Kolejne miliony na Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej

Image

3 mln zł przeznaczyli radni miejscy na roboty dodatkowe przy PCPN w Stalowej Woli.

W autopoprawce do projektu uchwały Rady Miejskiej w Stalowej Woli przygotowanej na sesję 25 kwietnia 2019 r. w sprawie zmian w budżecie miasta na 2019 roku oraz zmieniającej uchwałę budżetową Miasta Stalowa Wola na 2019 rok znalazł się punkt, na mocy którego przekazano dodatkowe 3 mln zł na zadanie „Utworzenie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli”. Stało się to w związku z koniecznością wykonania robót dodatkowych.

To duża kwota, dlatego też radny Leszek Brzeziński spytał co za te pieniądze zamierza miasto zrobić.

- Kwota około 2,5 mln zł jest to kwota, która jest wynikiem niezbędnych prac dodatkowych zlecanych wykonawcy. Są to prace związane z systemami przeciwpożarowymi, systemami teleinformatycznymi, które poprawiają funkcjonalność PCPN- u. Są to również sprawy związane z pewnymi elementami konstrukcyjnymi, które na nasz wniosek zostały poprawione, czy kwestie wpływające na utrzymanie, jeżeli chodzi o dodatkowe płytki, dodatkowe elementy wyposażenia. Łączna kwota wszystkich zadań dodatkowych, które w tej chwili są w przygotowywanym aneksie, to jest 2,5 mln zł. Druga kwota jest przewidziana na prace dodatkowe. Jeszcze nie mamy rozstrzygnięcia czy będzie wykonywał je bezpośrednio główny wykonawca, czy będą to prace zlecane odrębnym zamówieniem. Dotyczy to budowy dużego parkingu, który będzie się znajdował pomiędzy trybuną główną a boiskiem sztucznym przykrytym balonem oraz zmiany miejsca hydroforni wraz ze studniami i systemem nawadniania. To są studnie, które powinny już dawno stamtąd zniknąć. Nie było to objęte pracami projektowymi, zamówieniem w ramach takiego już porządkowania całości placu Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej. Podjęliśmy decyzję, że powinna być zmiana miejsca funkcjonowania tych hydroforni i zbiorników wodnych- powiedział prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Umowę dotyczącą utworzenia Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej podpisał prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny oraz wiceminister sportu Jarosław Stawiarski w październiku 2016 roku. To ogromna inwestycja, w ramach, której powstaną 3 pełnowymiarowe boiska, w tym 2 trawiaste oraz jedno mniejsze z zadaszeniem. Powstanie także nowa trybuna. W styczniu mówiło się, że inwestycja ma w kosztować 44 milionów złotych, z czego 15 mln zł stanowi dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dodatkowo miasto złożyło w ubiegłym roku wniosek o zwiększenie zakresu prac przy PCPN o dodatkowe 3,5 mln zł.

Otwarcie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej prawdopodobnie nastąpi w czerwcu 2019 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~qqq

Te milioooooonowe inwestycje w Stalową Wolę to takie utrzymanie władzy przez PiS bo kto przy zdrowych zmysłach zechce ubiegać się w wyborach o urząd Prezydenta w Stalowej Woli jak miasto jest tak zadłużone? Chyba kolejny kandydat po kluczu partyjnym.

~antystal

Takie smiecie kibolskie jak wy luckowi rowerek dziecinny połamali!!Wiec i stadion będzie niedługo w podobnym stanie!!!Przykladow nawet w ostatnich dniach w Polsce nie brakuje na takich tylko palai woda i dalej pala !!

~tezznawca

Kiedyś za komuny budowało się tak domy że wykanczali kuchnie i jeden pokój gdzie można się było przespac a dokończenie budowy tego domu zostawano na lata w przyszłośc. Teraz jak dom nie jest do końca skończony to inspektor budowlany nie wyda zgody na zamieszkanie.

~kibic3

Do kibicstal, żeby zrobic manife jak piszesz to musiał byś zebrac przynajmniej 10 kiiców a to ci się nie uda bo żaden kibic[prawdziwy STALÓWKI] nie stanie przeciw PANU PREZYDENOWI L. .N. bo to by był największy grzech nas kibiców STALÓWKI. A dlaczego to się zastanów ale wiem że nie wiesz więc ci powiem bo to tak jak ja bym ci wybudował dom mieszkalny a ty byś zrobił przeciwko mojej osobie manife. Żebyśmy w niedalekiej przyszłości mogli grac w ekstralasie musi byc na tym CENTRUM SPORTOWYM wszystko na najwyższym poziomie.

~kibicstal

Po kij mi to centrum z budynkami dla nierobów?Ja jako kibic chce tylko stadionu ,inne budy mnie nie interesuja.Nie potrzeba tez baru,bo alkohol biore z soba na mecz.Dość kłamstw Nadbereznego.Trzeba zrobić jakas manifestacje przed urzedem bo cos czuje że długo jeszcze nie otworza tego stadionu.

~kibic3

Do kibicstal, ty nie jesteś kibicem naszej STALÓWKI bo gdybyś nim był takich bredni byś nie wypicił. SZLEZAK budował w sumie malutką trybnke 12 lat i my grzecznie czekaliśmy i nikt SZLEZAKA nie atakował bo obiecał że wyremontuje cały stadion. A kiedy się okazało że SZLEZAK nigdy nie miał zamiaru nic więcej na tym stadionie robic [prócz tej zje..banej trybunki] , kibice STALÓWKI zadecydowali że trzeba SZLEZAKA wywalic na zbity łeb bo jest największym kłamcą w naszym mieście. Właśnie my kibice chcemy miec to CENTRUM SPORTOWE z którego będziemy dumni do końca śiata i jeden dzień dłużej.Czekaliśmy na ten remont ponad 70 lat poczekamy jeszcze 2 miesięce, bo jak rozmawiałem z kierownikiem tej budowy roboty zakończą się w czerwcu.

~~KIBIC

My mamy 5 trenerów wiec trener Łętocha juz nas nie interesuje.

~fakt

Faktycznie.Nadberezny oklamuje wyborców o tym stadionie.Unika tematu i zwodzi.Zwyczajnie jest nieuczciwy.Łże przed kamerami do mediów.

~kibicstal

Ta cała budowa PCPN to jeden wielki bubel.Kibice chca tylko stadionu a inne budynki wsadzccie sobie w d.....Ile razy Lucek bedzie okłamywał w sprawie otwarcia stadionu?

~antystal

Bydlo kibolskie ogladnijcie sobie kibicowanie w finale w siatkowce kobiet.Bierzcie przykład jak można nawet przegranej druzynie kibicować !Ale wy tego nie zrozumiecie boscie debile kibolskie pilki kopanej !!Ale może kiedyś ?

~KIBIC

Informacja dla wszystkich kibiców STALÓWKI trener ŁĘTOCHA zalicza już trzeci zespól w ciągu nie calego roku, po STALÓWCE pracował w POLONII PRZEMYŚL a dzis pracuje w CZARNI POŁANIEC.

~kibic3

Do oszołoma antystal , ciebie już tylko odział psychiatryczny na WYSZYŃSKIEGO prowokatorze może uratowac. Co do SIARY to dostaną to na co zasłużyli kiedy w porzednim sezonie TALÓWKA walczyła o utrzymanie w 2 lidze i graliśmy wiosną na ich stadionie. To w 91 minucie STAŁÓWKA zdobyła gola na 2do 1 dla nas to poszła ostatnia akcja meczu SIARY i na połowie boiska został staranowany nasz zawodnik a SIARA nie przerwała akcji na ratunek naszego zawodnika [ni wykopała piłki na aut]. A z tej akcji zdobyli gola i mecz się zakończyl remisem 2 do 2 i dalej STALÓWKA była zagrożona spadkiem bo SIARA zabrała nam 2 punkty w ostatniej sekundzie meczu.Tak że przyszedł czas sprawiedliwości.

~Ciekawy

Dlaczego szkola sportowa z oddziałami mistrzostwa sportowego wstawia aż tyle reklam i blokuje komentarze.Co tam się dzieje,że ma takie problemy?

~Obciach

Yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
Cicho
Prezes mówi.

~Ojej

@ekspert
Do kościoła chamie!!!
Nie w głowie chlanie.
Co by Prezydent na to powiedział???

~ekspert

pijemy dzisiaj za spadek i upadek ostateczny tarnobrzeskiej Siarki !!!!!!!!! STF!!!!!!!

~antystal

Wstyd ta smieszna druzyna nam mieszkańcom przynosi z ostatnia druzyna nnie wygrac ?Co wszyscy ich tluka po 5:0 Odadawac koszulki meczowe niemoty pilkarskie tak jak w slasku w .Poszkow obecnie ma wiecej mieszkancow jak stalowa wolola wiec nie pisz glupot ciemniaku kibolski !Spadek do 3 ligi wam nie grozil bo jestescie w niej aktualnie !

~kibic

było 0:0 zagrało trzech młodzierzowców

~Mieszkaniec

Dlaczego mamy interesować się piłką nożną.w wyludniającej się mieścinie są dużo ważniejsze problemy.
Bluzgania kiboli nie wszystkich interesują.Natomiast dalsze i bezsensowne zadłużanie tak.Co będziemy mieć z tych pomysłów Lucjusza my mieszkańcy?
Szkoła z oddziałami mistrzostwa sportowwgo jużnawet piknikami rodzinnymi chce się z desperacji ratować.
Niedawno była inna reklama.Zastanów się czemu mają tam.problem z naborem???

~kibic3

Może mnie ktoś poinformuje jaki wynik w KATOWICACH bo nie wiem? Ale wracając do STALÓWKI o jakich 30 milionach ty piszsz, chyba masz na myśli to osiedle LEŚNE które miasto będzie budowac dla oczekujących na mieszkania. Już na początku rundy informowałem każdego na internecie że pierwszym młodzieżowcem jest bramkarz czy Kalinowski czy ten nasz reprezentant POLSKI młodziutki KONEFAŁ a drugim jest ten JOPEK z RZESZOWA, natomiast ŚPIEWAK jet aktualnie numer 3 w STALÓWCE jako młodzieżowiec chlopak 17 letni. ŚPIEWAK by już grał w pierwszym składzie ŁĘTOCHY tylko że trener bał się go wystawiac bo STALÓWCE w zeszłym sezonie do końca ligi groził spadek do 3 ligi. Teraz gdy mamy pewne utrzymanie możemy ogrywac juniorów STALÓWKI bo w klubie jest wielka presja aby wychowankowie grali. Wiem że w następych meczach dostanie szanse WIEPRZĘC , URBAN czy młodziutki 16 letni MARUT. Uważam że powinni byc ogrywani juniorzy bo kiedy jak nie teraz gdy mamy pewne utrzymanie w 2 lidze. Tylko jedna zasadnicza rzec niech grają najwięcej ci co się w rezerwach pokazują z najlepszej strony, wiem że królem strzelców STALÓWKI w rezerwach jest URBAN [12 goli ale do MROZA ze SIARY brakuje mu drugie tyle]. Do informator, nie przesadzaj bo obserwowałem tych niby 6 nadających się do gry w pierwszej STALÓWCE w meczach sparingowych i tylko ŚPIEWAK ma umiejętnosci na gre przez 90 minut w ierwszej STALÓWCE. A cała reszta to mże grac ogony po 10 do 15 minut w mezu pierwszej STALÓWKI bo łatwo młodego zniszczyc psychicznie i po zawodniku. Dopiero jak ci chłopcy będą wygrywac z wioskami w 5 lidze to będziemy mogli na nich bardziej stawiac. Każdy klub piłki nożnej w POLSCE powinien byc sponsorowany prze gmine, miasto bo jak nie zadbamy o to aby jak najwięcej chłopaków kopało pilkę to jak w przyszłości będzie grac eprezentacja POLSKI bo niby skąd sIę biorą reprezentanci właśnie z takich miaSt jak STALOWA WOLA. A LEWANDOWSKI to nie z PRUSZKOWA pochodzi miasta dużo mniejszego od STALOWEJ WOLI. Ale komu ja to wszystko tłumacze jak większośc tu udzielających się nie zna się na piłce nżnej.

~polak

dzieje sie ta k poniewaz nie chieli wprowadzac mlodych kosztem wyników dzisiaj po 45 minut zagral Karol Dziopak orraz Wiktor Stepniowski do tego kolejny cały mecz Kacpra Spiewaka

manukun

@polak
Tylko dlaczego zawodowy klub sportowy ma być finansowany z budżetu miasta? Przecież przeciętny Kowalski nie ma żadnych korzyści z klubu piłkarskiego, a potrzeby inwestycyjne miasta są ogromne?

@infomator
Promowanie młodych powinno być standardem, a nie wyjątkiem. Dlaczego tak się dzieje?

manukun

@polak
Tylko dlaczego zawodowy klub sportowy ma być finansowany z budżetu miasta? Przecież przeciętny Kowalski nie ma żadnych korzyści z klubu piłkarskiego, a potrzeby inwestycyjne miasta są ogromne?

~Informator

Młodzi dostają teraz szansę Śpiewak ostatnio a przynajmniej kolejny nowy pojawi się dzisiaj w składzie w rezerwach jest przynajmniej 6 zawodnikow mających umiejętności na grę w pierwszej drużynie

~@kibic3

Nie jesteś ciekaw na co zostanie dodatkowo wydanych kolejne 30 milionów?

~kibic3

Do pilka nożna, nigdy mnie nie wciągniesz w dyskusje o tym kgo się pozbyc z klubu bo to by było z mojej strony chamstwo. Nie jestemaż tak głęboko w tych sprawach klubowych ale po pierwsze nie ze wzystkim się z tobą zgode bo np. nic nie piszesz o najlepszym trenerze w dziejach STALÓWKI wychowawcy mlodych zawodników panu PATKOLI, świętej pamięci. To że ktoś nie żyje to nie znaczy że mamy go pomijac, a to że przez ostatnie 20 lat panuje posucha z talentami w nie tylko naszym mieście ale też okolicy to prawda. Natomiast nie jest prawdą że działacze się pozbywają swoich wychowanków bo zanim którykolwiek odejdzie jet milion razy próbowany i dostaje szanse pokazac co potrafi. Co do trenera WTORKA zgadza się szanuje tego trenera ale wystarczy że klub nie płaci wypłat piłkarzom bo nie ma pieniędzy i możesz byc najlepszym trenerem a nie będziesz miał wyników. Bo z niewolnika nie ma robotnika to tak jak ja bym cię zarudnił w mojej firmie i oczeiwał od ciebie harówki a nie płacił ci wypłaty, a tak nie raz było nie tylko w sporcie ale też w życiu.Jeśli mówisz o SZLEZAKU to on dał milion złotych na koszykówke tylko ci co się wtedy tą koszykówką zajmowali stracili te pieniądze i koszykówka się rozleciała. Ty myślisz że bycie prezesem nawet PSA a nie mówiąc całego klubu to takie wspaniałe zajęcie , często i gęsto już po 2 latach prezesury człowiek czuje się tak wypalony ciągłymi problemami zwłaszcza finansowymi że wszystkiego się odechciewa.Ale ktoś musi byc często człowiek z ukladu powiązany wzajemnymi układami np.z VOODEXEM. Co do odchodzenia piłkarzy to odchodzą ci co się nie sprawdzili albo ci co znaleźli sobie klub gdie więcej kasy dostaną albo ci co skończyli wiek młodzieżowca a do gryw wieku seniora klub ma pełno swoich graczy. A co do trenerów bo piszesz że nie ma tenera o nas z licencją UEFA PRO to jest jedn trener ADAMUS i powinien żeś to wiedziec. Życie każdego trenera w POLSCE i nie tylko w POLSCE to życie na beczce prochu , nie znasz dnia i godziny kiedy klub w którym pracujesz ci podziękuje.Często i gęsto tenerzy w jednym klubie się sprawdzają i ci sami trenerzy w innymklubie szybko się żegnają z pracą zresztą dotyczy to też zawodników. To tyle w tym temacie.

~Zamieszanie

Dużo zamieszania było z oświadczeniem majątkowym Pana Prezydenta ,które z tego co można wyczytać dopiero po interwencjach ukazało się na BIP.
Pan Prezydent jako człowiek rozsądny ,uczciwy i dążący jako sumienny katolik do zgody mieszkańców miasta napewno upubliczni kosztorys i każdą wydaną złotówkę z kwoty 30 mln podatkników.

~@Polak

Do tej dziury na błoniach gdzie zbiera się woda trzeba wpuścić złotą rybkę spełniającą życzenia.

~Polak

To prawda prezydent otwarcie mówi że są potrzebni sponsorzy

~kibice

Piszesz ze każdy na tym skozysta tak nie może być a kto straci ?Ktos skorzysta to logiczne ze ktoś straci stracimy my placacy podatki bo jest to studnia bez dna wszyscy to widza !!