i zbiorników wodnych- powiedział prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Umowę dotyczącą utworzenia Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej podpisał prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny oraz wiceminister sportu Jarosław Stawiarski w październiku 2016 roku. To ogromna inwestycja, w ramach, której powstaną 3 pełnowymiarowe boiska, w tym 2 trawiaste oraz jedno mniejsze z zadaszeniem. Powstanie także nowa trybuna. W styczniu mówiło się, że inwestycja ma w kosztować 44 milionów złotych, z czego 15 mln zł stanowi dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dodatkowo miasto złożyło w ubiegłym roku wniosek o zwiększenie zakresu prac przy PCPN o dodatkowe 3,5 mln zł.

Otwarcie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej prawdopodobnie nastąpi w czerwcu 2019 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

@Kibic3
Stadion miał być gotowy w zeszłym roku. Może będzie w czerwcu.

Nadbereżny obiecywał nową strefę inwestycyjną, branżę IT i miejsca pracy w przemyśle lekkim dla kobiet w wieku przedemerytalnym. Gdzie są?

~kibic0

Politycy PIS zawsze kłamią i nie dotrzymują zoobowiązan przedwyborczych ,wszyscy POLACY o tym dobrze wiedzą. A PANU Zbereźnemu należy się buczenie jakie tylko można sobie wyobrazić.

~kibic3

Ośle nie produkuj wypocin podpisując się moim nickiem bo są miliony innych nicków i gdybyś miał minimum inteligencji to wymyślił byś sobie swój. Wiadomo na 100 procent że CENTRUM SPORTOWE będzie otwarte na pierwszy mecz w nowym sezonie w 2 lidze. Politycy PIS nigdy nie kłamią i dotrzymują swoje zoobowiązania i przedwyborcze obietnice i wszyscy POLACY o tym dobrze wiedzą. A PANU PREZYDENOWI L.N. należy się największy szacunek jaki można sobie wyobraźic.

~kibic3

Nadberezny juz kilka razy podawał termin otwarcia stadionu.Ale były to kłamstwa.

~Deżawi

Pan Prezydent nikogo nie okłamał.
To Deżawi.
Uroczyste otwarcie stadionu za kilka miesięcy.

~Jolka

Nie bede miała okazji się rozebrać bo pierwszy mecz Nowego sezonu nie odbędzie się na nowym stadionie bo kolejny raz Nadberezny i Weber oszukaja wyborcow.Ich slowo to jak plunac.

~Jolka

Nie bede niestety miala takiej okazji bo pierwszy mecz w nowym sezonie nie zostanie rozegrany na tym stadionie Nadberezny i Weber ze swojej gęby zrobia dupe

~kibic

Daruj nam tego nie rozbieraj się blagamy ,myślisz ze nikt nie widział rozstepow ?wrazenie co najmniej marne umiech

~Wstyd

Ilu dzieciom czy niepełnosprawnym moża byłoby pomóc za te głupoty.Prezydent podaje się za katolika.
Jakie to przykre.Co za głupota i rozrzutność.Jeszcze dla kogo?.Bluzgających kiboli?
Co za styd..

JVM

@manukun
W budżecie pusto, więc trzeba podpisywać aneksy z wykonawcąna jakieś pierdoły, żeby nie sądził się o zapłatę w tym roku.

@fakt
Jestem sklonna rozebraC się do naga na otwarcie stadionu jeśli pierwszy mecz w Nowym sezonie Stał Stalowa Wola zagra na własnym stadionie.Przysięgam ze to zrobię jeśli będzie takie życzenie publiki.Jeśli nie to zaśpiewał piosenkę.Może być?

Manukun ten projekt stadionu od Sasa do lasa jest jak finanse publiczne - Gierulski ze Szlezakiem wydumali, ze zrobia kibicom stadion - bylem na tej sesji RM. Pieniedzy starczylo tylko na jedna trybune - teraz nowy byly radny dobudowal do starego projektu inna a za jakis czas beda sie zastanawiac, ktora zburzyc. Moze CBA im doradzi?
Jak Stawiarski dal kase to niech teraz doplaca do tego bubla bo wyglada na to, ze firmy sa nie oplacane i odmawiaja dalszych prac. Nowy skarbnik klepnie wszystko bo prawdopodobnie ma misje do spelnienia aby odwlec nalot wierzycieli w czasie jak zamordyzm sie utrwali i ruszy drukarnia bonow NBP w Warszawie.

@fakt moze Borat byl by lepszy? jeden juz mowil "moge zaspiewac zatanczyc ...- tylko po co?

~fakt

Jestem sklonna rozebraC się do naga na otwarcie stadionu jeśli pierwszy mecz w Nowym sezonie Stał Stalowa Wola zagra na własnym stadionie.Przysięgam ze to zrobię jeśli będzie takie życzenie publiki.Jeśli nie to zaśpiewał piosenkę.Może być?

~kibic3

Ten znany użyteczny idiota podpisujący się ''antystal'' tym razem pod nickiem ''siarecka'' prowokacyjne brednie wypocił. Tyle kłamstwa i podłosci co pod tym artykułem wypocił ten użyteczny idota to można by ocean zapełnic. A teraz cała prawda o otwarciu tego CENTRUM SPORTOWEGO już na początku czerwca komisja budowlana będzie odbierac tą budowe i nowy sezon zaczynamy w SALOWEJ WOLI. Ale widac wyraźie że pilkarze STALÓWKI podnieśli ciśnienie hejterom debilom po ostatnim meczu gdy wszyscy się przekonali że następny sezon gramy w 2 lidze. Bo marzeniem hejterów oszołomów było aby nasza STALÓWKA grała tam gdzie gra NISKO.

~fakt

Myślę że to raczej miasto powinno nałożyć kary za już roczna opóźnienie niezależnie od aneksów na dodatkowe prace.Jedno jest pewne.Nadberezny oklamuje wyborców.

~siareczka

Kibolstwo zakasać rękawy i budowac !!A sorry wy jesteście od burzenia i dewastacji!! Tylko popatrzeć jak zaczniecie niszczyc i dewastować ten nowy stadion !!W tym jesteście dobrzy !!SIARECZKA KROLEM PODKARPACIA JEST !!!

manukun

W budżecie pusto, więc trzeba podpisywać aneksy z wykonawcąna jakieś pierdoły, żeby nie sądził się o zapłatę w tym roku.

~gopoli

Nadberezny coś niechętnie mówi o tym stadionie a przecież tak jak palcem wodnym czy też inną piaskownica powinien się chwalić.A dlaczego?Bo nowy sezon piłkarze nie wiadomo gdzie zaczną a może nawet nie dostaniemy licencji.A wszystko przez to ze nie ma nadzoru nad budową.Na budowie 5 ludzi a w biurze Bydimexu 10 inzynierkow siedzi i czeka na koniec tygodnia aby pojechać do domu.Większość to z wiosek Biłgoraj.Tomaszów Lub.itp z lubelskiego.Kładę na to lege i na Nadbereznego też.Tylko kasę wciąż wołają a projekt to jedna wielka fuszerka.To się nadaje do CBA

~Dowcipniś

foae to dowcipniś
Oh jak rośnie

~Dowcipniś

foae to dowcipniś
Oh jak rośnie

~foae

Rośnie pięknie stadion do góry!

~Sport

Żałosny Piknik
Podobno w szkole nr2 zainwestowano ostatnio 1.5 miliona .
Dyrektor to już fakt,nie znał przepisów,a dzieciom.przed końcem roku wycofywano na siłę oceny.Po dwóch interwencjach.!!!
Przewodniczący Rady Powiatu i Dyrektor tej szkoly od około 20 lat.Został na stanowisku więc musi być pupilkiem Prezydenta.bo jak to po tak ogromnej kompromitacji i nieodpowiedzialności na zajmowanym stanowisku wytłumaczyć.
Grunt,że krzewiny sport

~Inwestycje?

Najlepsza jest następna reklama szkoły tzw.sportowej na Stalówce ,,Piknik rodzinny,,
z zablokowanymi komentarzami.
Tak jak by ktoś nie wiedział co się tam działo.Tyle pieniądzy zainwestowano w rozbudowę,a reklamuje się już drugi raz na przełomie tak krótkiego czasu.Musi mieć olbrzymie kłopoty.Jak i reszta pseudo inwestycji.Czemu się dziwić.

~koluch

Szkoda że tylko 3 miliony a nie co najmniej 30. Trybuny za bramkami ???? W projekcie oczywiście są ale ich budowa to chyba że 100 lat poczekamy.

~~ekonomista

Kolejny sezon na izo arenie w Boguchwale.

~kibic

To CENTRUM SPORTOWE to będzie najpiękniejszą widokówką naszego miasta.

~znawca

Ten stadion zgubi stalową wolę i pogrąży Nadbereżnego. Miasto zjedzą jego koszty utrzymania. To nie jest nam potrzebne.

~wpisdu

może tam halę targową przenieść z centrum miasta jak wreszcie załapią że kasę wydali niepotrzebnie?

meter

Pamiętam bardzo dobrze jak młody zdolny człowiek pisał w zeszycie, że Stalowa Wola to jego miasto.

~kolega

tak walcują bo musi byc kilka warstw z tego co mowił ostanio pan z Budimexu to jest ostania warstwa na bocznych potem trawa z rolki na zamówienie z europy zachodniej

~~kolega

Krzesełka miały już być ponad miesiąc temu montowane tak pisał jakiś znawca tematu ponoć.A co do murawy to też jakis oszołom pisał że w kwietniu będzie bo już miała być zamówiona a teraz już w maju he he.A prawda jest taka że na głównej nic się nie robi tylko piepszą się już pół roku nawożą i walcują ten piach na tych bocznych od lasu bo mam okno z widokiem na to i widzę to codziennie.

~kolega

chlopie jak satnelo na jesieni widzialeś boiska boczne wgl ostanio to na nich pracuja teraz trybuna glowna jest gotowa tylko krzesełka jeszcze murawa ma być w maju położona